Stran 1 od 15 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 142

Tema: Angleški špringel španjel

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Question Angleški špringel španjel

    Mi lahko kdo kaj pove o tej pasmi,mogoče izkušnje,skratka zanima me vse,ker se bom po vsej verjetnosti odločil prav za nakup te pasme.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi meni je všeč. Živahen šarivec, na sledi naj bi se oglašal, primeren tudi za vodo in aport. Baje, da ni tako temperamenten kot prepeličar zato ni primeren za lov na prašiče. Zaradi daljše dlake ni primeren za moje kraje (semena, pleveli, trave, ježki...). Hotel sem ga kupiti pa mi je rejec dejal, da so nekateri samo vidoglasni ne pa tudi sledoglasni.
    Napisal sem kar sem o tej pasmi slišal, nimam pa z njo izkušenj.
    Last edited by detel; 20. March 2009 at 09:14.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Kakšni so prav zaprav pogoji za šarivca,kaj mora znati na preizkusu,da ga opravi???
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Če ti angleščina ni preveč tuja poskusi na spletu s poizvedbo "English Springer Spaniel" ali še bolje "hunting English Springer Spaniel".

    Španjeli so nekoliko bolj umirjeni kot prepeličarji vendar še vedno dobri šarivci in prinašalci. Žal je za razliko od prepeličarjev težko dobiti psa iz delovne linije, saj so zaradi svoje prikupnosti večinoma pri nelovskih vodnikih.

    Za svojo psico, ki jo sicer ne uporabljam za lov lahko rečem, da se le redko oddalji, z nizkim nosom neutrudno šari v moji bližni. Gonja je ponavadi kratka le vidoglasna. Rada prinaša najrazličnejše kosti, ki jih najde. Sicer izredno rada šari po plitvi vodi, z malo prisile pa prinaša tudi iz globoke vode. Njena največja slabost je pretirana požrešnost.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Springer hvala za nasvet.Povej mi še koliko je tvoja psička stara,kako je kaj z zdravjem te pasme in kako rešuješ problem skodranih kuglic po ušesih,namreč en lovec mi je pripovedoval da ta pasma po 10 letih zelo slabo sliši?Koliko kaj to drži?

    Izbira psa je težka,gledal sem terjerja,pa sem si primislil,gledal se žimovca,pa me je prepričalo dejstvo da nimam pravih pogojev zanj.No potem je pa moja bolša polovica v lovskem priročniku našla to pasmo....to je pa treba zdej hitro izkoristit da si ne premisli.10 in več let nazaj je tega psa imel moj oče,bežno se ga spominjam,ko pa sem mu zadnjič umenil da ga bom kupil mi je dejal:To je pes ki samo govori ne!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Zakaj si si premislil glede terierja?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Ej ne vem mal me je strah tega da bo on bolj trmas kot jaz.Glede na to da s psom nimam izkušenj sem se odločil za prvega psa da bol umirjene narave in poslušen.

    Terjer je drgač fajn kuža!Trmas pa tud....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Ah je tko k baba: kokr si nardiš!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Terier je vse prej kot trmast. Je pa živahen, nabrit in včasih pobalinski.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Problem z ušesi so res značilnost španjelov. Imeli smo koker španjelko, ki je bila po desetem letu gluha. Tudi špringer španjelka je stara 10 let in je že kakšno leto je gluha, kar psa sploh ne moti. Koker španjelka je poginila zaradi močnega vnetja maternice, špringer španjelko pa smo lani tik pred zdajci sterilizirali zaradi istega zdravstvenega problema.
    Kodrasta dlaka po ušesih, vratu trebuhu in stegnih je sploh poglavje zase. Vanjo se zapletajo najrazličnejša semena, vejice..., pozimi sneg v kepah. Problem rešiš z rednim česanjem in občasnim striženjem (delo za tvojo boljšo polovico).

Stran 1 od 15 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •