Stran 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 172

Tema: (ne)etičnost pogonov

  1. #71

    Privzeto

    PA kaj je s tabo Rikec, a si že nažgan al kaj, da take sekaš? Če ne znaš streljati pol pač ne streljaš, a ne, al pa investiraš 180€ in izboljšaš streljanje da bi lahko streljal. In glih takrat ti pomagata etika in vedenje, ker če ne znaš streljaš boš brez etike in vedenja glih tak streljal, če pa maš etiko in vedenje primerno ne boš streljal ampak boš pred tem investiral v sebe.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #72

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    PA kaj je s tabo Rikec, a si že nažgan al kaj, da take sekaš? Če ne znaš streljati pol pač ne streljaš, a ne, al pa investiraš 180€ in izboljšaš streljanje da bi lahko streljal. In glih takrat ti pomagata etika in vedenje, ker če ne znaš streljaš boš brez etike in vedenja glih tak streljal, če pa maš etiko in vedenje primerno ne boš streljal ampak boš pred tem investiral v sebe.

    LZ L
    Meni je to jasno, sam nekaterim ni...

  3. #73
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam! Ampak, če ne znaš streljati...? Kaj potem? Etika in vedenje ti takrat čisto nič ne pomagata.
    Mimogrede - pri strelih kjer bi lahko uveljavil potencial vadbe na glinaste golobe (samo moje osebno mnenje) si že preko meje ki omejuje etično oddan strel s kroglo na visoko divjad - sem pa običajno povsem odvisen od tega pri strelih na sledi ranjene divjadi.

    Se pa strinjam - da se obdržim pri osebni vrhunski strelski formi, moram na najmanj 3 tedne na strelišče - pa ne z MK ali trapom, ampak s tistim kar uporabljam za lov.

    Moja osebna poraba je cca. 400 kosov krogelne municije na strelišču letno.

  4. #74
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    pa sej a ni etično če kakšen kos divjadi živi kakšno leto dlje,sej če bi vsi zadeli pol pa tako nebi blo podmladka, ker kolor jaz vem so prašiči v kategoriji ozimec neomejeni

  5. #75

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Mimogrede - pri strelih kjer bi lahko uveljavil potencial vadbe na glinaste golobe (samo moje osebno mnenje) si že preko meje ki omejuje etično oddan strel s kroglo na visoko divjad - sem pa običajno povsem odvisen od tega pri strelih na sledi ranjene divjadi.

    Se pa strinjam - da se obdržim pri osebni vrhunski strelski formi, moram na najmanj 3 tedne na strelišče - pa ne z MK ali trapom, ampak s tistim kar uporabljam za lov.

    Moja osebna poraba je cca. 400 kosov krogelne municije na strelišču letno.
    Bravo miš93, potem je tebi jasno zakaj gre, da si toliko aktiven. Tudi je res, da bi moral uporabljat tisto puško, ki jo pač uporabljaš pri lovu. Tudi to je res. Zaradi "ekonomičnosti" in vaje streljanja na sploh, se pa pač uporablja "trap in mk". Feeling ni isti gre pa za isti princip vaje.

  6. #76

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    pa sej a ni etično če kakšen kos divjadi živi kakšno leto dlje,sej če bi vsi zadeli pol pa tako nebi blo podmladka, ker kolor jaz vem so prašiči v kategoriji ozimec neomejeni
    Je etično ja, če kaj pobegne, sej to ni problem, če ga ne zadeneš, je težava v tem, da nebi bilo toliko zastreljene divjadi, katere pa je po mojem mišljenju veliko preveč in to takšne divjadi, ki se je nikoli ne najde. Tukaj pa imamo slovesnki lovci precejšnje izgube.

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Rikec,
    taki izumitelji kot si ti so na področju kinologije naredili že ogromno bedarij in umotvorov.
    Glede na to, da smo Slovenci svetovni prvaki v kompliciranju, bi bilo povsem upravičeno pričakovati, da bodo te tvoje "napredne" in skrajno moralne ideje kmalu povzeli in jih tudi uzakonili.
    Bomo pa še tukaj prvi in edini na svetu. Zakaj bi se nam smejali samo zaradi kinologije. Naj se nam še zaradi strelstva.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #78

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Rikec,
    taki izumitelji kot si ti so na področju kinologije naredili že ogromno bedarij in umotvorov.
    Glede na to, da smo Slovenci svetovni prvaki v kompliciranju, bi bilo povsem upravičeno pričakovati, da bodo te tvoje "napredne" in skrajno moralne ideje kmalu povzeli in jih tudi uzakonili.
    Bomo pa še tukaj prvi in edini na svetu. Zakaj bi se nam smejali samo zaradi kinologije. Naj se nam še zaradi strelstva.
    Sicer ne vem, kaj ima to moje pisanje veze s kinologijo. Sicer pa nisi napisal nič konkretnega, te pozivam, da predstaviš svoje mnenje bolj podrobno, da vidimo kam sploh meriš , ah ja saj vem, ni treba odgovarjat... meriš mimo in to ti je všeč

  9. #79
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sedaj ko smo odkrili toplo vodo pa nadaljujmo z naslovno temo ki je etičnost pogonov. Streljanje in treningi pa so druga debata in ne bo nič narobe,če odpremo novo temo recimo trening streljanja in se tam napihujemo do mile volje. Ostrostrelec Pero bo z veseljen komu kaj povedal.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ma ne Rikec!
    Jaz grem na lov zato, da ustrelim kaj za v lonc. In če je pri tem kdo zainteresiran da zadene sem to jaz in nihče drug. A razumeš to osnovno in nadvse simpl logiko lova? Če gre mimo, ni jetrc!!!!!!! Kapiš!?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •