Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Triglav

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    jereb, Staničev dom na Doliču je nesel plaz.

  2. #12
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Mislim, da vidva ne govorita o isti koči. Kočo na Doliču je uničil plaz, Staničevemu domu pa, kar jaz vem, zaenkrat še nič ne fali ;)

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    pardon!

  4. #14

    Privzeto

    Rws, mislim Staničev dom, ki se nahaja pod Kredarico, na začetku Vrbanovih špic in je zaenkrat OK.
    Ja se vsak kdaj pa kdaj zmoti.
    Teohafy, ti pa še enkrat pravim, da si zrihtajte čelade pa samovarovalne komplete. Čeprav jih večina tega nima, se ti dosti ljudi čudi, kaj pa tega treba ...

    Moji do sedaj najhujši sekundi v gorah:

    Škrlatica, v prečkanju stene, z rokami in nogami si na klinih, pod mano pa lufta še pa še. No pa se zaradi nesporazuma zgodi, da nad mano ena planinka sproži za pol karjole kamna. K sreči le dva majhna fašem na ruzak, ker sem se nagonsko tako zalimal na steno, da bi me s špohtlom komaj dol dali. Tukaj tudi čelada ne pomaga, ker te lahko kamen tako zadane da si malo iz ravnotežja in fijuuuuuuuuuuu......top.
    Ni luštno za videt. Verjemi.(Montaž mi bo ostal v posebnem spominu)
    Triglav, en popolnoma opremljen prehiteva kolono planincev, ki se s smeri Doliča vzpenjamo va vrh. Sproži ene tri kamne. Tiho ko rit. Nič ne zakriči(bil je dobrih 50m nad mano). Oče, ki je bil na začetku naše kolone zakriči "kamen", prižvižga za pest velik kamen meni na ruzak, tik ob glavi. Sreča, kajti da bi ga fasal v obraz, tudi čelada ne bi dosti pomagala.

    Pa še dve, ki sta zadeli:

    S Kredarice se odpravimo na vrh. Takoj pri prvem klinu, ko se ravno začne malo plezarije dobi eden iz naše skupine kamen na ključnico. Zlom ključnice, glava OK.
    Kamniško sedlo!!!! A je kaj klinov? Ne ni, pa je oče fasal na laket kamen, k steči zloma ni bilo, je bila pa podpludba, k da bi ga avto povozu. In to kamen velikosti pesti!

    Pa še nekaj si zapomnite. Ko ste na vrhu, je pred vami še vsaj 2/3 poti! Alko in evforija naj nastopita po povratku na varna, ravna tla.

    Teohafy, ne da te ali vas strašim, želim vam varno pot, lepe spomine tako da boste še večkrat zašli v visokogorje.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Hmmm ... jst grem jutr na Škrlatico iz Vrat (prvič).. Se prav, da bi blo pametno čelado nabavit? Na Triglav in druge gore hodim brez, čeprav je res že kdaj kakšen kamen tik mimo glave padal...

  6. #16

    Privzeto

    Čelado uporabljaj v primerih, ko pot prečka ali se vzpenja po steni ali strmih pobočjih, kjer je možnost, da ti kamen prileti. Več ko je ljudi na gori, več leti.

    Glej da boš zgodaj štartal. Jaz osebno grem na Škrlatico le pčod pogojem, da je štart vsaj ob pol petih zjutraj iz Vrat. Nisem ljubitelj vročine in sonca.

    Pa varen korak.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Čelado uporabljaj v primerih, ko pot prečka ali se vzpenja po steni ali strmih pobočjih, kjer je možnost, da ti kamen prileti. Več ko je ljudi na gori, več leti.

    Glej da boš zgodaj štartal. Jaz osebno grem na Škrlatico le pčod pogojem, da je štart vsaj ob pol petih zjutraj iz Vrat. Nisem ljubitelj vročine in sonca.

    Pa varen korak.
    Iz Vrat na Triglav je bila zjutraj cela procesija, na poti na Škrlatico pa smo samo tri planince srečali :-)

    ..no pa gamsa in ruševca

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •