Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Campbellov test

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Menim, da bi bilo dobro test parkrat ponoviti, ker mladiči zelo različno reagirajo (po obroku, po počitku, po igranju spet drugače, itd), glede na trenutno fz. stanje.

  2. #12

    Privzeto

    jast sem pa vedno prosil poznavalca pasma da je izbral pisčka,

    če pa je izpostavil več psičkov pa sem izbral po in zunanjosti.

    sem pa imel "srečo" da smo vedno prvi izbirali.

  3. #13

    Privzeto

    Pri izboru psa je velik loto, imam zanimiv primer, psica je imela štiri mladiče moškega spola, za zaskok s mojim psom, sem mladiča podaril prijatelju, kateri je prvi izbiral, od ostalih treh sta moja kolega vzela še dva mladiča, ostal je psiček, kateri je res izgledal najslabše, nič se ni zanimal, slabše konstitucije...
    Zaradi izgube mojega psa-očeta teh psov, sem kupil sam tega psička.Nazadnje se je izkazalo, da je postal najlepši in najboljši pes od tega legla.

  4. #14

    Privzeto

    Meni je bolj pomembno,kakšen karakter ima bodoči lastnik psa.Če se z mladički ukvarjaš in jih dobro opazuješ,jih hitro ločiš po značaju.Potem pride na vrsto kupec.Glede na njegov način življenja,njegove potrebe in karakter mu hitro lahko izbereš primernega mladiča.Eden od kandidatov za mladiča pri nas je je imel željo po dvobarvnemu samcu.V leglu sta bila dva.Ob prvem obisku mladičev se je ta oseba zapičila v dvobarvnega samca,ki je bil v leglu "alfa".Ko sem to mlado osebo malo bolj izprašala,sem ugotovila,da ta samec za njo nikakor ni primeren,ker bo potreboval karakterno popolnoma drugačnega človeka,da bosta lahko skupaj "uspešno" vozila skozi življenje.To sem ji tudi povedala in ji svetovala drugega samca.Ta je bil po karakterju še vedno zelo samozavesten,vendar pa zraven navihan in veliko bolj vodljiv.Na koncu se je odločila,da bo sprejela moj nasvet.Lahko rečem,da sta veliko boljši "tandem" kot bi bila z samcem po svoji prvotni izbiri in super jima gre.
    LP Tjaša

  5. #15

    Privzeto

    Moja doktrina izbire mladiča je popolnoma netipična in skregana z vsemi kinološkimi in podobnimi poznavalskimi priporočili.
    Imam le dva pogoja, ki morata biti pri izbiri mladiča izpolnjena:

    1. mladič ženskega spola
    2. najmanjši mladič v leglu ( praviloma je to psička )

    Da se odločim za mladiča, morata biti izpolnjena oba pogoja. Zakaj tako ravnam ne nameravam pojasnjevati.
    Strokovne kriterije "pravilne" izbire pa prepuščam strokovnejšim in boljšim kinologom kot sem sam.
    Pa lep pozdrav!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •