Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Etičnost polavtomatskih šibrenic

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Zgoraj sem napisal da ne sodi v lovsko prakso iz enega preprostega razloga!
    Videz te puške!!! Saj take puške videvaš v ameriških filmih tipo rambo in podobno, kar nima nič veze z našim lovom, saj upam da je tako.
    Nisem pa proti avtomatskemu orožju v lovski praksi. Če obstaja problem avtomatskega in polavtomatskega orožja med lovci so za to krivi samo uporabniki takega orožja ne pa orožje. Pa še kakšen lovovodja in kakšen starešina nosita svoje krivde!

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    kje pa piše "kaj je lovsko"? Kaj pa je lovsko? Kaj to pomeni "lovsko"?

    A ne bi prešaltali na loke in sulice? Po mojem okusu je to še narbl lovsko...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    mentorja vpraš...

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kaj ni lovsko, kaj ni etično, to v praksi dostikrat pomeni, to je kar meni ni všeč (da drugi delajo)! Vsaj nekateri to tako uporabljajo, ko nimajo pametnega argumenta!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    ...
    Videz te puške!!! Saj take puške videvaš v ameriških filmih tipo rambo in podobno, kar nima nič veze z našim lovom, saj upam da je tako.
    ...
    Videl sem film, ko so se streljali z lovsko repetirko. In enega s prelamačo. S Contenderjem.

  6. #16
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Po vsem povedanem bo treba prepovedati tudi repetirke. Sam ustrelim z starim Mauserjem 5 strelov v 4,9 sek.in poleg tega največkrat tudi zadanem tarče na različnih daljavah. Torej prepovejmo tudi repetirke.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Jaz imam rad polavtomat šibrenice (samo potem me jezi pobirat tulce po tleh )...pri nas ni veliko rac, ko pa pridejo pa dobijo. Prodaja se na lovski orožni list in sem jo pač nabavil.

    Imam tudi še dve šibrenice 12/12 bock izvedbe za v goste h komu k je alergičen na polavtomate seveda prej probam z polavtomatom. In seveda gre v redu ponavadi.

    Moje mišljenje je da ni kriva puška ampak uporabnik.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    mentorja vpraš...

    A definicija "kaj je lovsko"je stvar ljudskega izročila, al kaj...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #19

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave

    A definicija "kaj je lovsko"je stvar ljudskega izročila, al kaj...

    Ma zakaj si ne nabavite kar patrij z oborožitvijo, slovenska vlada si jih očitno ne bo mogla privoščit in z njimi udarite po divjadi

  10. #20

    Privzeto

    Živjo
    Ja sej avstralci že majo na ATV-jih montirane bombomete in to sam grejo ko naletijo na prašiče sam strelajo in to 10 prašičev leži na tleh z dvemi streli. Majo pa tudi mitraljez odzadaj na prikolici in če kaj ostane ali pa je ranjeno še s tem pokončajo.
    :icon_:
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •