Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: 243 win.

  1. #11

    Privzeto

    Kolega mi polni v že(večkrat) izstreljene tulce...

  2. #12

    Privzeto

    Nabavite barnes ttsx 80grs

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    imaš kaj izkušenj z njim?

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Cak, imaš ZS...

  5. #15

    Privzeto

    kolega išče nekoga ki bi mu napolnil naboje za 243win. Z njim lovi pretežno srnjad.

  6. #16

    Privzeto

    Že nekaj časa je minilo in vmes je prišlo na trg nekaj novih krogel.

    Je kako novo mnenje glede monolitk ali je kaliber še vedno prehiter in ni za meso?

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Če želiš nepoškodovano meso, je treba zadeti v glavo, saj je kaliber natančen. Pri tem krogla niti ni tako pomembna. Je pa treba potem za kategorizacijo čeljust zlepiti skupaj.

  8. #18

    Privzeto

    243 je za naše razmere eden manj primernih ker za srnjad ni zelo primeren zaradi razance in poškodb, zaradi zakonskih predpisov pa ni za večjo divjad. Sam bi kot nekaj bolj univerzalnega in primernega za divjačino gledal proti 6.5 mm.

  9. #19

    Privzeto

    Ne vem zakaj je splošno mnenje o 243 win tako slabo. Jaz imam povsem pozitivne izkušnje.
    Recimo Sako 6,5g gamehead dela na srnjadi fantastično,padci v ognju in majhne poškodbe mesa.
    Barnes ttsx 80gr dela prav tako odlično. Je pa verjetno drugačna slika če bi uporabljal lahke mehke krogle s hitrostjo 1000m/s in več. Recimo sako tovarniški ima okrog 900 in barnes domačica prav tako in mi oboje dela fantastično.
    Moje osebno mnenje je,da če zamižimo na eno oko kar se zakonov tiče ga lahko mirne vesti uporabljamo na divjadi do 100kg telesne teže.Ob uporabi težjih krogel se razume ali vsaj 5g monolitk.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #20

    Privzeto

    Ne pravim, da je slab. Samo da je za naš način lova veliko primernejših. Tudi iz vidika zakonodaje. Sicer pa ni slab, vsak kaliber je za določen namen dober, za vse namene pa ni dober noben... In ja, v ZDA, kjer je v določenih zveznih državah bolj ohlapna zakonodaja, s tem jagajo tudi njihovo jelenjad, pa tudi kak črni medved pade pod tem...

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •