Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 172

Tema: (ne)etičnost pogonov

  1. #21

    Privzeto

    Ne vem no, individualni jag na fazana?. Jih bi blo več NE v lovišču. Pes potreben ko hudič. Skratka pogoni so in bodo, drugač bomo zlo težko lovili fazana. Tu pa gre res za nutricistiko, ker kar vstreliš moraš kupit in po možnosti pojest, Johnny se po mojem še zej baše s temi kurami. In še nekaj brez skupnih pogonov bi bil totalen dolgčas, ker ne bi meli razloga za tako vsakdanjo fovšijo in prepire. Disciplina v pogonu pa je...
    Ko grejo jagri po polju in je sredi polja en majhna oazica še neposekanega grma, se bo okol tistega grma nagnetu cel pogon s flankami vred pa še malo onih s stojišča bo prišlo za ziher varianto. avtomat niti ni potreben, ker ne moreš tolko hitro pritiskat na petelina ko se začne kanonada. Res impresivno. Trofeja: en dobi levo krilo, drugi desno, en trup, en bedrca, glavni pa rep, da si ga lahko zatakne za klobuk.

    A se šalite? pogoni so zakon

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    No pa sem očitno pljunil na karbid ko sem odprl to temo...no ja pa saj menda ni tako napačno če nas malo prisilim oz. vzpodbudim v premislek!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    No pa sem očitno pljunil na karbid ko sem odprl to temo...no ja pa saj menda ni tako napačno če nas malo prisilim oz. vzpodbudim v premislek!
    Ma sam poglejte ga kolko je kontent ta naš Brakir, da mu je uspelo zbrskat eno pametno....:icon_:
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Luka, pri nas je zelo podobno, če nebi imeli skupnih pogonov se jagri sploh ne bi poznali med sabo. Videli bi se samo na občnem zboru ali pa na kakšni delovni akciji. Vse skupaj izgleda kot, da so nekateri falili forum.

  5. #25

    Privzeto

    NPr. Brakir. Ma ne sej specifika, mi smo pač zadovoljni z zajčki in fazančki eni pa morjo jagat še pujse pa ostalo parkljasto divjad v pogonu, pol so pa problemi.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  6. #26

    Privzeto

    Janez L. je zapisal v temi srnjad:
    Lov srnjadi, kakor tudi druge divjadi, na skupnih lovih, bi moral biti prepovedan!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Nisem hotel smetit v temi srnjad pa zato sprašujem tukaj (tudi ostale):

    Ali se udeležujete skupnih lovov??

  7. #27

    Privzeto

    ja!!!

    če si za ukinitev oz. prepoved skupnih pogonov - zamenjaj hobi in pojdi med ribiče...

  8. #28

    Privzeto

    Citat Noma je objavil: Pokaži objave
    ja!!!

    če si za ukinitev oz. prepoved skupnih pogonov - zamenjaj hobi in pojdi med ribiče...
    Jaz ne, drugi

  9. #29

    Privzeto

    Citat jvpv je objavil: Pokaži objave
    Janez L. je zapisal v temi srnjad:
    Lov srnjadi, kakor tudi druge divjadi, na skupnih lovih, bi moral biti prepovedan!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Nisem hotel smetit v temi srnjad pa zato sprašujem tukaj (tudi ostale):

    Ali se udeležujete skupnih lovov??
    -

    Večina skupnih lovov je pri nas obveznih. Takšne ideje, da ne bi smeli loviti divjadi na skupnih lovih so utopične in ne segajo priko plank lovišča takšnega predloga. Samo vprašanje: Kako bodo LD, ki imajo probleme z divjimi prašiči izvajali lov? Kaj pa lov na fazane, zajce..?
    Po mojem mnenju je smisel skupnih lovov poleg "streljanja" tudi druženje. Egoizem v LD ni zaželjen, v tem primeru pa gre za to. Kolegi, kje pa je lovsko tovarištvo in tisti, ki se v svoji LD ne razumete med seboj in je vam druženje s solovci odveč, tega ne nosite na forum. Takšne probleme razčistite v svoji LD in v svoji LD naredite kakor hočete. Meni je vseeno, kako si organizirate LD.

  10. #30

    Privzeto

    Citat jvpv je objavil: Pokaži objave
    Janez L. je zapisal v temi srnjad:
    Lov srnjadi, kakor tudi druge divjadi, na skupnih lovih, bi moral biti prepovedan!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Nisem hotel smetit v temi srnjad pa zato sprašujem tukaj (tudi ostale):

    Ali se udeležujete skupnih lovov??
    Tudi sam nisem pristaš prepovedi skupnih lovov. Vem pa, da družine katere mejijo s nami (Italija) pa tudi malo globje imajo prepoved skupinskih lovov! Celo v celotni Furlaniji je dovoljen lov na čakanje samo v dolečenih dnevih. Mislim, da je to ponedeljek, četrtek, petek, če se motim naj me kdo popravi od primorcev.

    lp

Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •