Stran 22 od 34 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #211

    Privzeto

    Ganges ti bom pa jaz tukaj odgovoril. Zelo veliko sem se trudil in kazal na nepravilnosti in podobne anomalije v strelstvu. In kaj sem dosegel. In kaj se je spremenilo. In če nič drugega so mi prepovedali objavo v Lovcu. Kaj sem hotel objaviti lahko vidiš v objavljenem članku na forumu.Pa še vedno vsi lepo sede v uredniškem odboru in karavana gre naprej. Po 8 obiskih na Zupančičevi in 120 dneh so mi poslali neko delegacijo, ki še sedaj ne ve kaj bi sami s sabo. Samo toliko da veš, da nekateri tudi hočemo delati, pa nas tudi glasilo (ali karkoli je že) lovec onemogoča. Saj tisti ki se spozna na te probleme ni čudno da ga neodpakiranega vrže v smeti.
    Last edited by ostrostrelec.pero; 12. May 2011 at 15:39.

  2. #212

    Cool

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Koliko javnih akcij si že organiziral ali dejanj naredil, da bi se stanje spremenilo? Se non stop v vseh pogledih trudiš za spremembe ali samo po forumih in pri prijateljih? Jaz ne delam nobenih akcij, zato pa tudi nimam pravice pljuvati po vsem povprek in raje marsikaj zadržim za sebe.
    narobe razmišljaš ganges, imho. če smo pri reviji oz. glasilu, kakšna dejanja nam pa preostanejo da se stanje lahko spremeni? v normalnih demokratičnih in tržnih okoliščinah bi se odločil da revije enostavno ne bi finančno več podpirali, kar storim za praktično vsako stvar s katero se ne strinjam. kaj nam pa preostane pri lovcu? verjetno to, kar je pero zapisal...

    da pa bi se vsak šel sizifa pa mislim da pa le nismo tko neumni, kot nas želiš prikazati (čeprav so lovci v povprečju kar zelo, imho) in kot si to želijo na zvezi...

    in da nimamo pravice pljuvati po nečem, v kar smo prisiljeni!?? smeh....
    verjetno so ti malo preveč sprali možgane v prejšnjem režimu in na lzs...
    pa brez zamere

  3. #213

    Privzeto

    Hehe Markysprej brez skrbi noben mi ni spral možganov brez skrbi, saj nikoli nisem bil del tega sistema, niti se nisem ubadal z njim, niti o njem nisem nikoli debatiral s kakimi funkcionarji, niti me nič od naštetega ne zanima. Pravim le, da je najlažje in milorečeno otročje in včasi tudi boječno kar povprek pljuvati in se ne izpostavljati, saj to upa in zmore vsak. Pero se v tem primeru opravičeno jezi n razburja, ker se je trudil in se trudi za spremembe z nekimi dejanji. Samo pljuvati in nič narediti pa je.......... Enako je v primeru državnih volitev recimo - sem enakega mnenja da ni upravičen kritizirat oblasti tisti, ki namerno ni šel volit, saj ni nič naredil za to, da bi bilo drugače (pa bi samo nekoga moral it obkrožit na volitve in bi že lahko bentil čez druge). Je vsaj nekaj naredil, ne pa v prazno nergal kot nek senilen starček, ki mu nič v življenju več ne paše.

    In še enkrat: Lovec je zgolj glasilo LZS in to vam na platnici tudi piše! Glasilo kot glasilo pa objavlja članke članov in tudi kakih drugih poklicanih (recimo biotehnična fakulteta, VURS,....). Zato pa pač ogaša tudi kaj se je zgodilo md člani (LD-ji) in objavljajo članke o vsaki obletnici in zadevi, ki jo pač posamezna članica želi razglasiti... Tudi jaz bi raje bral kaj drugega, pa kaj morem ko je glasilo dolžno razglašati. Ko pa bo to revija ali pa če se pojavi komerialna revija s to tematiko pa bom izbiral ali jo bom kupil ali ne. Pač odvisno od tega, če mi bo vsebina všeč. Zbrte ekipo in začnite izdajat komerialno revijo s to tematiko (kot je Dobra kob na Hrvaškem).

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #214

    Privzeto

    Ganges, iz tvojega pisanja se res vidi, da nisi z ničemer seznanjen in da ti gre enostavno na živce, ker nekateri godrnjamo.
    Bo to kar splošen sindrom slovenskega povprečnega lovca. Ker bi moral za resen odgovor na kritiko preštudirati in poznati razmere in ker je to očitno pretežka možganska telovadba, je najenostavnejše napasti nezadovoljneža, češ da ni nič naredil in pohlevno slediti zveličanim vodjem.
    Ti si ta svoj nič tudi javno priznal, kako pa lahko isto trdiš za sogovornika, ki ga ne poznaš?! Misliš, da se motiš samo pri Ostrostrelcu? Naivno mišljenje!

    In če se povrneva samo na tvojo trditev o Lovcu kot glasilu, preberi malo zapisnike UO LZS zadnjega leta, pa ti bo bolj jasno to cincanje med glasilom in revijo. Da se na šopirjenje v Mariboru ob 100 obletnici Lovca ne vračam kaj posebej. Le prebrskaj, s čem so se tam hvalili!

  5. #215

    Privzeto

    V svojem pisanju nikakor nisem imel v mislih samo tebe, ampak vse večne godrnjače, ki samo godrnjajo naredijo pa nič. Ravno zato ni letelo samo na tebe, ker te ne poznam n ne vem, če si kaj aktivno postoril, Perota pa izpostavil poi drugi strani, ker vsi tudi na forumu vemo kdo je z imenom in priimkom in iz katere LD je, pa se je boril za pravice. Ostali so več ali manj anonimneži.

    Lovec pa je glasilo dokler je to tako uradno in piše na naslovnici, je pa res, da že dolgo padajo razne ideje, da bi postal revija, se pojavil v kioskih, da bi mogoče o dogajanjih v LD-jih kot glasilo dobili samo člani LD kot prilogo na manj kvalitetnem papirju, ostalo bi bila revija...

    Ni to moj nič, sem kar z dosti zadevami seznanjen in zelo blizu nekaterim organom, ampak se pač ne ubadam s tem, ker ne čutim potrebe, niti nimam volje, niti z njimi ne debatiram o tem ampak o jagi in druženju... Lovca odprem in prelistam, v glavnem preberem kake dogodivščine lovcev, kaj o orožju, kakšen članek o divjadi če se mi zdi zanimiv, ostale zadeve, ki jih je večina pa pač izpustim.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #216
    žandar Guest

    Privzeto

    Eh, govoričenje o duševni lenobi in nerazvitosti tistih, ki se ne strinjajo z kritiki je že dolgočasno. Torej vsak,ki čita Lovca in si drzne to priznati je neinformiran bedak in ovca z izpranimi možgani. Vse skupaj mi diši na basen o lisici in grozdju.
    Res je najenostavneje napasti drugače mislečega in ga proglasiti za intelektualno inferiornega povprečneža.
    Kandidirajte, s svojimi programi prepričajte in nato pokažite kaj znate, Forum lov je za to premalo.
    Bom zaključil s parafrazo pregovora pokojnega kuharskega mojstra Ivačiča,
    lažje je kritizirati kot kaj dobrega napisati (skuhati).

  7. #217

    Privzeto

    Kolega Ganges zapiše: "Enako je v primeru državnih volitev recimo - sem enakega mnenja da ni upravičen kritizirat oblasti tisti, ki namerno ni šel volit, saj ni nič naredil za to, da bi bilo drugače (pa bi samo nekoga moral it obkrožit na volitve in bi že lahko bentil čez druge). Je vsaj nekaj naredil, ne pa v prazno nergal kot nek senilen starček, ki mu nič v življenju več ne paše."
    ___________

    S to tvojo mislijo se seveda ne strinjam, ker bi bilo preveč enostavno, če bi družbene konflikte bilo mogoče na tako enostaven način obrazložiti in pojasniti. Zgodba je veliko bolj zapletena in sociološko, politološko ter tudi psihološko delikatna, da bi odgovore na zaostrena družbena vprašanja lahko našli že v enostavni in posplošeni kritiki volilnega absentizma posameznih volivk ali volivcev.

    Ker pa je to lovski forum, seveda svojega komentarja na to temo ne bom nadaljeval.

  8. #218

    Privzeto

    Mene pa zanima,če se da kje videt poslovanje uredništva naše revije? Predvsem me tukaj zanimajo t.i. avtorski honorarji. Nekdo je omenil,da se raje poslužujejo in plačujejo tuje "kvalitetne" fotografe; osebno mislim,da je med slovenskimi lovci veliko več kvalitetnih fotografov,kot očitno misli uredništvo,ampak teh posnetkov menda nočejo....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #219
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima,če se da kje videt poslovanje uredništva naše revije? Predvsem me tukaj zanimajo t.i. avtorski honorarji. Nekdo je omenil,da se raje poslužujejo in plačujejo tuje "kvalitetne" fotografe; osebno mislim,da je med slovenskimi lovci veliko več kvalitetnih fotografov,kot očitno misli uredništvo,ampak teh posnetkov menda nočejo....

    lp
    Uredništvo objavlja le visoko kvalitetne fotografije divjadi ponudnikov pa je ogromno. Moje osebno mnenje je sicer, da bi lahko objavili tudi kakšno manj kvalitetno saj je glasilo vendar naše in se ne poteguje za najboljšo revijo na svetu.

    Ko prebiram tuje revije na lovsko in kinološko tematiko v njih nikoli ne naletim na članke, ki bi napadali, kritizirali ali spodbijali obstoječe vodstvo ali druge vodstvene strukture.
    Kako v teh državah, ki veljajo za demokratične, rešujejo vprašanja nepravilnosti, ki jih v tej temi izpostavljajo sogovorniki, mi ni znano a očitno preko strokovnih revij in društvenih glasil to ne poteka.

    Kar bi rad povedal je to, da v našem glasilu pogrešam prispevke, ki bi obravnavali področja lovstva, kinologije, strelstva in podobnih tematik, ki bi jih pisali naši člani. Takih člankov uredništvo ne zavrača torej je problem v tem, da jih nihče ne piše in ne v tem, da bi za to bilo krivo uredništvo Lovca.
    Če se posvetim področju kinologije: ni člankov o šolanju psov, o izkušnjah vodnikov, o izkušnjah z določenimi pasmami, o ugotovitvah pri vzreji psov, o analizah rezultatov.....ni še, in še. To je tisto kar bi moralo polniti neko glasilo namenjeno določeni skupini in kar lahko prebiramo v tujih revijah.

    Vaše osebne in manj oebne vojne boste (bomo) morali biti pa drugje in ne na papirju glasila Lovec. Ko bo Lovec vaš bo pa seveda drugače...

  10. #220

    Privzeto

    V celoti se podpišem pod Hubertusov post!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 22 od 34 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •