Stran 21 od 34 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #201
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    lol? pošteno plačujemo zanjga, potem pa še naj sami pišemo? naj ga še natisnemo sami????
    Ja kdo drug ti bo pa pisal vsebino revije zate? Mogoče vegeterjanci, živaloljubci, predstavniki Pete, poslanci slovenskega parlamenta, učitelji, pisatelji...? Ma kaj je z vami?!

    Napiši članek in ga pošlji na uredništvo kjer ti bodo za objavo plačali. Revija je naša, kar pomeni, da jo ustvarjamo sami in če je po mnenju nekaterih za v smetnjak potem tja sodi tudi naša lovska zavest in nivo slovenskega lovstva.

  2. #202

    Thumbs down

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Ja kdo drug ti bo pa pisal vsebino revije zate? Mogoče vegeterjanci, živaloljubci, predstavniki Pete, poslanci slovenskega parlamenta, učitelji, pisatelji...? Ma kaj je z vami?!

    Napiši članek in ga pošlji na uredništvo kjer ti bodo za objavo plačali. Revija je naša, kar pomeni, da jo ustvarjamo sami in če je po mnenju nekaterih za v smetnjak potem tja sodi tudi naša lovska zavest in nivo slovenskega lovstva.
    kaj je z nami? da plačam za časopis ki ga moram sam pisati je kaj narobe z mano?
    najbolje da mi naslednjič prodajalka v kiosku zabrusi kako si drznem kupiti časopis, pa nisem nič v njega napisal...
    mislim no.... pa kaj sem res samo jst nor tukaj????

    kar pa se tiče revije; trenutno je res bolj kot ne za v smetnjak, čeprav jo rad prebiram.
    vendar pa ima potencial, da postane ena boljših in bolj branih v sloveniji, ker tematika, ki bi lahko bila (bi MORALA biti) razširjena kot predlaga alojz je ena izmed najboljših nasploh...
    vendar pa če mislite da bo takšna postala z nekimi članki laikov leposlovja in polpismenih ljudi se krepko motite...

  3. #203

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    pa kaj sem res samo jst nor tukaj????
    Ja veš, drugi nismo tako nori, da bi priznali
    (malo šale, upam da brez hude krvi).

  4. #204

    Privzeto

    Še najboljše bi bilo, če bi lahko za vsakega prejemnika Lovca posebej priredili vsebino in bi tako zadovoljili vse naročnike. Ker pa to ne gre, se bomo pač morali sprijazniti s tem, da se glasilo ( revija ) Lovec mora po svoji vsebinski zasnovi prilagajati okusu, potrebam in željam največjega dela bralcev. In največji del članstva je v glavnem z vsebino zadovoljen.

    Upam, da mi kolegi ne bodo preveč zamerili, če še na koncu zapišem, da se glede vsebine Lovca piše veliko kritik in zelo malo koristnih predlogov kaj in kako spremeniti ter ob tem ne preveč poseči v obstoječo vsebinsko zasnovo s katero so prejemniki pretežno zadovoljni.

    Ne glede kakšen bo v bodoče status Lovca, ga bo večina članstva še vedno smatrala kot svoje društveno glasilo oziroma glasilo slovenske lovske organizacije in bi le stežka pristala na neko strokovno revijo na relativno visokem strokovnem nivoju, ki jo morajo plačevati in prejemati ne da bi jo v glavnem sploh prebirali.

    Na vse to in še veliko kaj drugega mora misliti uredniški odbor s svojimi uredniki, ko se odloča o vsebini vsake posamične številke Lovca. Tukaj se tudi pridružujem mnenju Hubertusa, da bi člani, ki imajo strokovna znanja s posamičnih za lovstvo pomembnih in zanimivih strokovnih področij, lahko kaj več prispevali z vsebinski zanimivosti Lovca.

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Markysprej...

    verjetno si preveč vihravo prebral moj post in si spregledal bistvo, ki sem ga hotel posredovati zato bom poskusil še enkrat:

    Prej kot vse drugo je treba predpostaviti, da Lovec ni noben časopis ali revija ampak glasilo zveze društev, zato ga kot takega avtomatsko dobivajo vsi člani društev oz. zveze. Ker tisk takega glasila stane ga seveda plačujemo vsi člani društev oz. zveze.
    To seveda ni nujno. Zbereš namreč primerno število somišljenikov, podaste na zvezo predlog za ukinitev društvenega glasila in stvar je rešena.

    Do takrat pa, dragi moj Markysprej, bo povsem normalno da bodo v glasilo svoje članke objavljali lovci, kinologi, gozdarji, kmetovalci in ljudje iz sorodnih dejavnosti. In ker smo vsaj eno izmed tega tudi mi, je povsem razumljivo, da glasilo Lovec ustvarjamo mi!
    Lahko pa tudi ne. Se pač dogovorimo, da v našem glasilu objavljajo samo članke tujih avtorjev, tako kot to velja v veliki meri že za kvalitetnejše fotografije divjadi. Mogoče boste pa tako bolj zadovoljni. Bodo honorarji pač šli nekomu drugemu namesto, da bi jih plačevali ljudem iz naše sredine.

    Ali sodi Lovec v smetnjak? Nisem rekel da ne (niti da ja) je pa glasilo ogledalo dogajanja v društvu, torej smo kot soustvarjalci in avtorji za v smetnjak tudi mi.
    Prebiram tuje revije, tako lovske kot kinološke in v njih se da marsikaj dobiti, pa člankov ne piše urednik, ampak ljudje, strokovnjaki, laiki, entuzijasti....

    Torej Markysprej: bodi brez skrbi, v Lovca ti ni treba pisati, moral pa ga boš do nadaljnega še naprej plačevati. Ti bodo pa plačali, če boš vseeno hotel vanj kaj napisati in to kar spoštljiv znesek. Preverjeno.

  6. #206
    žandar Guest

    Privzeto

    Takole bo rekel tistim, ki pljuvajo po naši reviji (in jo mečejo neprebrano v koš). Tak odnos je žaljiv za mnoge, ki objavljajo v Lovcu in je veliko prispevkov zelo kvalitetnih in koristnih. Seveda je med njimi tudi nekaj takih, da te zvije po črevesju in to največkrat izpod peresa naših izvoljenih predstavnikov, ampak LOVEC je naša revija, s stoletno tradicijo, ki je preživela številne države in politične režime. Bila je že boljša in ni nobenih razlogov, da ne bi spet bila, zato jo zveseljem preberem odkar znam čitati in jo bom, dokler bom mogel. Vpliv na kvaliteto ima seveda uredniški odbor, ki pač pride in gre, toda vsebino pa vseeno v veliki meri prispevamo sami lovci in je od nas odvisna.
    Torej spoštovani kolegi kritiki, rohnenje na Forumu ne bo izboljšalo kvalitete našega glasila zato nekaj svojega strupa in jeze prelijte v prispevke v Lovcu in z velikim veseljem jih bom prebral.
    In še vprašanje: kako pa človek ugotovi, da je nekaj slabo ali dobro napisano, če tega ne prebere.

  7. #207

    Privzeto

    Bistvo je kar je zapisal Hubertus - Lovec je glasilo in ne časopis ali revija! Glasilo pa soustvarjajo vsi voljni člani. Tako, da je tako razmišljanje totalno krivično in nesmiselno. Je pa logična posledica, da ako ne morejo vsi članki biti vsem po volji, niti na vrhunskem nivoju!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #208

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Lovca soustvarjamo lovci s svojimi članki, slikami, ugotovitvami, lastnimi testi, opisi dogodkov...
    Napišite pameten članek in ga pošljite uredništvu. lp
    In romal bo direktno v koš.
    Verjemi, to je kar obilčajna praksa. Razen če tudi ti pod pameten članek smatraš da je to = uredništvu všečen članek.

  9. #209

    Privzeto

    Takele debate pa rad prebiram. So zanimive. Le da ne vem ali bi se smejal ali letel čez hodnik na WC.

    Prvo kot prvo preden bomo kaj preveč naprej modrovali se že vendar enkrat odločite kaj ta svetleči in tudi za primarne potrebe neuporabni izdelek sploh je. Revija ali glasilo.
    Poskusite se odločiti! Poskusite, kajti uspelo vam ne bo. Kot to tudi velepametnim vodilnim na LZS ne uspe. Se gredo ves čas igrico sirček - salamca, oz glasilo - revija. Ko se je za napihovati in hvaliti v poštirkanih uniformah s palmami na glavah, je revija, ko naj bi šla v kiosk in pripomogla k dobremu glasu o lovstvu postane naenkrat samo glasilo.

    Ko se bo pojedlo to mineštro in začelo kuhati novo, bo mogoče jed kaj bolj užitna. Mogoče ...

    Do takrat, pa leti v kanto. Še tistih nekaj dobrih člankov, ponavadi biologov, ki sploh lovci niso ne morem brati, ker se mi (revsilo ali glavija, kar vam bolj paše) zagnusi ob raznih umotvorih naše vodilne "elite".

    In res še nisem pogledal niti ene strani zadnjega izvoda niti na internetu, tiskani izvod pa danes poberejo smetarji in je že nekaj dni v kanti.
    Če pa komu kaj ne paše ni bi se rad še malo od tal odbijal, pa naj to vzame kot mojo obliko protesta do še ene nezmožnosti lovske skupnosti. Do tega pa menda ima vsak pravico, ali pač ne?!

  10. #210

    Privzeto

    Razni vodstveni organi in "strokovnjaki" ga serjejo v eno stran, taki kot ti pa v drugo stran. Med tem ko bi pri obeh lahko našli skupno točko, da sta več ali manj skrajni. Eni ustvarjajo "veleumnosti" drugi večni nergači... Oboji pa rušijo lovstvo kot ga poznamo, eni z dejanji, drugi z opletanji t jeziki in prsti. Koliko javnih akcij si že organiziral ali dejanj naredil, da bi se stanje spremenilo? Se non stop v vseh pogledih trudiš za spremembe ali samo po forumih in pri prijateljih? Jaz ne delam nobenih akcij, zato pa tudi nimam pravice pljuvati po vsem povprek in raje marsikaj zadržim za sebe.

    pa lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 21 od 34 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •