Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: Fusion

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto Fusion

    Ali mogoče kdo uporablja to kroglo? kako se obnese na divjadi?
    Gre to bolj za razbijaško kroglo-primerjava z balistic silver tip ali Sierra..

    LP
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat racak je objavil: Pokaži objave
    uporabljal sem jo v kalibru 308, 10,7 gr, hm..................pade vse. ni pa najbolj prijazna krogla, raje ti priporočam lapua mega 9.7 gr, je veliko boljša.
    Tvoj predsednik LD strelja vse z lapuo mega 9,7 gr.

    lp racak
    Prijazna do koga?
    A bi lahk več povedal o fusionu? Je razbijaška,dela potpludbe,..??
    Lapua pa ne vem če dela za kaliber,ki bi ga jaz uporabljau..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #3
    Član od
    Mar 2009
    Prispevki
    28

    Privzeto

    Uporabljam Fusion kaliber 308win (prej pa mego), nimam slabih izkušenj - pri pujsku, srnjadi in jelenjadi ustreljenih za plečko takorekoč nič odpada.

  4. #4

    Privzeto

    Federal fusion 10,7 g, cal 30-06. Svinja na 50m. Ostatak mase 7,8 g (73%).

  5. #5

    Privzeto

    Ali morda kdo uporablja 11,7 g Fusion v kal. 30-06 in kako se obnese (predvsem me zanima koliko je poškodb na mesu)?

  6. #6

    Privzeto Fusion iskustva

    Što se fusiona tiče kolega i ja smo u isto vrijeme nabavili fusion 10,7g cal 30-06. Njemu je to nešto najbolje što je do sada probao, pogotovo kad uzmemo u obzir cijenu. Ja imam primjedbi.

    Štete na mesu su minimalne (prije sam pucao vulkan pa je šteta od fusiona zanemariva u usporedbi sa njim).

    Preciznost je izvrsna. Barut je dosta čist i ne ostaje ča?ava cijev.

    U čemu je onda problem? Po mojim iskustvima kod divljih svinja je dosta slab krvavi trag. Zrno u pravilu prolazi van i u jako visokom postotku svinja pada u vatri. Kada svinja ne padne u vatri tu može biti problema.

    Slučaj prvi. Nazime od 50-60 kg pogo?eno iza ple?ke po rebrima. Palo kod pogodka i skiknulo. Nakon par trenutaka se diglo i otišlo. Krv sam po no?i sa baterijiom mogao pratiti 20-30m i dalje ne. Ujutro sam došao i svinja je ležala 10 m dalje.

    Slučaj drugi. Vepar oko 120 kg. Pogodak iza ple?ke po sred visine. Na mjestu nastrela niti dlake niti kapljice krvi. Tamo gdje je ušao u gusto nigje krvi. Nigdje nikakvog traga po čemu bi se moglo zaključiti da se tu radi o ranjavanju. Od mjesta nastrela otišao 50m.

    Metak bi preporučio za srne?u divljač jer je tu zaista odličan. Za svinje kod no?nog dočeka bi upotrijebio ipak nešto što daje pouzdaniji krvavi trag.

  7. #7

    Privzeto Fusion

    Hvala, proof!

  8. #8

    Privzeto fusion

    Evo nastavka pričice o fusionu.

    Puknem i kao da sam cuo da je zrno lupilo. Svinja ostane stajati (bar mi je tako izgledalo - vec je bilo mracno pa se nije jasno vidjelo), tek kad sam repetirao krene. Odem tamo i nema krvi, niceg nema, ali u gustom kao da otresa ili se nesto krece.

    Sumljivo to meni sve skupa i odlucim doci ujutro pogledati. Ujutro na mjestu gdje sam pucao na?em kao rezanac od pluca na bujadi, krvi nigdje. Gledam kud je to islo i na stazi koja vodi u gusto vidim svinju kako lezi. Od mjesta gdje je pucano otisao 15m od toga 5 m usao u gusto. Prase 40-50 kg.

    Cal 30-06, fusion 10,7g. pogodak 4 rebro od trbuha, izislo na plecku. Razbilo jetru i proslo kroz srce. To od obicnog soft pointa mora pasti na mjestu. Razaranje mesa minimalno

    Slučaj drugi. Velika svinja od bar 180 kg. Pogodak prvi dio ple?ke, razbilo kričmu (rupa veličine 5-6 cm) ušlo u drugu ple?ku i zaustavilo se 1 cm od vanjskog ruba. Zrno je na slici. Ostatak mase 8,4 g tj. 78%.

  9. #9
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto Federal-fusion

    Me zanima kje se da dobit to znamko municije pri nas a kdo ve.
    Hvala za odgovore, aja pa na ZS.

  10. #10

    Privzeto

    jest tud uporabljam to vrsto municije in sicer v kalibru 7 rem mag., in vam moram povedat da sem bil malce skeptičen glede te vrste sej je nism poznal...prej nism mogel streljat vseh vrst divjadi s tem kalibrom sej je to močen kaliber sedaj pa s to kroglo streljam vse od srnjadi, prašiča, jelenjadi, lisice... in vse pada v ognju, res sem zadovoljen z njo, ... priporočam,

    lp:icon_smile:

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •