Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 88

Tema: Krivolov

  1. #21

    Privzeto

    Ljubavno pismo Kresalki? Oznaka na zaprti kuverti bi bila PREBRANO in bi romalo v koš.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto


  3. #23

    Privzeto Krivolov

    Najprej en lep pozdrav vsem na forumu.
    Malce prebiram te vaše dogodke in sem se odločil da še sam napišem nekaj besed na to temo. Lani jeseni sem ob vožnji proti domu na sosedovem travniku opazil kadaver mislil sem da je morda kakšna krava imela teleta na paši in je poginil pa sem se ustavil in lastnika opozoril na to. Naj omenim da je ravno takrat 3dni skupaj padal dež in da je kadaver ležal ob manjšem potočku.
    No lastnik se je začudil saj naj nebi imel krav le telice pa je vseeno šel pogledat. Nad prizorom sva bila oba presenečena v travi je ležal lanski srnjaček (gumbar) ustrelejen za pleče po vsej vrjetnosti z mk.
    Ker sam nisem član v tej LD sem poklical kinologa LD kjer sem to našel počakal da je prišel in zgodba je bila zaključena.
    Povedal mi je da vedo kdo naj bi to počel vendar da gospodov v modrem to ne zanima??
    Ko sem še malo spraševal sem dobil informacijo da naj bi to bil njihov član ker pa je vpliven se ga vsi bojijo in tako počne kar se mu zljubi.
    Pišem pa zaradi dogodka ki se je zgodil danes pozno popolda sem namreč naletel na kadaver ustreljenega delno očiščenega obglavljenega srnjaka.
    Očitno se je nekomu zelo mudilo da je vzel samo glavo na pol iztrebljeno truplo pa pustil ležati sredi travnika nedaleč proč od lovske opazovalnice in streljaj od ceste.
    Fotografije sledijo.
    LEP POZDRAV

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Jaz sem lani v jeseni opazil čudne avte zvečer in ponavadi so bili parkirani tako, da bi samo luči prižgali in osvetili senožeti.
    Opazil sem jih kar nekajkrat in sem potem obrnil in se vračal z ugasnjenimi lučmi, ko sem prišel pa v bližino sem "nažgal" dolge, tako da sem si jih lahko malo ogledal. Ustavil sem se zraven avta in si napisal tip avta in registrsko tablico in se počasi odpeljal naprej. Ko sem jim to 3x naredil, jih nisem več opazil, so bili pa vsakič z drugim avtom (bili pa so vedno 3. v avtu).

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Ma ne o tem na 1. april.
    To so resne zadeve !
    LP
    Služimo narodu !

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Moja ni 1. aprilska.

  7. #27

    Privzeto

    Ko bo zraven lovnih dob napisana lovna doba za krivolovce, tudi teh ne bo več!!

  8. #28

    Privzeto

    Bakus 89 iz tvojih ust v parlamentarna ušesa. Ozimce bi lahko jagali celo leto, za ostale pa odprt lov od 1.1. do 1.1.. Žal je tako, da jim ne moreš nič. Teoretično jih lahko zadržiš na kraju dejanja, če si jih ujel inflagranti ampak ne bi priporočal, ker se da vložit nasprotna tožba zaradi prekomerne uporabe sile, ki ji sledi odškodninski petit, vse v dobro demokracije in človekovih pravic.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ta problematika kaže na sposobnosti in pristojnosti naših čuvajskih služb. Obenem tudi na sposobnosti vodstev lovskih družin.
    Z zadostno prisotnostjo in dobrim nadzorom, katerega pogojuje podpora lovskim čuvajem tako finančno kot tudi tehnično, bi se ta pojav zreduciral na minimum.

    A kot vidim, marsikje vodstvo lovskih družin samo tišči druge v žerjavico po kostanj, ko je potrebno nagraditi in pomagati pa nikjer nikogar.

  10. #30

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ta problematika kaže na sposobnosti in pristojnosti naših čuvajskih služb. Obenem tudi na sposobnosti vodstev lovskih družin.
    Z zadostno prisotnostjo in dobrim nadzorom, katerega pogojuje podpora lovskim čuvajem tako finančno kot tudi tehnično, bi se ta pojav zreduciral na minimum.

    A kot vidim, marsikje vodstvo lovskih družin samo tišči druge v žerjavico po kostanj, ko je potrebno nagraditi in pomagati pa nikjer nikogar.
    Nikoli ne veš, zakaj je tako po LD?

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •