Ker po Gorenjskem, in kolikor mi je znano tudi drugod po Slovenskih lovski družinah, prihaja do vse večjega števila sodnih postopkov v zvezi z izključitvijo iz članstva LD, kakor tudi ostalih sporov, me zanima kakšni so končni rezultati teh tožb. Zanesljivo vem, da so v LD UDINBORŠT - ZLDG, pred leti izključili očeta in sina...sedaj so ju morali po pravnomočni odločbi sodišča sprejeti nazaj v članstvo.
VPRAŠANJE: Zanima me koliko so družino stali stroški postopka, in stroški odvetnikov, in iz katerega fonda bodo to poravnali.(upam, da ne iz denarja ki so ga dolžni vračati v lovišče....). Kolikor vem sta prizadeta člana že vložila civilno odškodninsko tožbo v višini, PAZI TO 150.000,00€ !!!! Kdo in kako bo plačal stroške trmoglavljenja funkcionarjev.
VPRAŠANJE: Je res da v teh sporih, največ služijo Gorenjski odvetniki, ki so člani LD, obenem pa po večini tudi funkcionarji v LD-jih.Je njihovo posredovanje iz lovsko etičnega vidika KOREKTNO?
VPRAŠANJE : Kaj o teh sporih (po veliki večini so to osebne zamere, starih lovskih funkcionarjev, ki so že v odhodu, in pa vaških veljakov....) menijo in komentirajo strokovne službe LZS-ja.Ker konec koncev mečejo slabo luč na vse lovstvo....