Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 23

Tema: Nakup mladička

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Sraka, seveda je mogoče, vse je mogoče.
    Tudi pri nas v slo so psi /SK, Da, ... / in nato pridejo rodovniki iz drugih držav, ter se prodajajo kod uvoženi psi v slo.
    - .....
    - ....

    pozdrav!

  2. #12

    Privzeto

    Je pa ena bistvena razlika med določili KZS in KSS, ki sem jo prej pozabila omenit.

    In sicer, pri srbski Kinološki zvezi paritev potrjuje matično kinološko društvo (in v tem oziru prihajajo tudi v Slovenijo psi nekaterih slovenskih vzrediteljev s srbskimi rodovniki; ti "vzreditelji" imajo na rodovnikih ob svojem imenu vpisan naslov prebivališča v Srbiji in na vzrejnih papirjih poštempljan xy žig kakega lokalnega kinološkega društva)

    Pri nas je za potrjevanje paritev psov po pasmah (ali pasemskih skupinah) določeno, kdo le-te potrjuje. In vedno je za pasmo določena samo ena oseba (kamor se s KZS pošiljajo v potrditev prijave paritve), ki se sme podpisati in potrditi paritev posamezne pasme. Tako se vsaj ve, kdo je za to odgovoren. Brez podpisa osebe, odgovorne za posamezno pasmo, se legla/mladičkov ne zabeleži v SLR.

  3. #13

    Privzeto

    Hvala za trud in prijaznost. Če se hoče. se torej da. Tako kot na vseh drugih področjih.
    Ker pa se v Sloveniji na deklarativni ravni veliko hoče, na izvedbeni pa občutno manj, je pač tako kot je. Saj nismo v stanju vzpostaviti niti enotne in celovite evidence vseh psov, jih vseh cepiti in čipirati in za to raje gradimo vedno nova zavetišča in se okrog tega krepko prepiramo, pa se nam kljub temu po deželi potika neštevilno veliko nesrečnih pasjih siročet.

  4. #14

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Ker pa se v Sloveniji na deklarativni ravni veliko hoče, na izvedbeni pa občutno manj, je pač tako kot je. Saj nismo v stanju vzpostaviti niti enotne in celovite evidence vseh psov, jih vseh cepiti in čipirati in za to raje gradimo vedno nova zavetišča in se okrog tega krepko prepiramo, pa se nam kljub temu po deželi potika neštevilno veliko nesrečnih pasjih siročet.
    Sraka - problematika čipiranja, cepljenja in zavetišč (predvsem njihovega financiranja) je precej pereča in skrajni čas bi bil, da se na tem področju nekaj premakne. Tako, zares premakne! V praksi!

    Ampak vse to je v izključni pristojnosti VURSa in nima prav nobene zveze s KZS (ter evidencami paritev/legel rodovniških psov).

  5. #15

    Privzeto

    Breza: Ampak vse to je v izključni pristojnosti VURSa in nima prav nobene zveze s KZS (ter evidencami paritev/legel rodovniških psov).
    __________

    Seveda nima nobene zveze ali skoraj nobene zveze. Moj uvodni prispevek niti ni imel namena ali celo cilja kakor koli omadeževati KZS, temveč me je zanimalo le, če je tudi pri nas možnost zlorab kot jih ugotavljajo drugi. In vedno, ko beseda nanese na pasje mladiče, moramo pač zaradi reda, ki smo si ga sami ter po ukazu EU zastavili in tudi humanosti biti dovolj široki in zajeti vse. Tako tiste, ki luč sveta zagledajo z blagoslovom človeka kot seveda tiste, ki jim je blagoslov dala le mati Narava. V državi v kateri tako skoraj nič več prav ne funkcionira bi bilo res naivno pričakovati, da bi vsaj tisti del normativnih zapovedi realizirali, ki bi jih brez večjih težav in denarnih sredstev lahko. In da se iz tega nekako izvijem, bom pa le zapisal, da bi KZS lahko bila vsaj slaba vest VURS-u in še komu, ki svojega dela ne želi opraviti.

    Pa lep pozdrav!
    Last edited by Sraka; 20. November 2009 at 07:34.

  6. #16

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Zanima me, če imate kaj izkušenj kako se obnese nakup mladička, ki je pri oddaji star približno 4 mesece. Kot razumem naj bi se načeloma mladički prevzemali med 8 in 10 tednom. Vendar trenutno nisem uspel najti legla prepeličarjev ali špringer španjelov, ki bi bilo na voljo za oddajo v tej starosti. Klical sem tudi na KZS, kjer so mi dejali, da v septembru ni predvideno nobeno leglo teh dveh pasem.
    Je pa trenutno na voljo kar nekaj legel prepeličarjev in tudi špringerjev, ki so bila poležena spomladi.
    Sedaj sem pred dilemo, ali vzeti mladička starega približno 4 mesece ali počakati na pomlad in izgubiti naslednjo jesen.

    Vsak nasvet bo dobrodošel.

    Hvala in Lovski zdravo.

    Matej

  7. #17

    Privzeto

    Matej vzemi in bodi vesel, da boš z njim lahko začel delati (vaje poslušnosti).
    Drugo leto v jeseni že lahko opravljaš PNZ ali uporabnostno preizkušnjo.
    Pes se takoj naveže na novega lastnika zato tvoje dileme sploh ne razumem.

  8. #18

    Privzeto

    matejk,zelo veliko mladičev se šele začne dobro prodajati v tej starosti.Še posebno v tujini.Pri 8 tednov staremu mladičku se ne vidi kaj bo iz njega zraslo.Situacija je nekoliko boljša pri 3 mesecih.Poleg tega marsikateri mladič začne pri 4 mesecu starosti že menjati zobe.Je pa 4 mesece star mladiček že dovolj velik,da lahko z njim začneš že malo bolj delati.
    Tjaša

  9. #19

    Privzeto

    Matej, če si še v dilemi ti lahko povem, da so pri meni (italiani) kupili mladiče in prosili, če lahko pridejo po 4 mesecih ponje. Je res tako kot pravi Lunca.

  10. #20

    Privzeto

    Danes popoldan gremo pogledat dve špringer španjelki stari 3 mesece. Če bo vse OK, si bomo eno izbrali. Sicer sem pričakoval, da bom lahko izbiral na podlagi vsaj nekajkratnega opazovanja legla, a kot sem že napisal, legel šarivcev trenutno v Sloveniji ni. Glede na to, da bo to moj prvi pes, pa vsaj upam, da ni ravno najdominantnejši mladič iz legla ostal na razpolago.

    LP

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •