Stran 30 od 34 PrvaPrva ... 20262728293031323334 ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #291
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    No, jaz pa bi tukaj pohvalil članek OptikTradea... Zraven člankov o izbiri krogle, končno nekaj praktičnega za prebirati...

    Pogrešam več praktičnih člankov... Sicer pa od takrat, ko imamo nov lovski priročnik, je težko kaj novega napisati, še predvsem tistim, ki že desetletja popravljajo in dopolnjujejo sami sebe...

    Samo pohvale vsem, ki se potrudijo in pokažejo drugim, kaj novega oz. tako razložijo, da razume večina bralcev!

  2. #292

    Privzeto

    Jaz pa pogrešam PDF verzijo februarskega Lovca na strani LZS. Glede na to da smo 12. bi se lahko počasi nekaj znašlo tam gor..

  3. #293

    Privzeto

    Citat zerox je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa pogrešam PDF verzijo februarskega Lovca na strani LZS. Glede na to da smo 12. bi se lahko počasi nekaj znašlo tam gor..
    Je pa v njem zanimiv članek o tem kdo je lastnik lovskih trofej in kako je treba z njimi ravnati, ko jih imamo v hrambi, lastnik pa je LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #294

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Je pa v njem zanimiv članek o tem kdo je lastnik lovskih trofej in kako je treba z njimi ravnati, ko jih imamo v hrambi, lastnik pa je LD.
    Milan, sorry, članek je butast!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #295

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Milan, sorry, članek je butast!
    Najprej ga je treba analizirati, nato pa se do njega opredeliti ali je dober ali pa je "butast".
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #296
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Lahko pa bi bil bolj "enostavno" napisan. Grem stavit, da 90 % jagrov tega ni prebralo, ali pa so na sredi odnehali. To velja za vse prispevke, nis(m)o vsi jagri advokati in doktorji znanosti. Všeč so mi članki o optiki, sploh ker je zraven dober slikovni material.
    Last edited by Taxus; 16. February 2014 at 10:52.

  7. #297
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Kako enostavno? A ni lepo napisano, kdo je lastnik trofeje, kdo jo hrani in zakaj je tako. Zadeva je čisto jasna in ne vidim zakaj naj bi bil članek butast.
    Kar se tiče pa članka o optiki je pa enostaven in poučen samo če te določena zadeva zanima. Če osebo določen članek ne zanima je težek, kot so lahko ostali članki o trofejah, zobeh, jelenjadi, kinologiji... itd. Nekaterim noben članek ni dober. Drugi radi preberejo vse. Tretji spet samo oglase itd. Svet je različen. Nekateri pa imate v vsaki stvari čez lovstvo toliko negativnega za povedat, da je čudno, da ste še lovci ali pa se imate za le tega.
    lp MAj

  8. #298

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Kako enostavno? A ni lepo napisano, kdo je lastnik trofeje, kdo jo hrani in zakaj je tako. Zadeva je čisto jasna in ne vidim zakaj naj bi bil članek butast....
    No, ko sem spet za geplnom ne za motorko in k' se mi glih da. K sreči je bilo vsaj vreme ta vikend, da mi ni vse do konca dol padlo in imam voljo še za tole:

    Imate svoje puške? Imate. In ko se kakšne naveličate, in prodate ali komu podarite, je še vedno vaša ali celo od tistega, ki jo je vam prodal? Ni, a ne da ni?

    Je trofeja last družine po zakonu? Je kajne. In če se odloči, da jo tako kot jo proda lovskemu gostu, odda v last tudi svojemu članu? Je še vedno od nje?

    Članek je pisan iz stališča, da so vse LD butaste in podjarmljene edinemu zveličanemu načinu, ki ga predpisuje LZS in njeni velemodri pravni tolmači. Teli pravniki in policaji na LZS s svojim profesionalno deformiranim načinom razmišljanja in delovanja mi počasi že presedajo. Kam so nas pripeljali, se lepo vidi. Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep (samocenzura)
    A nekatere LD imajo akte, ki so jih napisale s svojo glavo brez diktata mojstrov iz LZS!

    A - Država z zakonom podeli trofejo divjadi, (katere lastnik je) v last lovski družini.
    B - Polde je podaril svojega zajčka, ki ga je vzredil, Francetu.
    A1 - Lovska družina z zapisom v svojih aktih, podeli trofejo v last lovca, ki je trofejo uplenil.
    B1 - France je zajčka zaklal, pojedel in kožo podaril svoji MIcki. Sedaj pa naj Micki reče, naj da kožo nazaj? E, ne bo šlo!


    To, da le država preko lovske inšpekcije lahko odvzame trofejo, če je bila nezakonito pridobljena, mi pa verjetno ni treba opisovati s Francetom in Micko.
    No ja, lahko pa, ko se mi ljubi:

    France je Poldetu ukradel zajčka, ga zaklal, pojedel in dal kožo Micki. Polde je videl zajčkovo kožo na Micki in ji jo vzel in povedal, da je Franc en barabin in da naj gre raje z njim, pa bo še dobila kožic!


    Ostrorogi, veš, v naši vasi pred mnogimi leti je bila ena "posebna" teta. Je povedala, da je šla v Ljubljano in tam na plotu videla, ko je nekdo napisal "klinc". Se je pridušala, da ga je celo ura iskala, pa ga ni našla. Razočaranje pa tako.
    Tudi tebi priporočam, da ne verjameš vsemu kar je napisano. Še posebej ne, če je v lovskem Pavlihi!
    Last edited by Sršen; 16. February 2014 at 19:57.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #299

    Privzeto

    Opažam zelo različna mnenja glede trofej.
    LD lahko odstrel trofejne divjadi proda. Trofeja je sedaj last kupca.
    Mi opravimo določeno število delovnih ur. Hranimo trofeje, ki so last LD. Logično je, da nepravilno uplenjeno trofejo LD odvzame. Saj je član ni pridobil legalno.
    Ko pa preneha članstvo (izstop ali smrt) pa še nisem slišal, da je treba trofeje vrniti zakonitemu lastniku.
    Vsem prepirom je skupna cena trofeje. Imamo celo cenik. Ampak v tej ceni je vračunan lovski dogodek. To se plača. Dejansko pa je trofeja vredna toliko, kot jo lahko LD proda na trgu. Za izdelavo gumbov ali okraskov.

  10. #300

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Kako enostavno? A ni lepo napisano, kdo je lastnik trofeje, kdo jo hrani in zakaj je tako. Zadeva je čisto jasna in ne vidim zakaj naj bi bil članek butast.
    Za pravno znanje povprečnega lovca je članek napisan zelo neprijazno, lahko bi rekli kar malo grozilno. Zaradi izrazite enostranskosti je pravno pomanjkljiv in nekorekten. Glede na dolžino in vsebino prispevka, se lahko mirno vprašamo, ali ponovno toliko branja le zaradi honorarja!?

    In še pojasnilo: avtor prispevka, razen za lovni turizem, sploh ne prikaže drugih možnih primerov, ko na podlagi določil ZDlov-1 pridobljena lastninska pravica LD na trofeji uplenjene divjadi, lahko preide na lovca uplenitelja, ki je član lovske družine. Te primere seveda ne ureja Obligacijski zakonik, ampak zlasti Stvarnopravni zakonik, ki med drugim določa pogoje in načine pridobitve lastninske pravice - tudi na premičninah. In sam poznam veliko LD, ki imajo celo v temeljnem aktu določen način – opredeljen pravni posel, na podlagi katerega - kot poračun oz. nadomestilo za opravljeno delo v lovišču, preide trofeja uplenjene divjadi v trajno last in posest lovca uplenitelja. Zakaj avtor ni niti z besedico omenil takšnih primerov že sam dobro ve!

Stran 30 od 34 PrvaPrva ... 20262728293031323334 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •