Stran 9 od 18 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 172

Tema: (ne)etičnost pogonov

  1. #81

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Ma ne Rikec!
    Jaz grem na lov zato, da ustrelim kaj za v lonc. In če je pri tem kdo zainteresiran da zadene sem to jaz in nihče drug. A razumeš to osnovno in nadvse simpl logiko lova? Če gre mimo, ni jetrc!!!!!!! Kapiš!?
    V redu. Takšen pač si. Čim več takih, pa ne bomo meli več kaj lovit. Sicer je to stara logika lova, samo nekaj si še pozabil napisat... da mora biti čim večje, da je več mesa, torej pri tebi padajo same svinje vodnice in košute. Vsak si lov predstavlja na poseben način, eni tako drugi drugače.

  2. #82
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rikec po čem pa sodiš da Hubertus pleni v glavnem svinje vodnice in košute??? Ali je mogoče kdo to napisal ali ti šepnil na uho?? Kolikor svetega moža poznam je hudo previden pri izboru odstrela kar pa o tebi ne morem reči ker te ne poznam in zato previdno molčim da se nebi osmešil s svojimi posti .Hudo obtožbo si napisal hubertusu in lepo bi bilo da jo podkrepiš z kakšnim dokazom ,ali pa se mu lepo opravičiš in priznaš gobezdanje tja v en dan. Pa da te opomnim tudi živali ki nimajo trofeje je potrebno odstreliti in to ni zločin ampak čisto nekaj drugega. Kakor koli že napihovanje brez pljuč je nevarna zadeva saj balonček hitro poči pa čeprav je lastnik prepričan da ne bo
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #83
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    ...in to ni zločin...



  4. #84

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Rikec po čem pa sodiš da Hubertus pleni v glavnem svinje vodnice in košute??? Ali je mogoče kdo to napisal ali ti šepnil na uho?? Kolikor svetega moža poznam je hudo previden pri izboru odstrela kar pa o tebi ne morem reči ker te ne poznam in zato previdno molčim da se nebi osmešil s svojimi posti .Hudo obtožbo si napisal hubertusu in lepo bi bilo da jo podkrepiš z kakšnim dokazom ,ali pa se mu lepo opravičiš in priznaš gobezdanje tja v en dan. Pa da te opomnim tudi živali ki nimajo trofeje je potrebno odstreliti in to ni zločin ampak čisto nekaj drugega. Kakor koli že napihovanje brez pljuč je nevarna zadeva saj balonček hitro poči pa čeprav je lastnik prepričan da ne bo
    "Jaz grem na lov zato, da ustrelim kaj za v lonc." Ta stavek je napisal Hubertus. S temle se jaz ne hvalim! In če gledaš na lov samo preko lonca... potem si lovec ki dela samo za svojo skrinjo in posledično za svoj lonec. Če je res tako plemenit, kot sam praviš, potem bi se moral on tega stavka sramovati in ne pisati takega t.i. "gobezdanja". Po tem kar je do sedaj napisal sem dobil takšen občutek, seveda, mogoče me v prihodnosti prepriča o nasprotnem.
    Glede mojega lova... Do sedaj v moji lovski "karieri" nisem še nikoli nameril kaj šele uplenil NOBENE vodeče srne, svinje ali košute in to mi je v ponos. V lovu se lahko marsikaj primeri po nesreči, meni se to do sedaj še ni in tega sem vesel. Nisem lovec, ki bi postal lovec zaradi mesa ampak zaradi želje po gojitvi divjadi in to je moje lovsko načelo. Upam, da se zdaj pravilno razumemo?

  5. #85
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rikec torej ti samo trofeja pomeni gojitev ?Patetično. Človek je vedno lovil in bo lovil zaradi hrane in preden smo umetno ustvarili kult trofeje tudi za orodje in obleko. Gojiš lahko v obori in le v obori . Rikec verjetno je tvoja lovska kot si napisal"karijera" ustvarjena na krilih idealov in pripovedk ki z realnostjo nimajo nič.Poleg tega mi še vedno nisi napisal kje je Hubertus omenjal vodeče svinje in košute?? To so tvoje besede in ali naj meso uplenjenih živali zavržemo??

    In končno še enkrat na tem forumu spoštujemo neka pravila in eno od teh je da sledimo naslovni temi in prosim da se je držiš kot to večinoma delamo ostali.Če pa se želiš preklati o vodečih svinjah in košutah odpri novo temo in zelo rad bom odgovarjal na tvoje poste.

    Drugi odstavek sem mislil zelo resno in če se ne boš držal priporočila bom temo zaklenil .
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #86

    Privzeto

    Rikec, si zelo mlad "jager" ali pa nedeljski jager !!??

  7. #87
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    rikec??
    član tega foruma si ravno 2 torka pa en petek in si najbolj pameten od vseh nas 847 kar nas je trenutno.. pa dobro saj ni bitno, da si mlad član, bitno je, da kvasiš neke bedarije brez konkretnih razlogov, in brez potrebe. rajši si malo preglej forum, preberi kakšno debato-temo, se da marsikaj o komu izvedet pa tudi ugotovit kakšen lovec je kdo.. to tvoje pametovanje vsepovsod kjer pustiš kakšen post res ni najbolj primerno oz. si ga nihče ne želi. no saj če meniš, da si ti nekakšna elita slovenskih lovcev, pol povej, da bomo še mi ostali, ki "kao" gobezdamo poslušali tebe in tebi podobne pametnjakoviče..prepametnih (vsevedov) je na tem forumu kar precej oz. preveč. ne postani še ti tak idi0t..

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    He, he, Rikec!

    Vidim, da so ti že drugi izprašili rit zaradi tvojih komentarjev. Je pač tako. Mladost je norost, skače čez vodo kjer je most. Tudi jaz sem podobno filozofiral, ko sem opravil tečaj za lovca.

    Ne bom se več veliko ubadal s tabo, ker bi mi šel kontra tudi, če bi ugotovil, da imam jaz prav. Zato le nekaj besed.

    Moje opazke so bile le provokacija na tvoja radikalna načela a tega v mladostniški vnemi pač nisi opazil. Se boš že naučil.

    Dalje....če hočeš imeti dobro meso moraš upleniti mlado divjad. Je res manj kilogramov, so pa zato boljši.

    In kar je najpomebneje. Lov je nastal in še vedno ostaja za pridobivanje hrane. Lov je pridobivanje mesa!!!! Vse kar so ti natvezili razni stručkoti je navaden lari fari s katerim se lovci poskušajo braniti pred očitki javnosti.
    Zapomni si eno stvar: žival se ubije za meso!!!!! Kdor ustreli žival in jo potem zavrže ali odda v prodajo je navaden pobijalec. Zgovarjanje, da to počne zaradi naravovarsta je navadno pranje vesti. Pa ali ti je všeč ali ne.

    Gojitev divjadi??!!! Dej lepo te prosim. Kdo vam je to vtupil v glavo, da se gremo male bogove.
    Če že je kaj gojitve v lovstvu potem ti kot lovec nimaš z njo nič. Plane odstrela ti določajo mojstri na MKG in pri tem ti, kot član LD, nimaš nič. Oni so tisti, ki določajo koliko srnjadi ali jelenjadi bo na posameznem območju.
    Ti si le navaden eksekutor, ki te plane izpolnjuješ. In če žival kateri vzameš življenje poješ, potem je njena žrtev upravičen in se sebe lahko imenuješ etičen in moralen lovec. V nasprotnem primeru pa nisi nič drugega kot tisti nedeljski lovci v ZDA, ki so pred desetletji z vlaki hodili streljati bizone. Tudi oni so imeli visokoleteči cilj pri svojem početju. Tudi oni so se šli "gojitev". Poleg bizonov so namreč hoteli gojiti še Indijance. Toliko o gojitvi.

    In sedaj za konec Rikec naj še enkrat ponovim svojo misel iz začetka tega modrovanja:
    če grem na lov z namenom, da bom uplenil nekaj za v lonec potem verjemi, da se bom naučil tudi streljati, ker je to najbolj in močno v mojem interesu. In tu tiči bistvo te modrosti.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #89
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Kad se več spominje trening za ostvarenje što boljih rezultata u lovu, pitao bih što znate o Evropskom prvenstvu u lovačkoj kombinaciji, a koje ?e se ove godine održati u Mariboru.
    Koliko se u Sloveniji puca na "bežečega marjasca", kao i lovački četverostav?

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat davorin je objavil: Pokaži objave
    rikec??
    to tvoje pametovanje vsepovsod kjer pustiš kakšen post res ni najbolj primerno oz. si ga nihče ne želi.... ne postani še ti tak idi0t..
    Ko kdo kvasi neumnosti, ki niso po tvojih merah, pač pogledaš Pravila in pogoje za dostop do foruma.
    Itak je lovska etika zelo spolzko področje. Lovska realnost pa hudo boleča.
    Na žalost.
    LP
    Služimo narodu !

Stran 9 od 18 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •