Stran 33 od 34 PrvaPrva ... 23293031323334 ZadnjiZadnji
Rezultati 321 do 330 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #321

    Privzeto

    Prava svoboda nima cene. Kupljena svoboda pa ni svoboda ampak hlapčevstvo.

  2. #322

    Privzeto

    Daš puško na ramo in greš na jago kadar češ? Ali ne? Zaradi česa, morda pravil ki ste si jih sami postavili?
    Ne vem no, malo poglejte naokoli, pa boste videli da tudi če daš 150€/leto plus tiste par ur da še prokleto poceni jagamo....
    Je pa res, veliko pa je za ne koga, ki ne jaga nič. Samo zato ni kriva ne organizacija ne predsednik ne Korl ne nihče.
    Hlapčevstvo praviš. Bodi realen, pa se zazri v vsakodnevno življenje. Že samo ko plačaš položnico za vodo si potemtakem hlapec...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #323

    Privzeto

    Pri nas najbolja jambrajo tisti ki plačajo ure in članarino, jagajo pa malo ali nič. Potem je pa zadeva draga...

  4. #324

    Privzeto

    Če bi pa še jagali bi pa jamrali vsi. Saj trofej ni za vse po želji.

  5. #325
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Kar se mene tiče, rade volje plačam članarino 200 € le, da mi ni potrebno opralvjati nobene funkcije. S temi funkcijami je eno samo sranje in potrata časa za ukvarjanje z zadevami, ki z lovom imajo nič ali pa malo skupnega.

    Ure in lov pa ni delo, ampak moja (tvoja) prostovoljno izbrana poraba prostega časa. Če nimaš veselja do tega ni potrebno, da si lovec.

    Vsa čas v lovišču ni zapravljen, tudi ure je lepo delati.

  6. #326

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    ...
    Vsa čas v lovišču ni zapravljen, tudi ure je lepo delati.
    Odvisno. Če se dela za qrčevo zdravje kar nekaj, ker si je nekdo na položaju tako zamislil, ni prav nič lepo, temveč na silo. Za tako delo mi je pa 50centov odveč plačati!
    In to je problem ne samo naše jage, temveč družbe. Ker vedno bolj na položaje prihajajo šalabajzerji, pametni pa se umaknejo, da nimajo z budalami opravka. Srečna je LD, kjer teh težav nimajo ali pa jih imajo malo.

    Kar se tiče članarine. Ne bi rekel niti da je veliko, niti da je malo.
    Ko pogledaš stvari, ki bi morale biti narejene na nivoju LZ, pa niso, je vsak cent preveč. Ko pogledaš stvari, ki so narejene v redu in če pomisliš, kaj vse bi lahko bilo narejeno, potem tudi ta znesek ni velik.
    Mi je pa odveč vsak cent, ki gre preko članarine LZS za dejavnosti, ki bi jih morala podpirati država kot lastnica divjadi. Ona i morala podpirati razne raziskave, ki jih mi financiramo preko naših komisij v katerih sedijo razni doktorji znanosti, ki so obenem zaposleni ali lastijo razne inštitute!
    Nas bi morala država pravzaprav plačati, ker opravljam vse te posege in biotehnična dela v prid divjadi. Saj odstrel je šele na koncu in tudi izkupiček tega vračamo v divjad.
    Tudi podpora organizacij, ki niso naše članice, je zgrešena. Mislim na razne vzrejne komisije in društva, ki so člani recimo KZS.
    Tu nam manjka tisto kar plačujemo s članarino LZS-ju! DA bi uredila te zadeve tako, da bi se vedelo kdo pije in kdo plača.
    Zaenkrat pa je le ena velika zbrka.
    Ni pa vse spet tako zanič, da bi se sedaj ob tla metal zaradi te članarine. Kot je pred mano nekdo napisal, se lovce marsikje v LD-jih bolj skubi.

    Drgač je pa danes rvno pravo vreme za sprehod in jago.
    Mejte se!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #327

    Privzeto

    Sicer je malo trajalo, vendar sem od Sršena šele zdaj dobil odgovor, kakršnega sem pričakoval!

  8. #328
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Thumbs up

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Odvisno. Če se dela za qrčevo zdravje kar nekaj, ker si je nekdo na položaju tako zamislil, ni prav nič lepo, temveč na silo. Za tako delo mi je pa 50centov odveč plačati!
    In to je problem ne samo naše jage, temveč družbe. Ker vedno bolj na položaje prihajajo šalabajzerji, pametni pa se umaknejo, da nimajo z budalami opravka. Srečna je LD, kjer teh težav nimajo ali pa jih imajo malo.

    Kar se tiče članarine. Ne bi rekel niti da je veliko, niti da je malo.
    Ko pogledaš stvari, ki bi morale biti narejene na nivoju LZ, pa niso, je vsak cent preveč. Ko pogledaš stvari, ki so narejene v redu in če pomisliš, kaj vse bi lahko bilo narejeno, potem tudi ta znesek ni velik.
    Mi je pa odveč vsak cent, ki gre preko članarine LZS za dejavnosti, ki bi jih morala podpirati država kot lastnica divjadi. Ona i morala podpirati razne raziskave, ki jih mi financiramo preko naših komisij v katerih sedijo razni doktorji znanosti, ki so obenem zaposleni ali lastijo razne inštitute!
    Nas bi morala država pravzaprav plačati, ker opravljam vse te posege in biotehnična dela v prid divjadi. Saj odstrel je šele na koncu in tudi izkupiček tega vračamo v divjad.
    Tudi podpora organizacij, ki niso naše članice, je zgrešena. Mislim na razne vzrejne komisije in društva, ki so člani recimo KZS.
    Tu nam manjka tisto kar plačujemo s članarino LZS-ju! DA bi uredila te zadeve tako, da bi se vedelo kdo pije in kdo plača.
    Zaenkrat pa je le ena velika zbrka.
    Ni pa vse spet tako zanič, da bi se sedaj ob tla metal zaradi te članarine. Kot je pred mano nekdo napisal, se lovce marsikje v LD-jih bolj skubi.

    Drgač je pa danes rvno pravo vreme za sprehod in jago.
    Mejte se!

  9. #329

    Privzeto

    Menim, da je revija zrela za prenovo. Mogoče manj vsebine, pa tisto bolj kvalitetno in poglobljeno.
    Nekatri članki odlični (vrste strevliva...ipd). Izredno pa me moti nenormalno slaba kakovost fotografij. Pol fotografij v reviji je v tako imenovanih "gasilskih fotografijah", ki ne povedo nič.
    Danes je fotografija tako kot dober članek, mora povedati zgodbo.

    Tako revijo bi moral vzeti v roke z zanimanjem tudi ne-lovec, vendar za kaj takega je v reviji zelo malo vsebine. Lovstvo je kar se tiče vpetja v družbo v stalni defenzivi in tukaj bi moralo bit več vsebin na to temo. Kako na lovstvo gledajo po drugih državah?

    Res si želim revijo, ki bi jo z veseljem pokazal prijateljem, ki niso lovci. Primer je revija
    Passion Magazine. Vem, da to predvsem komercialne narave, vendar menim, da je nekaterih delih dober zgled.

    Lep pozdrav

  10. #330

    Privzeto

    Strokovni članki, članki o strelivu ipd so resda strokovni in dobri. Vendar noben dober članek ne pomaga, če ga ljudje niso voljni brati.
    Revija se mora prilagajati bralcem, ker bralci reviji se ne bodo, temveč jo bodo vrgli v kot ali direkt v peč.
    Danes je doba hitrega sprejemanja informcij na vizualni osnovi, zato postaja branje dolgih besedil odveč.
    Člankov, ki se razprostirajo preko 3h ali več strani ne prebere dosti bralcev. So bolj samozadovoljevanje piscev, pa naj imajo pri imenu titul kolikor hočejo.
    Članke v reviji je potrebno bralcem prilagoditi in jih razbiti v več smiselnih nadaljevanj in čim bolj podkrepiti s kvalitetnimi fotografijami. Kvalitetnimi predvsem v smislu zgodbe, povezanosti z napisanim!

    To je mojih 5centov!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 33 od 34 PrvaPrva ... 23293031323334 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •