Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 54

Tema: Obiski šol in vrtcev

  1. #21

    Privzeto

    Mislim, da sem bil popolnoma napačno razumljen. V prvem stavku sem napisal, da je "orožje - obisk otrok v šoli" zelo delikatna tema.

    Kar sem hotel poudarit je, da se nam nikakor ni treba sramovat tega kar počnemo in da imamo vse strokovne argumente v borbi z, bom napisal, "kvazi veganskimi skrajneži" in nasprotniki lova. Vprašanje je samo, ali imamo dovolj energije za debato z njimi.

    Sicer se pa nekako najbolj strinjam z vpisom Markspreya. Orožje v naravi DA, v šoli pa vseeno, če NE....

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vidim Sraka, da si že bil kdaj v vrtcu na obisku kot lovec.
    Točno tako je. In na prvem sestanku staršev še razburjene mamice, ki mislijo enako kot otroci.
    Gamsar ima dobre izkušnje z podružnično šolo. To je vaško okolje, otroci iz kmetov, ki komaj čakajo koline in s tem povezane radosti.
    Mestni otroci in starši so pa drugačni. Sam sem imel hudo debato z sodelavko, vegeterijanko in učiteljico biologije. Ona me je prepričevala, da kravica odraste, dobi mleko in ga lahko molzemo do njene smrti. Sploh ni treba teličkov, saj jih ti podli kmetje prodajajo mesarjem.
    In, ko sem ji zabrusil, da tudi sama je zarodke (jajca) je ostala brez besed.
    Vsaj učitelje biologije vegetarjance opomnite, da so tudi rastline, ki jih pojedo živa bitja.
    Skoraj kdorkoli bitje, ki hoče živet na tem planetu MORA UBIJAT DRUGA BITJA. Če ne ubija direktno za hrano, ubija posredno v tekmi za vire (prostor, svetloba, hranila...). Hočeš nočeš ubijanje je podobno kot dihanje za vse nujno potrebno.

    Otrokom moramo razložiti, zakaj moramo ubijati. To, da se je 30 let po vrtcih in OŠ razlagalo, da lovci uplenimo samo bolne in zelo stare živali nasprotniki lova s pridom uporabljajo proti nam.

    Ko otrokom pokažemo orožje, jim razložimo zakaj je zelo nevarno. Pokažemo jim, kako se varno rokuje z orožjem. Če mamice hočejo ali ne se mularija prej ko slej sreča vsaj z zračnim orožjem ali lokom.

  3. #23

    Privzeto

    Zdravo,

    Mislim, da bi bilo prav, če bi se večkrat pojavljali v vrcih in predstavimo kaj počnemo. tudi, če je treba povedat zakaj uporabljamo orožje. Tako bomo vsaj prikazali naravo iz prve roke in tudi mogoče kakšnemu staršu malo odprli oči kaj je lov. lovci se cse prevečkrat zapiramo in skrivamo pred javnostjo. poglejte naprimer gasilce ali pa policaje. Vsi se kažejo vsako leto v vrcih in šolah kjer pripovedujejo kaj počnejo in kakšna je njihova vloga v vsakdanu.
    Malo je dobro razmišljat tudi v tej smeri kako bi predstvili lov kakor naš pomen v naravi.

    Lp

  4. #24

    Privzeto

    Danes sem peljal tri skupine otrok iz domačega vrtca starih od 4-6 let do krmišča za male živali, kjer smo skupaj založili krmišče in potem opazovali živali. Imeli smo veliko sreče, saj smo videli 2 divja zajca, nekaj jerebic in še 2 fazana. Otroci so res uživali v ogledu, še posebej veliko dela pa so imeli z mojim psom prepeličarjem. Pogovarjali smo se o živalih in rastlinah, poudarek pa je bil na čistoči okolja,saj smo žal našli kar nekaj kupov smeti,ki jih tam ne bi smeli biti. Dogovorili smo se,da bomo lovci in otroci naredili skupno akcijo čiščenja okolja.

  5. #25
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Zelo vspodbudno in pohvalno...
    Lp in dober pogled!

  6. #26
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto obisk vrtca

    v četrtek grm na obisk vrtca v Izolo in to po "zaslugi 4 letne vnukinje, ki ima na ta dan rojstni dan.
    Prebral sem napisano in dobil nekaj idej. Odločil sem se, da tja ponesem nekaj semena za ptice.
    nekaj izvodov lovcev s slikami zanimivih živali in seveda brez lovskega klobuka in daljnogleda ne bo šlo.
    [U]pam,da mi bo uspelo.

  7. #27

    Privzeto

    Priporočam še kakšne piščalke za privabljanje divjadi. Te imajo otroci najraje.

  8. #28
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto obisk šol in vrtcev

    Ok,sprejeto.
    lp

  9. #29

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    Ok,sprejeto.
    lp
    Zoran ne pozabi nahrbtnika. Vsebina naj bo, kar mora biti notri za lov. Na koncu jim preberi zgodbico iz lovca ki je na sredini. Boš videl uspeh ne izostane.

  10. #30

    Privzeto

    Če bodo otroci v nahrbtniku našli bombone, boš pa sploh najboljši lovec.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •