Stran 15 od 34 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #141

    Privzeto

    MilanK si me pa prehitel in še potrudil si se bolj kot sem se nameraval sam.
    Se strinjam s tvojimi stališči in razlagami.
    Lep pozdrav!

  2. #142

    Privzeto

    SRAKA kaj ti meniš o tem:

    Ali je logično, da bi lovski inšpektor lahko kaznoval lovca zgolj zato, ker je seboj na lov pozabil vzeti lovsko izkaznico, medtem, ko lovca, ki mu izkaznica sploh še ni bila izdana, ne bi mogel kaznovati zaradi kršitve določbe, ki določa, da sme oseba samostojno loviti, če ima lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico, ker se ta določba po mnenju N.Š. ne nanaša na osebo, ki je opravila lovski izpit, ni pa ji še bila izdana lovska izkaznica. Potemtakem bi bilo bolje inšpektorju reči, da lovske izkaznice sploh še nimamo ali da je bila nam odvzeta oz. njena veljavnost preklicana ali preprosto da smo jo izgubili, nova pa nam še ni bila izdana, imamo pa lovski izpit in zato lahko tudi samostojno lovimo. Loviti brez lovske izkaznice ni kaznivo, imeti lovsko izkaznico in jo pozabiti doma pa je kaznivo, je prekršek. Zanimivo razumevanje ZDlov-a.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #143

    Privzeto

    Se strinjam s tvojimi razmišljanji in pri tem želim le dodati, da se temu pisanju N.Š. posveča preveč nepotrebne pozornosti in pomembnosti. V preteklosti sem se veliko krat strinjal s pravnimi mnenji tega avtorja in imel sem priložnost prebrati tudi nekaj njegovih odličnih pisnih izdelkov. Zadnje čase pa me pogosto neprijetno preseneti in ker v njegovo strokovnost ne dvomim, se seveda sprašujem v katerem grmu tiči zajec za takšne njegove strokovne izdelke.
    V iskanju odgovora na to vprašanje se mi vedno bolj dozdeva, da je začel N.Š. stroko podrejati interesom določenih interesnih skupin ali lobijev v vrhovih LZS. Druge razlage enostavno ne najdem, ker v njegovo strokovnost, ki jo je v preteklosti pogosto dokazal, enostavno ni mogoče dvomiti.
    Lep pozdrav!

  4. #144
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...Zadnje čase pa me pogosto neprijetno preseneti in ker v njegovo strokovnost ne dvomim, se seveda sprašujem v katerem grmu tiči zajec za takšne njegove strokovne izdelke.
    V iskanju odgovora na to vprašanje se mi vedno bolj dozdeva, da je začel N.Š. stroko podrejati interesom določenih interesnih skupin ali lobijev v vrhovih LZS. ...
    Bravo Sraka! Končno si odprl oči.
    Že kar nekaj let trdim, da v vrhu LZS, torej UO in komisijah obstaja klika, ki se na vse načine trudi, da naša organizacija ne bi postala zakonita in sodobna. In omenjeni "avtor" nosi levji delež krivde, da jim to med nevednim in nezainteresiranem članstvu uspeva.
    Zato tudi njegovim pisanjem ne posvečam več nobene pozornosti, saj še papir, ki ga uničijo z njegovimi "prispevki" ni več uporaben niti za, saj dobro veš kaj.

    Tega Lovca bi počasi lahko pošiljali brez tiska in na mehkem papirju, bi bil vsaj za nekaj za ponucat! In to mislim popolnoma brez heca.

  5. #145
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    V dogovoru z inšpekcijo pri nas to rešujemo tako, da lovcu, ki izpolnjuje pogoje za izdajo lovske izkaznice izdamo (upravljavec lovišča) potrdilo z enakimi podatki kot so na lovski izkaznici in z pripisom: Velja do izdaje lovske izkaznice.

    To pride prav takrat, ko izkaznico nekdo izgubi, jo uniči, ali pa je opravil lovski izpit pa izkaznice še nima.

    Odkar so na LZS kupili stroj za izkaznice so se roki za izdelavo izkaznic zelo zmanjšali in ta rešitev skoraj ne pride več v poštev.
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #146
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Aleluja!!!!!!!!!!!
    Pero, ena lastovka še ne naredi pomladi!
    Sicer pa tudi jaz pravim, da je bil skrajni čas.

  7. #147

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Pero, ena lastovka še ne naredi pomladi!
    Sicer pa tudi jaz pravim, da je bil skrajni čas.
    Kaj meniš, a je bila ta lastovka draga (v € mislim)
    Še tole bi vprašal tele naše forumovce? A mislite da je človeček zanalašč nagajal ali res ni vedel da je Jugoslavija razpadla.Nikakor si ne znam predstavljati da je aktivno sodeloval pri ustvarjanju pravilnikov in zakonov, potem jih je pa tako grobo kršil. Narobe svet.

  8. #148
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Kaj meniš, a je bila ta lastovka draga (v € mislim)
    Še tole bi vprašal tele naše forumovce? A mislite da je človeček zanalašč nagajal ali res ni vedel da je Jugoslavija razpadla. ...
    Nalašč. Sem prepričan, kot sem prepričan, da je še mnogo takih. In to prepričanje je vedno močnejše, ker zgodbice kar dežujejo.
    A še vedno ljudje nimajo jajc, da bi jih objavili in čudežno upajo na ureditev razmer. Smo Slovenci pač hlapčki.

  9. #149
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Pišemo 7. septembra 2010, revija je že nekaj dni v predalih, na spletni strani LZS pa se še ni pojavila.
    Ali je uredništvu zmanjkalo barvic za risanje sličic na ekran? Lahko pošljem, jih je še nekaj od otrok ostalo!

  10. #150

    Privzeto

    Smo odvisni od gradiva, ga tiskarna, kljub urgencam, še ni poslala.

Stran 15 od 34 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •