Stran 25 od 34 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #241

    Thumbs down

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Marsikak kretenizem na račun ljudi, ki so gradili to čemur sedaj pravimo lovstvo sem že slišal (prečital) ampak tale je pa eden hujših.
    Markysprej ti si se najbrž sam naredil in si bil sam svoj mentor.
    Nihče razen morda tistih, ki kreirajo Lovca ne trdi, da ga ni potrebno temeljito prenoviti, ampak razloge za sedanje stanje obesiti starim (kdaj je po tvoje lovec toliko star, da ne more več sprejeti sprememb, povprečna starost je nekje okrog 55 do 60 let).
    Najbrž še ne veš, da si tudi ti na poti v večna lovišča, samo , da je tvoja pot morda (upajmo) nekoliko daljša.
    gradili sedanje lovstvo... to je kaj lepega ali kako? a ni sedanje lovstvo na spol sranje? točno to so gradili...

    razloge obesiti starim... mar ne? a so mladi krivi? ker jih je v veliki večini? ker o vsem odločajo?

    na poti v večna lovišča sem, in tega se zavedam in sprejemam. pa če bo ju3 ali čez 100 let. nekateri pa se še v starosti ne sprijaznejo in menijo da so nesmrtni. to pa je prezira vredno...

  2. #242
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    gradili sedanje lovstvo... to je kaj lepega ali kako? a ni sedanje lovstvo na spol sranje? točno to so gradili...

    razloge obesiti starim... mar ne? a so mladi krivi? ker jih je v veliki večini? ker o vsem odločajo?

    na poti v večna lovišča sem, in tega se zavedam in sprejemam. pa če bo ju3 ali čez 100 let. nekateri pa se še v starosti ne sprijaznejo in menijo da so nesmrtni. to pa je prezira vredno...
    Spoštujem tvoje mnenje. Svetujem pa ti, da zajameš malo manj vroče sape in pogledaš še z druge strani.

    Za stanje (govorim bolj o reviji Lovec in manj o lovstvu) vsekakor niso odgovorni mladi, ki komaj začenjajo lovsko pot. Pa vendar bruhati na vse, kar je bilo do sedaj storjenega, je malo pretirano. Tudi mladi bodo nekoč v položaju, ko jih bo nova generacija rinila na stranski tir in jih obtoževala za vse, kar se jim ne bo zdelo sprejemljivo.
    Pri oblikovanju lovstva ali revije Lovec sem prepričan, da oblikovalci niso imeli slabih namenov, ampak so se pač prilagajali razmeram in času primerno. V nekem obdobju je bilo lovstvo na visokem nivoju in precej urejeno, kar pa ni zasluga mladih.
    Spremembe, ki jih prinaša sistem, so očitno nekatere snovalce prehitele in ostal jim je le boj za priznanje lastnega dela. Tu pa pri revolucionarjih naletijo na gluha ušesa, zato se medgeneracijski razkorak še poveča in konflikti so neizbežni. Ampak, revolucionarji niso lepi mrliči ....

    Nasvet: do drugih se vedi tako, kot želiš, da se drugi vedejo do tebe (z besedami in dejanji)

    Ne me zdaj preveč ozmerjat, saj nisem mislil biti tvoja mama
    Every time I feel the spirit

  3. #243
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Citat jok je objavil: Pokaži objave
    Se pridružujem tvojemu mnenju

    Pogumno, ampak za moj okus prehitro. Spremembe se lahko zgodijo tudi brez revolucije in obmetavanja z žaljivkami. Revolucionarji lahko s predlogi in sodelovanjem pri ustvarjanju revije sčasoma dosežemo bistveno več, kot pa z nasilnim in grobim pritiskom na odgovorne in "vplivne" oblikovalce.

    Tole je bilo samo moje mnenje, zato me raztrgajte nežno
    Le zakaj bi tebe raztrgali? To se ne dela. Lahko pa se polemizira s tvojimi stališči, temu je pa namenjen ta forum.

    No, s tvojim stališčem se ne morem v celoti strinjati, če ga prav razumem. Načeloma sem tudi jaz proti revolucionarnim spremembam in sem za postopne spremembe zato, da jih lahko okolje sprejme. Ampak kako hitre naj bodo postopne spremembe? Meni se zdi, da če se spremembe dogajajo (ne vem sicer katere), se dogajajo prekleto počasi. Po polžje. Spremembe se morajo odvijati s tempom, ki ga lahko sprejme večina populacije, kateri so spremembe namenjene, z nekaj vloženega truda. In ker sem ravno povprečno star lovec lahko ocenim, da so spremembe (če sploh so) prepočasne, predvsem pa niso napovedane. Spremembe bi se morale natančno napovedati recimo, postopoma bo Lovec postal revija v katerem bomo več pozornosti in člankov posvečali temu in temu, teh in teh rubrik n bo več in jih bomo prestavili v prilogo, tega sploh ne bo več.....
    Skratka upam da razumeš. Spremembe se sploh ne dogajajo, ma kje je šele revolucija.


    Na koncu koncev pa naj ponovim. Nobena revija ali glasilo ne bo zadovoljila vseh okusov, ker je to preprosto nemogoče. Ker pa mladi po srcu bolj ko ne uporabljamo internet naj bo ta forum ventil za vse tisto, kar ne more iz katerega koli razloga prežvečiti Lovec.
    Last edited by rock&roll; 19. May 2011 at 06:27.

  4. #244

    Privzeto

    Zanimivo kako ste napadli Marky-ja. Pa ni naredil ničesar drugega kot prikimal Mugu. Tako kot jaz.
    In kaj je ta napisal?!
    Če še enkrat preberem pravzaprav nič takega. A nekateri ste alergični, če se kakorkoli negativno omeni starejše lovce. Ker da so oni tvorci in zaslužni za vse kar imamo danes. Ne bom ponavljal Markyjevih besed kaj danes imamo, saj to vsak sam vidi in ceni ter oceni.
    A če pogledamo povprečno starost slovenskega lovca, se moramo kar sprijazniti, da smo stari. Prestari za resno sledenje hitrim spremembam v svetu in s tem tudi v naravi. In posledično smo nesposobni, kar se vidi tako v organizacijskem razsulu kot v konfliktih z državo (ZGS) in družbo.
    To stanje pa seveda zrcali tudi glasvija Lovec. In četudi nekateri vodilni v LZS nočejo vplivati na uredniško politiko Lovca, kar je edini pravilni odnos, pa nanj še kako vpliva uredniški odbor. Ta pa je pod pritiskom raznih zvez in lovske javnosti pa še marsikaterega težaka, ki skače po prostorih zveze in jim soli pamet. Da o vplivih raznih komisij ne pišem!

    Ti vplivi se prenašajo tudi na lovsko javnost. Prav preko Lovca, saj za veliko večino lovske populacije ta predstavlja edini po njihovem mnenju verodostojni vir informacij. Miselnost da nekaj zagotovo drži, ker je pisalo v časopisu še ni izumrla. Če dodamo še miselnost, da Polde pa že ve, če je funkcionar na zvezi in je v tej in tej komisiji, pa še dolgoletni tajnik v naši LD je tudi še globoko v glavah dobršnega dela naših lovcev.
    Za povrhu pa dodamo še tipično slovensko folšijo, ki seka glave vsem, ki si jo upajo dvigniti.

    Na podlagi vsega tega lahko samo še enkrat dodam svoj podpis pod Mugovo pisanje. In tudi z Marky-jem se kar strinjam in podpiram mlade lovce da z mladosti primerno zagnanostjo rušijo tabuje!
    Podpiram!

  5. #245
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ker da so oni tvorci in zaslužni za vse kar imamo danes.
    Ja kdo pa drug, pa menda niso odšli mladi v preteklost kot Chuck Norris.
    Kolikor poznam kadrovsko stanje na LZS, tam prevladujejo v glavnem novokomponirani strokovnjaki in funkcionarji pa "nameri se junak na junaka".
    Poiščite se v tem kotlu pa se udarite le, da to zopet ne bo škodovalo Lovcu in lovcem.

  6. #246

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    .... Ker da so oni tvorci in zaslužni za vse kar imamo danes. ...
    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Ja kdo pa drug, ...
    No, vidiš, pa se strinjava.
    Sedaj se pa le še vprašaj kaj pa imamo danes!
    In si pošteno odgovori!

  7. #247

    Privzeto

    Ja, vendar so k današnjemu ugledu pripomogle tudi družbene spremembe. Vedno bolj je vsidran bambi sindrom, ljudje več niso tako sprijaznjeni z zakolom živine za hrano kar je nekdaj bila po kmetijah stalnica. vegetarijanstvo ni bilo tako razširjeno, niti razne PETE, drugi borci za pravice ali osvoboditev tega in onega... Ljudje več ne živijo toliko z naravo, ampak zaprti v pisarne, stanovanja, za računalniki... in nimajo pojma o nekaterih zakonitostih narave, napumpani od medijev, agresivnih kampanij nekaterih..... bla bla bla...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #248

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Ja, vendar so k današnjemu ugledu pripomogle tudi družbene spremembe. ...
    To ni noben izgovor. Potrdil si le, da smo se nesposobni soočiti z družbenimi spremembami. Je pa osupljivo in žalostno, da ta nesposobnost vsaj v naših krogih povzroča zahteve nekaterih, da se vrnemo v preteklost in tja vztrajno vlečejo.
    Koliko je to umno, pa bo presodil vsak sam.

  9. #249

    Privzeto

    Jaz bi bil prav vesel, če bi bil lov spet kot je bil in ugled tudi. To kolkor slišim so jagali in feštali kot se šika.... Ja dobri stari cajti po katerih se še dandanes toži starim jagrom, ko so po lovu prišli domov naslednjega dne v zgodnjih jutranjih urah... Divjadi (male) ogromno.... družba..... več ne bi rabil za svoj hobi.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #250

    Privzeto

    Generacij, ki prihajajo ne moremo zamenjati, družbenim razmeram pa se ne izogniti. Oboje je objektivno dejstvo .Razlika je le v tem, da se nekateri tega zavedajo in se spremembam prilagajajo, drugi pa tako kot država delajo po starem utečenem sistemu odločanja in vladanja in kriza je neizbežna. Družbeni ugled moraš nenehno negovati in ga družbeno potrjevati. Kdor misli, da ga lahko ohrani zgolj na osnovi minulega dela, se pač moti, ker so pretekle zasluge ob zdajšnjem hitrem tempu življenja zelo hitro pozabljene. Sicer pa ne živimo v preteklosti, ampak v sedanjosti, iz preteklih zmot in zablod pa se lahko kaj naučimo, tudi to, da storjenih napak več ne ponovimo.
    Sleherna organizacija /tudi skupnost/, ki izgubi vrednostni sistem kot svoj cilj in utemeljenost svojega obstoja, preneha obstajati kot organizirana organizacija /skupnost/ in se spremeni v notranji konglomerat (skupek), kjer vsakdo zasleduje zgol svoje interese, koristi in privilegije brez ozira na svoje okolje in organizacijo. To ni več organizacija, lahko govorimo le še o “ bivših” posameznikih, na katerih skupno povezanost spominja komaj še ime. Imamo poradoks. Eni želijo nazaj v stare čase in imajo nove poglede za največjo nevarnsot lovstvu, drugi pa imajo stari način delovanja in pogledov na lovstvo za največjo nevarnost njegovega obstoja. Spopad teh dveh konceptov je neizbežen in staro se bo prej ko slej moralo umakniti novim pogledom. Ljudje namreč ne želijo biti le poslušalci, hočejo aktivno sooblikovati pilitiko razvoja.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 25 od 34 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •