Stran 3 od 34 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #21

    Privzeto

    Moram reči, da sem zelo razočaran nad uvodnikom "majskega Lovca". Sam naslov mi je dal nekaj upanja, da bo tema prava in pravi prikaz, kako si LZS predstavlja reševanje problema, ki se mu reče premajhen dotok mladih lovcev v LD.
    Žal razen dejstva, da je to eden izmed najbolj perečih problemov lovstva, nisem zasledil niti enega predloga kako začeti in s kakšnimi ukrepi omiliti oz. rešiti navedeno problematiko.
    Avtor je prikazal nekaj primerov ravnanja v LD, ki še poslabšujejo stanje na tem področju, niti z besedo pa ni omenil kako se na LZS nameravajo spoprijeti s tem problemom. Iz uvodnika je moč razbrati da na naši zvezi še nimajo pripravljenega programa oz. predlogov rešitve oz. konkretnih ukrepov kako iz te zagate.
    O tej temi smo na forumu že pisali in podali kar nekaj predlogov, ter mnenj in odprli debato. Če bi se nam takrat tovariši iz LZS pridružili, bi bil omenjeni uvodnik lahko popolnoma drugačen.

  2. #22

    Privzeto

    Mene pa zanima,ali imajo pri uredništvu Lovca možnost spreminjanja prispevkov (seveda s tem,da se pošiljatelja o tem obvesti)? Ker če imajo to možnost potem lahko rečem samo . Če pa nimajo te možnosti,pa je dovolj slabo da se nekateri v prispevkih hvalijo z prepovedanimi zadevami (načinom - časom lova),ne da uplenitelju nebi privoščil trofeje,ampak s takim prispevkom mu je nekdo lahko naredil "medvedjo uslugo" v smislu pregona....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #23

    Privzeto

    Ja najbolj inteligenten ravno ni bil pisec tega prispevka!!!

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Lovec

    Tudi meni je padlo v oči, da nekdo piše o evidentnem kršenju ZDLov-1 gospodarja lastne LD. Upam, da v evidenco odstrela niso kot čas uplenitve zabeležili 22.30.
    Po moje bi urednik moral tak prispevek umakniti, in avtorja opozoriti, na zadnji seji UO LZS so obravnavali nekoga, ki mu je bila za podobno kršitev preklicana lovska izkaznica.
    Last edited by muzikant; 4. November 2009 at 13:45.

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ...
    Po moje bi urednik moral tak prispevek umakniti, in avtorja opozoriti, na zadnji seji UO LZS so obravnavali nekoga, ki mu je bila za podobno kršitev preklicana lovska izkaznica.
    Ne strinjam se z umikanjem prispevkov. To bi pomenilo pometanje pod preprogo.

    Sicer pa pišemo tu mnenja o sami reviji, če pa bi debatirali o posameznem prispevku v reviji, pa prosim avtorje objav, da naredijo svojo novo temo.

    admin

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Revija Lovec...

    Lp!

    Ex južni bratje imajo primeren pregovor... "Bolje išta nego ništa..."

    No tako grozno zanič pa spet ni in najde se tudi kakšen zanimiv članek...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #27

    Privzeto

    Jaz bi dodal le to, da imam občutek, da se nekako premika na bolje kot je bilo nekaj let nazaj, ko je bilo o divjadi napisano le po eno stran na dva Lovca. Si pa seveda želim prebrati še kakšen članek oz. izsledke raziskav ... več. In pa nekakšen zaton slik raznih foto-agencij, saj se ponavljajo res kot stara lajna, čeprav je že čutiti nov veter ... Morda pa bo dobro pihnilo

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Post Kdo ima koga za norca?

    Tovariši,kaj porečete na članek Dr.Marjana Toša v Lovcu 11/2009 na 541 strani?Omenja forum lov in povdarja na tiste ,ki so podali svoje mnenje v tej temi.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    Tovariši,kaj porečete na članek Dr.Marjana Toša v Lovcu 11/2009 na 541 strani?Omenja forum lov in povdarja na tiste ,ki so podali svoje mnenje v tej temi.
    O tem smo nekaj napisali v temi o 100 letnici glasila Lovec.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Thumbs up

    Na misel mi je prišla zanimiva ideja. Naj bo Lovec tako glasilo kot tudi revija. Dva v enem. Dva koncepta, ki se bistveno razlikujeta, v eni reviji oz. glasilu.
    Kako to izpeljati?
    Lovca je potrebno koceptualno zastaviti kot revijo, z vsebino in vsem kar paše zraven. Takšna se lahko prodaja v kioskih in postane zanimiva za širšo javnost še posebno, če bi se dodale še kakšne zanimive vsebine kot npr. lovsko in športno orožje v širšem, lovni turizem....... Potem pa se tistim revijam, ki jih pošiljamo lovcem na dom, doda notranji del, na manj kakovostnem papirju, ki je isključno kot glasilo za člane. Gre za razne uvodnike našega vodstva, sporočila za lovce, jubilante, osmrtnice in druge teme, ki se nanašajo na našo organizacijo, npr. razne polemike, zapisi s srečanj in sestankov lovcev in podobno. Skratka to bi bila priloga, ki bi se dodala v revijo. Tako bi imeli volka sitega in kozo celo. Člani bi dobili glasilo z vsemi istimi informacijami kot do sedaj, istočasno pa tudi boljšo revijo z več strokovnimi članki.

    Predlog potrebuje le še nekaj malega dodelave in sredi prihodnjega leta bi lahko že zaživel. Seveda, če se bodo odgovorni strinjali z njim in če bodo zagotovili ustreno ojačano kadrovsko zasedbo v uredništvu.

    Last edited by rock&roll; 14. December 2009 at 01:58.

Stran 3 od 34 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •