Stran 6 od 15 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 142

Tema: Angleški špringel španjel

  1. #51

    Privzeto

    Po dobrem letu, od kar imam špringer španjelko, lahko rečem, da mi ni žal, da sem se odlčil za to pasmo. Psica je sledoglasna in vidoglasna, vodoljubna, lovski nagon je zelo močan, ko pa ni v lovišču je doma pravi hišni ljubljenček. Pošteno povedano, sem najprej razmišljal o prepeličarju, pa sem si moral potem na prošnje žene in sina premisliti in vzeti špringerja. K odločitvi pa je pripomoglo tudi dejstvo, da je špringerko imel moj mentor in sem v tistih letih z njo kar dosti lovil malo divjad.
    Edina težava s katero se še ubadava je aportiranje zajca po izdelani vlečki. Pernato divjad mi prinese brez težav, zajca pa samo povoha in pusti. Je pa res, da zajca pred njo še nisem uspel upleniti. Upam, da jo bo strast ob tem ko bo zajca pognala in bo padel pred njo, prepričala, da ga bo prijela in aportirala.
    Sem pa tudi jaz od kar nekaj kinologov slišal tarnanje, da je pri nas vse več nemih špringerjev.

    LP
    Matej

  2. #52

    Privzeto vprašanje

    Ta mesec mislim pariti psičko špringel španjelko iz lovske linije z zelo dobrim psom ki je tudi letos zmagal v vodnem delu če je kaj zanimanja za mladičke mi lahko sporočite na zs.

  3. #53

    Privzeto

    Hmmm...maks, naj te ne zanese. Se bom posvetovala še z drugimi upravljavci foruma, ali naj tole brišemo ali ne. Prostor za oglaševanje je na drugem delu te spletne strani in nikakor tule.

    Naslednja objava v smislu oglaševanja/prodaje legla, mladičev in kar je še takega bo brez opozorila izbrisana.

    Breza

  4. #54
    Član od
    Jun 2011
    Lokacija
    murska sobota
    Prispevki
    24

    Privzeto

    ja z vami se vse strinjam....samo preveč hvalite svoje pse kaj vse delajo...oktobro sem bil na PNZ špringerov...pa to ni to...lp dejan

  5. #55

    Privzeto

    Kje pa je bil ta PNZ španjelov, če ni skrivnost?

  6. #56

    Privzeto odgovor

    Dseme kaj si mislil s temu odvisno kako se ukvarjaš s psom če imaš vse narejeno z prvim nagradnim razredom je kar nekaj truda vloženega v to je pa res da jih večino goni srnjad zajca pa sploh ne poznajo

  7. #57
    Član od
    Jun 2011
    Lokacija
    murska sobota
    Prispevki
    24

    Privzeto

    Citat maks je objavil: Pokaži objave
    Dseme kaj si mislil s temu odvisno kako se ukvarjaš s psom če imaš vse narejeno z prvim nagradnim razredom je kar nekaj truda vloženega v to je pa res da jih večino goni srnjad zajca pa sploh ne poznajo
    maks,da lovski pes nebi po 2 letih prišo na sled zajca,če je v lovskih rokah...lp

  8. #58
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat dseme je objavil: Pokaži objave
    maks,da lovski pes nebi po 2 letih prišo na sled zajca,če je v lovskih rokah...lp
    Nekateri lovski psi nikoli ne pridejo na sled zajca ker jih preprosto v nekaterih loviščih ni oziroma so redkejši kot katera koli druga divjad. V Naši LD je garantirano več volkov kot pa zajcev
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #59
    Član od
    Jun 2011
    Lokacija
    murska sobota
    Prispevki
    24

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Nekateri lovski psi nikoli ne pridejo na sled zajca ker jih preprosto v nekaterih loviščih ni oziroma so redkejši kot katera koli druga divjad. V Naši LD je garantirano več volkov kot pa zajcev
    verjamem ti veper...samo špringer mora gonit zajca za vzrejno dovoljenje..lp

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat dseme je objavil: Pokaži objave
    verjamem ti veper...samo špringer mora gonit zajca za vzrejno dovoljenje..lp
    A v Angliji, kjer so špringerja naredili, morajo tudi gnati zajca?

Stran 6 od 15 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •