Stran 28 od 34 PrvaPrva ... 18242526272829303132 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #271
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    JEŽ:
    "Bistvo je, da so se pooočaaasiii odločili iti v pravo (boljšo) smer...."

    - No moje mnenje je ravno nasprotno: z zelo hitrimi koraki nazadujemo v LOVSKI KINOLOGIJI.

    "Čeprav najbolj ne razumem, kaj si hotel z zadnjim stavkom povedati, sem sam mislil na prvi in drugi odstavek pod ...."

    - Članki, ki so objavljeni v 6.reviji Lovec - o lovski kinologiji, saj so jih polna usta samohvale.
    Ni mi jasno ZAKAJ je potem stanje takšno kod je, vedno SLABŠE ?????

  2. #272
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    - Članki, ki so objavljeni v 6.reviji Lovec - o lovski kinologiji, saj so jih polna usta samohvale.
    Ni mi jasno ZAKAJ je potem stanje takšno kod je, vedno SLABŠE ?????
    Točno tako. Sem mislil, da bom dobil sladkorno že od tega, ker sem samo bežno preletel prispevke.

  3. #273
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    JEŽ:
    "Bistvo je, da so se pooočaaasiii odločili iti v pravo (boljšo) smer...."

    - No moje mnenje je ravno nasprotno: z zelo hitrimi koraki nazadujemo v LOVSKI KINOLOGIJI.

    "Čeprav najbolj ne razumem, kaj si hotel z zadnjim stavkom povedati, sem sam mislil na prvi in drugi odstavek pod ...."

    - Članki, ki so objavljeni v 6.reviji Lovec - o lovski kinologiji, saj so jih polna usta samohvale.
    Ni mi jasno ZAKAJ je potem stanje takšno kod je, vedno SLABŠE ?????
    Seveda, jasno je, da če nekaj delaš, moraš to tudi nekako predstaviti in v tem prispevku so se tudi pohvalili, da so nekaj naredili dobro. Omenili pa so tudi, da stvari še niso čisto v redu, kot kaže statistika.
    Preveliko število psov in iskalcev, ki imajo posledično premalo praktičnih izkušenj. Preveč nezdrave konkurence, kakor tudi primernost določenih psov in iskalcev ranjene divjadi,... Potrebne bi bile tudi določene spremembe kot npr. naravna krvna sled, kot pogoj za iskanje, pa še sam bi jih nekaj dodal. To je preizkus sledoglasnosti, ostrosti ( podobno, kot je pri iskanju velikih zveri ), zaustavljanje divjadi,...
    Je pa članek napisan malo bolj v rokavicah, ne pa tako direktno, kot stvari potekajo tu pri nas na forumu. Mogoče imajo prav, da nas počasi pripravijo na revolucijo ali bolje evolucijo v krvosledništvu, da ne bo preveč dolgih nosov kar naenkrat, čeprav moje mnenje je, da jih v vsakem primeru bo.
    Tovariš S., da nimaš mogoče tudi ti kakšen predlog, kako spremeniti stvari, ki po tvoje ne "laufajo"? Mogoče si pa tudi ti eden podobnih, ki samo nergajo, kako in kaj nekaj ne štima, tvoje želje so pa le prilesti do korita? Saj vem, da se motim in da imaš poštene namene, le zvedel bi jih še rad.

  4. #274
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Koliko iskanj letno je minimalno, da krvosledec ostane v dobri "kondiciji"? 5,15,30?
    Če lahko odgovorim Krpanu: Toliko kot tebi ali meni, da si dober strelec, dober dirkač, dober plavalec, dober potapljač,...

  5. #275
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Pranger:
    "...Kateri pa so ti podatki, ki kažejo, da s hitrimi koraki nazadujemo? "

    - No, če si dobro prebral pišem O LOVSKI KINOLOGIJI !!!

    Glede Analize (statistike):
    Tudi tu so bistvene razlike od prejšnjih let - na slabše ali ne ???
    Matr, ti bi moral nekaj napisat v lovca, ko ti gre tako dobro od rok, predvsem pa , ker obvladaš zadeve.

  6. #276

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Glede Analize (statistike):
    Tudi tu so bistvene razlike od prejšnjih let - na slabše ali ne ???
    Vidim bistvene razlike v statitisti iz prejšnjih. Vsako leto se število evidentiranih iskanj ranjene divjadi in kontrolnih pregledov povečuje. Hitreje se povečuje število kontrolnih pregledov, kot iskanje ranjene divjadi. Tudi število najdene divjadi se povečuje. Ne bi trdil, da je bistveno slabše. Odvisno, katere podatke vzameš!

  7. #277

    Privzeto

    Cenjeni kolega stanje je v nekaterih delih države in v kar velikem delu LD-jev prav katastrofalno. Kaj je že statistika ? Kup malih resnic in malih laži.

    Res natančno sem pregledal statistične podatke za preteklo leto in spremljam to področje tudi že precej let in v praksi kakih bistvenih napredkov na tem področju ni. V nekaterih delih države je stanje zadovoljivo, v velikem delu pa kar kliče po ukrepanju.

    Pri prebiranju poročila o stanju krvosledništva v Sloveniji pa si lahko relativno zadovoljen, če si nepopravljiv optimist in vidiš kozarec napol poln, če pa si glede na poznavanje stvari bolj pesimistično razpoložen, pač vidiš kozarec napol prazen. Tako je z razlago večine statističnih prikazov in tudi v tem primeru.

    Vas nič ne zaskrbi koliko LD-jev nima niti enega samega iskanja ???? ali pa ima le kakšno kontrolno iskanje ???!!!!! Polovica je teh - tako čez palec.

    V neki nemški lovski reviji sem pred leti prebral, da naj bi bilo zgrešenih strelov tam nekje med 10 in 15 odstotki. To seveda velja za Nemce, ki so slabi strelci s še slabšimi puškami in zanič optičnimi napravami. Pa recimo, da Slovenski lovci "zgrešimo" le 5 odstotkov in hitro si lahko izračunate koliko najmanj zgrešenih strelov je bilo v kateri od LD ali ZLD-ju ali OZUL-u. In če smo res tako dobri šici, pa bomo le morali potem še priznati, da od teh 5 odstotkov skoraj zagotovo odpade vsaj 2,5 odstotka na strele, ki niso popolnoma zgrešeni. To najmanj, čeprav sam menim, da velikooooo več.

    Kje je torej razlog za kakršen koli optimizem ????

  8. #278
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Sraka ne rabimo Nemcev. Garantiram za naše lovišče kjer imamo odstrela cca 200 kosov/leto visoke divjadi in medveda - z gotovostjo v naprej napovem da to terja med 25 in 30 iskanji na leto (kontrolno in ranjeno) - sploh ni debate da bi bilo manj (v zadnjih 20 letih še ni bilo).

  9. #279
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    V naši ld je pri odstrelu cca +-250 kosov parkljaste divajdi iskanj oz kontrolnih pregledov med 30 in 40, več kot polovica na pogonih.
    Odvisno koliko naleta imajo dežurni snajperji.

  10. #280

    Privzeto

    Statistika je točen zbir netočnih podatkov, tudi to je ena od številnih definicij statistike. Vendar to pot številke kažejo pravo podobo in odnos lovcev do iskanj ranjene ali domnevno zgrešene divjadi. Podatek, da kar 129 lovskih družin - upravljavk lovišč ni zabeležilo nobenega iskanja, lahko upravičeno skrbi.
    Ravno na Srakinem koncu sem na resnost vnosa iskanj v aplikacijo Lisjak opozarjal tudi udeležence seminarja in od enega vodilnih prejel poceni pripombo: pri nas smo sami dobri strelci.
    Zavedati se moramo, da poročilo o iskanjih divjadi prejema tudi MKGP, saj je to obveza, ki izhaja iz koncesijske pogodbe upravljanja z loviščem.

Stran 28 od 34 PrvaPrva ... 18242526272829303132 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •