Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 172

Tema: (ne)etičnost pogonov

  1. #51

    Privzeto

    Uvedite na skupnih lovih,tako da je vsak zgrešen strel vreden 5€,potem bo pa vsak pomisli,kdaj bo streljal v" tri dni"!
    Pri nas že to,kar nekaj let prakticiramo in se vredu obnese!

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    5 EUR je veliko premalo.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Dovolj, da kdo sploh še strelja.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #54

    Privzeto

    Že tako je 80% strelcev nikakvih,če bi pa dali še 5€ potem bi pa mi naganjači zastonj se premetavali po grmovju. Ker potem bi jih streljalo samo še ene 20%.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #55

    Privzeto

    KA si nor za 5€ dobiš že skoro škatlo patronov. JE treba strelat, da je vsaj vzdušje. Ne ostane ena kanta cela po pogonu.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  6. #56

    Privzeto

    Ja zdej boš pa pameten,za moj kaliber me pride škatla patronov 75€ Rws EVO 300WSM, zdej ne vem kaj ti strelaš. No če boš pa ti se plazil po grmovju za lepše videt in da bojo gospodje na štantih gledali u zrak,ko bo mimo tkel trop prašičev ali pa jelenjad,potem zame nisi normalen,ker jaz nebi naganjal da pro?e vrijeme :S
    Če se pa divjad zastreli je pa tu lovski pes,ki nam z veseljem pomaga,poiskati ranjeno divjad.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #57

    Privzeto

    Pa še nekaj sem pozabil,namesto 5€ bi bilo veliko bolj smiselno in potrebno uvesti obvezne treninge streljanja pred lovsko sezono,to je recimo ta čas pred pogoni,ker polovica lovcev premalo strelja in niti ne zna varno rokovati z orožjem,to bi bilo veliko bj smiselno,kot pa 5€ za zgrešeni strel,samo kaj ko je škoda dat 30€ za škatlo dobre match municije,kje pa predrago. Potem pa so zgrešeni streli,veliko lovcev zgreši divjad ko priteče v lahkem drncu,ampak zakaj,ker premalo trenirajo.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Dajte se najprej zmenit, ali govorimo o skupnih lovih na fazana ali prašiče. Razlika je očitna.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #59

    Privzeto

    Jaz se udeležim skupnega lova, prav rad, več ali manj sem gonjač, če pa vidim, da se lovi prično sprevračati v "skupni lov" pa me ne vidijo več zraven.

    Domov odidem tudi v primeru, ko na jutranjem zboru lovovodja napove skupni lov v predelu, ki smo ga prejagali že dvakrat, pa je en jelen še notri, pa ga hoče na vsak način ven zbezat. Morda s tako gesto vzbudim mnogo čudnih občutkov in razmišljanj, ampak moje mišljenje je tako, da če se ne da organizirati manj dobrih lovov, jih več slabih ne potrebujemo.

    Mugo, morda je res, da je treba to ločiti, ampak ne glede na to, kaj se lovi, vedno je potrebna disciplina in tudi predlagani treningi strelcev so po moje zelo dobra stvar.

    Me pa osebno lov na fazane v loviščih, kjer jih spustijo naravnost pred cev ne fascinira in niti nimam volje streljati. Če pa je fazanov manj in so bolj divji, znajo leteti..., pa je lov popolnoma nekaj drugega.

    Glede na to, da bo sedaj zelo mrzel teden, bodo pogoji za skupne love dobri, saj bo šlo listje hitro dol. Upam, da se bo te razmere izkoristilo za organiziranje dobrih lovov in ne pehanj za številkami ...

  10. #60

    Privzeto

    Ježek ježek al si nasršo bodice. Najprej je treba prebrat stvar pol pa mahnit, napisal sem za patrone in skoraj 5€ ne pa za krogle ampak očitno je to tebi ravno do Siska. Pri nas je to kar si predlagal obvezno, treningi streljanja. Res pa je, da vsi nardijo ta trening, tudi če jih ni tam ali pa preklunjajo zgolj zrak. Glavni problem na teh poljskih lovih smo lovci, ko nam kompas obrne noge na edino koruzo sredi polja in je flanka naenkrat skoraj sredi pogona. Žal je sla po tem, da kaj prtisneš pač močnejša od discipline in lovovodje s pomočniki nimajo ali pa nočejo imeti te moči, da bi to zrihtali.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •