Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 88

Tema: Krivolov

  1. #31

    Privzeto

    Družba meni se pogled včeraj ni zdel prav nič prvoaprilski čeprav sem si po tihem to želel.
    Naj samo omenim da so imeli člani LD včeraj zvečer sestanek in srnjaka pred njim tudi pobrali vendar pa je očitno vodstvo v LD premalo zainteresirano za reševanje takšne problematike saj na sestanku konkretno najdba sploh ni bila omenjena. Kljub temu da sem samo jaz v zadnjem letu in pol naletel na tri podobne primere za njihove člane ne vem vendar se nič ne premakne v tej smeri.
    Ravno nasprotno dva njihovih članov delata z menoj pa namesto strinjanja dobiš pod nos le kaj vtikaš nos v tuje stvari češ bomo že sami poskrbeli za to.
    To se mi zdi skrajno neodgovorno in neetično.

  2. #32
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kragl je objavil: Pokaži objave
    ...
    Ravno nasprotno dva njihovih članov delata z menoj pa namesto strinjanja dobiš pod nos le kaj vtikaš nos v tuje stvari češ bomo že sami poskrbeli za to.
    To se mi zdi skrajno neodgovorno in neetično.
    Če bi meni tako odgovorili, bi začel razmišljati o možnosti da so oni sami vpleteni v te barabije. Ne bi se to prvič zgodilo.

  3. #33

    Privzeto

    Malo spremljajte kdo bo imel nov preparat v sobi pa se mogoče kaj najde, saj manjka kar nekaj kože.

  4. #34

    Angry

    Strinjam se z vama gospoda le da si jaz tega tako direktno nisem upal napisat.
    Kakor pravi star pregovor "VRANA VRANI NE IZKLJUJE OČI"
    V kolikor bi se pa kdo opogumil in obvestil o stvari pristojne službe bi se kaj hitro zgodilo da bi mu prenehalo članstvo v LD .


    P.S ne samo da manjka kar precej kože okrog vratu amapak ga je nekdo začel že iztrebljati in zarezal v stegno in sicer zeo lepo potem pa vse skupaj pustil ležati..
    Krivolovec prav gotovo ni bil sicer bi se umaknil v zavetje grmovja oziroma bi odnesel cel kos ne samo trofejo.

  5. #35
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kragl je objavil: Pokaži objave
    ...
    V kolikor bi se pa kdo opogumil in obvestil o stvari pristojne službe bi se kaj hitro zgodilo da bi mu prenehalo članstvo v LD .
    ...
    Za take primere bi bilo potrebno ves fotografski material z vsemi podatki poslati v imenu foruma LOV in posredovati inšpektorju, da preveri in sproži postopke. Seveda bi objavili tudi vse povratne informacije. Pravočasnost prijave je ključnega pomena.
    Tega pojava ne smemo pometati pod preprogao in dolžnost vseh državljanov, še posebej lovcev je, da ukrepamo.
    Ob prijavi bi potrebovali tudi vse podatke potrebne za pošiljanje prijave. Torej naslov pristojnega inšpektorja, oz. območne enote.

    Podatke o pošiljatelju bi seveda zadržali zase in jih brez sodnega naloga ne odstopimo nikomur.

    Tako nekako mislim, da bi se dalo ukrepati. Tisti, ki to področje bolje poznate, pokomentirajte in svetujte, da izdelamo sistem preko katerega bomo lahko delovali.

    LP

    P.S.: Kragl, o kakšni gospodi govoriš?! Mi smo tovarišija. Lovska tovarišija in si kot tovariši tudi pomagajmo pri takih težavah!
    Last edited by ZR7; 6. April 2009 at 07:45.

  6. #36
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Na dravskem polju in ptujskem polju se pojavlja krivolovec z pomočnikom.
    Vozi metalik sivozlate barve Renault Megane 2 kratki model.Pri nas je odstrelil dva komada srnjadi iz avta ,pospravil na brzino in pobegnil. Na vozilu so dve različni registraciji (verjetno ukradeni) Preden se zapelje iz ceste si dobro ogleda teren če so polja prazna in prav tako preže. Na gozdnih poteh smo našli obešene pvc vrečke z katerimi si označuje prehodne poti za pobeg.
    Na neprehodnih poteh ni vrečk! Po vsej verjetnosti zelo dobro pozna ali si čez dan ogleda lovišče si ga označi in pridrvi v večernem mraku. Strelja na prvi komad ko ga vidi in z veliko hitrostjo pobegne. Lovi z dobrim orožjem saj je streljal na 200 m od ceste do nastrela.
    Naši represvni organi pa nič.
    Rešitev je da je čim več vozil vidnih v lovišču saj se potem umakne.To smo testirali včeraj!
    Žal pa se sliši streljanje tudi ponoči
    LP Lakl

  7. #37

    Privzeto

    Pred dvema dnevoma so ga dobili v blizini Slovenske Bistrice, je pa bil v starejšem pasatu sive barve. Tudi v našem lovišču smo našli vrečke ob poteh. V sosednjem pa jim je z avtom pobegnil, policija pa je potrebovala 3 ure da so sploh prišli.
    Javi se mi na ZS. Sem tudi iz dravskega polja.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Kaj/kako so ga dobili?
    V lovišče ali so ga ujeli?

  9. #39

    Privzeto

    Ujeli. Oba s pomočnikom, pa puška in komad srnjadi v avtu.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto


Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •