Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 88

Tema: Krivolov

  1. #1
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto Krivolov

    Ne razumem kaj žene krivolovce,da streljajo. Dobro če bi lovil za meso,razumem ,če bi lovil za trofejo tudi razumem,ne razumem pa da ustreli žival in jo pusti ležati ne da bi izkoristil vsaj en njen del torej meso ali trofejo ali kožo. Edino kar mi pride na misel je ,da to počne iz maščevanja do lovske družine zaradi bog ve kakšne zamere ali pa iz čistega sadizma. Tole je jelen ustreljen samo 500m zračne linije od tistega ,ki nam ga je verjetno isti krivolovec pokončal lansko jesen. No sedaj se o njem ve sicer nekoliko več in bomo videli kaj bo pokazala preiskava. Tokrat so tudi policisti zadevo obravnavali bol resno in v družini smo pojačali čuvajsko službo. Povezava 3246
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Povezava 3248

    Povezava 3249

    Povezava 3250

    Povezava 3251
    No še nekaj fotk jelena ,ki je bil tarča krivolovca .
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Problem je tudi neprijavljeno orožje. Sicer pa je posameznikom pomembno streljat, za drugo jim ni mar.....

  4. #4
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    To pa je višek ja..
    Lovski zdravo by n44p.

  5. #5

    Angry

    Žalostno.
    Sam sem v začetku meseca naletel na podoben primer. Ko sem se peljal v službo sem šel čez del terena kjer prehaja jelenjad. Ko sem med vožnjo gledal če se kaj pase sem videl ležati jelena. Seveda sem ustavil ter šel do njega saj sem domneval da ga je povozil avto. Ko sem prišel do njega je bil ravno v zadnjih zdihljajih. Po gsm sem poklical revirnega lovca saj je bilo to sosednje lovišče, medtem pa je jelen izdihnil. Ko sem jelena hotel potegniti k cesti sem opazil da je nenavadno šibak. Potem je prišel revirni, jelena sva naložilla, jaz pa sem se odpravil naprej v službo.
    Kot sem kasneje zvedel je imel jelen strel v glavo skozi čeljust!! Mk je izključen saj ne bi prebil vseh kosti, najverjetneje pa je bila to trda krogla večjega kalibra. Na žalost nimam nobene slike od glave. No v glavnem jelena sem našel ko je izdihnil ne zaradi avta ampak od LAKOTE!!!!!!!!!!!! Pa to ni osamljen primer na tem območju. V zadnjih 10 letih vem za vsaj še dva primera, koliko jih je pa še neodkritih pa si lahko samo zamišljamo
    Jelen osmerak je bil ocenjen na starost 8+
    Pa še slikca
    Povezava 3252

    lp

  6. #6

    Privzeto

    OK,ta komad od Capre mi je jasen,nekdo ga je hotel poravbšicati - strel v glavo nakazauje da je bilo najverjetneje streljano ponoči ob luči,pa je nekdo falil par centimetrov. Tistole od Vepra pa mi ni jasno. Zdej al mu ni jelen ni takoj padel,pa ga je kaj zmotilo (in jo je hrabrež pobrisal),al pa je res objestnost .....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Tudi pri nas je bil primer krivolova, mislim da lani če se ne motim, in kolikor se spomnim je šlo za košuto. strel za čisto desetko za plečko, vsaj kolikor sem govoril z enim od naših lovcev! Jazbec če sem se zmotil popravi!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kot vidim je krivolov v porastu. Kazni so premile, težko je dokazovati. Tako je nažalost pri nas .

  9. #9

    Privzeto

    Ja lansko leto košuta in tele, košuta je bila dobro zadeta, mogoče je še šla kakšen meter, ampak smo jo našli že razpadlo, teleta so pa streljali, ker ni padel na mestu, so ga po naklučju našli nekaj dni kasneje (smrda). Vrgli so ga špranjo med skalami,kjer smo ga (vsega razpadlega) kasneje našli.

    Imeli smo tudi primer, ko sta lovca (očitno z dušilcem) uplenila teleta. Ko sta ga neiztrebljenega vlekla v avto,kjer ju je "zasačil" drug lovec. Dejala sta, da bosta teleta peljala na mrhovišče, in ga tam iztrebila...ali pa domov v hladilnik..

  10. #10

    Privzeto

    Predvsem je težko dokazat. To je bistvo problema.

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •