Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Razlika (lovska) med 308,30-06,300win mag

  1. #1
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto Razlika (lovska) med 308,30-06,300win mag

    a mi lahko nekdo pove kaksna je razlika za lovsko rabo med recimo 308,30-06,300win mag.razen v hitrosti krogle in malenkostno po energiji pride do odstopanja.skozi se ze sprasujem v cem je razlika v lovski uporabi teh nabojev.ce bi bil to nekak ostrostrelski forum bi zastopil tak pa........se eno uprasanje slovenski lovci povprecno streljamo tam nekje do 150m.in za te razdalje je dovolj 7x57 za skoraj uso divjad.:icon_::icon_::icon_::icon_:

  2. #2

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    a mi lahko nekdo pove kaksna je razlika za lovsko rabo med recimo 308,30-06,300win mag.razen v hitrosti krogle in malenkostno po energiji pride do odstopanja.skozi se ze sprasujem v cem je razlika v lovski uporabi teh nabojev.ce bi bil to nekak ostrostrelski forum bi zastopil tak pa........se eno uprasanje slovenski lovci povprecno streljamo tam nekje do 150m.in za te razdalje je dovolj 7x57 za skoraj uso divjad.:icon_::icon_::icon_::icon_:
    Razlika je v tem da žival pri 300 win mag in podobnih kalibrih pada vač ali manj na mestu,pri nežnejših kalibrih pa ne vedno,recimo za jelena na 150m je pomoje 7x57 malo švoh.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    po cem je svoh.samo za razmislek da ubijes cloveka so znanstveniki dokazali da je potrebno 7j energije.strel tocno za uho.torej te kalibri use vemo kaksno energiji imajo.vazno je mesto zadetka in tip krogle katero uporabljas ne pa kalibri naboja.ublezelo ti bo z tem ali onim kalibrom samo ce bos dobro zadel.

  4. #4

    Privzeto

    Dovolj že. Ampak ali je to zagotovljeno, da boš žival ubil, pa ni. Sam ne grem streljat medveda z 223, nisem tak profi da se grem stavit da ga zadanem točno u srce.

  5. #5

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    po cem je svoh.samo za razmislek da ubijes cloveka so znanstveniki dokazali da je potrebno 7j energije.strel tocno za uho.torej te kalibri use vemo kaksno energiji imajo.vazno je mesto zadetka in tip krogle katero uporabljas ne pa kalibri naboja.ublezelo ti bo z tem ali onim kalibrom samo ce bos dobro zadel.
    Po tvoji logiki bi lahko streljali use z 22LR, vendar ni to tako enostavno. Lovsko pravičen strel je za plečko,verjamem da vsaka žival obleži če jo ustreliš za uho,vendar so tega sposobni zelo redki lovci.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #6
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    ja po moji logiki bi marsikaj oblezalo z 22lr.ampak tukaj je se zakonodaja ki doloca kako in kaj.mi pa kot lovci jo moramo upostevati.

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    kako spretno obrnete vodo na svoj mlin.govorili smo o 308 30-06 300 in 7x57.nevem kdo je tukaj kdo omenjo manse kalibre dal sem samo v pomislek koliko energije je potrebno da ubijes cloveka.torej nehajte se sprenevedat in filozofirat po svoje dobeden ni omenjal 223rem sauer202 ves.to je na tvojem zelniku zraslo ali pa ocitno nepoznata zakonodaje in govorita po svoje.jaz si kej tazga nebi upal napisati da bi se spravil na medveda z 223.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 308, 30- 06, 300WIN mag

    Lp!

    Primerjava med temi tremi kalibri in enakimi kroglami za njih.

    Povezava 3238
    Povezava 3239

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #9

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    po cem je svoh.samo za razmislek da ubijes cloveka so znanstveniki dokazali da je potrebno 7j energije.strel tocno za uho.torej te kalibri use vemo kaksno energiji imajo.vazno je mesto zadetka in tip krogle katero uporabljas ne pa kalibri naboja.ublezelo ti bo z tem ali onim kalibrom samo ce bos dobro zadel.
    Seveda, ti se ne sprenevedaj. Napisal si da ni važen kaliber naboja. Sploh veš kaj je kaliber, kaj je naboj in kaj je krogla, da take klobasaš?
    Slon sigurno ne bi obležal z 223. Za divjega prasca tudi močno dvomim. Več ko 4g krogle ne vem če dobiš za 223. Kaj potem bluziš da ni važno kak kaliber je? Reklo bi se lahko tako: ni važno kateri kaliber je od 7mm dalje.
    Pa še pri tem je bolje imeti rezervo.

  10. #10

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    kako spretno obrnete vodo na svoj mlin.govorili smo o 308 30-06 300 in 7x57.nevem kdo je tukaj kdo omenjo manse kalibre dal sem samo v pomislek koliko energije je potrebno da ubijes cloveka.torej nehajte se sprenevedat in filozofirat po svoje dobeden ni omenjal 223rem sauer202 ves.to je na tvojem zelniku zraslo ali pa ocitno nepoznata zakonodaje in govorita po svoje.jaz si kej tazga nebi upal napisati da bi se spravil na medveda z 223.
    Človek ali pa žival je povsem drugo,za človeka je potrebno zelo malo da je onesposobljen za divjad pa veliko več. No pa recimo da bi se streljalo divjad z 223 recimo jelena,verjamem da s strelom za uho bi obležal na mestu, samo vprašanje je pa kolikokrat so pogoji za tak strel. Pravilen nasln in vse skupaj.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •