Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Campbellov test

  1. #1

    Privzeto Campbellov test

    Prišli ste po mladiča in iz legla je potrebno izbrati.
    Ste mnenja ,da so vsi mladiči isti in izberete samo po spolu.
    Mladiča izberete po vedenjskih vzorcih živahni, mirni, plahi, itd....
    Namesto vas izbere bolj izkušen kolega.
    Ali se poslužuje kdo Campbellovega testa.

  2. #2

    Privzeto

    Pri nas se tega testa ne poslužujemo.Meni je predvsem pomembno,da ima pes karakter.Tako smo pri samcih že dvakrat izbrali iz legla "alfo".Dobro,zraven gre tudi to,da mi mora biti všeč še po izgledu(brez napak),kolikor je to mogoče pri mladiču videti.Do sedaj sem imela srečo z izborom,pa smo kupili že 9 tednov starega samca,ki sem ga izbrala,ko je bil star tri dni,tri mesece staro samico in na koncu 16 mesecev staro samico.Je pa res,da se nikoli ne odločim takoj.Rabim vsaj par ogledov.Pa še ljubezen na prvi pogled je pomembna.
    LP Tjaša

  3. #3

    Privzeto

    tudi pri meni je v bistvu prvi stik s mladičem naj pomembnejši,zberem po filingu,nato pa še pregledem napake ,če se opazijo,drugače pa ni pomembo saj imam psa zase in za svoj užitek ,pa veliko veselih dogodiščin s štirinožnim prijatljim

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat vl_ge je objavil: Pokaži objave
    Prišli ste po mladiča in iz legla je potrebno izbrati.
    Ste mnenja ,da so vsi mladiči isti in izberete samo po spolu.
    Mladiča izberete po vedenjskih vzorcih živahni, mirni, plahi, itd....
    Namesto vas izbere bolj izkušen kolega.
    Ali se poslužuje kdo Campbellovega testa.
    Ne pozabit na IQ - test :icon_:.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Kaj je spet to, detel? Spet smetiš po forumu? Drugje bentiš, kako se ne znamo izražati slovensko, ti pa takole provociraš in smetiš! Sram te je lahko!
    Spet prosim admina, naj pobriše moj post in detlov, saj je debata na nivoju in zelo konstruktivna!

    PS.: zanima me, kakšen je ta Campbellov test in kaj ocenjuje?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj ne vidiš, da sem dal smeška. Pošalil sem se, ker tudi sam ne vem, kakšen je ta test.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    PS.: zanima me, kakšen je ta Campbellov test in kaj ocenjuje?
    Zlatorogova knjižnica št. 29 :
    Marko Mali: Lovska kinologija; stran 40 - 41.
    Več ti ne vem pojasnit.
    LP
    Služimo narodu !

  9. #9

    Privzeto

    Tudi jaz ne uporabljam tega testa za izbiro svojih psov. To pa preprosto zato, ker ga ne morem. Leta 1992 sem namreč zadnjič izbirala psa zase pri drugem vrzeditelju.

    Test preizkuša razne značajske poteze (in ne fizičnih, zdravstvenih ....lastnosti psa). Gre za to, da te teste izvede nekdo, ki ni ravno vzreditelj oz. ni stalno v stiku z mladički. Kajti pomembno je, da pri testih psički človeka ne poznajo. Če bi teste počel nekdo, ki ga imajo psički za svojega, bi bile reakcije mladičkov zagotovo drugačne.
    Sem pa že videla, kako zgleda takšno testiranje, saj so nekateri kupci mojih psov ob obisku izvedli prav to.

    Campbellov test je sestavljen iz več različnih testov. Psička se postavi v različne situacije in se potem opazuje reakcije. Npr. se ga položi na hrbet in se ga zadrži v tem položaju. Potem pa se opazuje mladičkovo reakcijo - ali ga zajame panika, ali pade v agresijo, ali se takoj podredi, ali pa se najprej malo upira, potem pa se sprijazni s situacijo. Pomembno je tudi, kako hitro se psiček po takem testu "revitalizira". Potem lahko npr. preizkusiš kakšno željo ima psiček, da sledi človeku, pa glede dominantnosti, odzivnosti itd.

    Pri izbiri psička iz legla je zadeva lahko prav uporabna.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Pomembno je tudi, da tisti, ki dela test res dobro pozna pasmo.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •