Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: Nakup mladička

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Kje/kako nabaviti lovskega psa?

    v v v v v
    Citat lynx je objavil:
    Lep pozdrav vsem skupaj!

    SEm nov na forumu in rad bi vam postavil nekaj vprašanj v zvezi z omenjeno pasmo kuža.

    Res je, da sem par postov pod mojim pregledal temo, ampak nisem našel nič posebnega v njej, oz. nisem našel podatkov, ki bi me zanimali.

    Torej: zanimam se za nakup bavarskega barvarja, mi lahko kdo pove, če mogoče ve, kje in kdaj so previdena legla barvarjev, in kakšna je kaj cena rodovniških psov.

    Zelo lepo bi prosil za mobi številko ali kontakt vzreditelja!

    Najlepša hvala vsem skupaj ter uspešen lov! :wink: :wink:
    Citat miš93 je objavil:
    lynx pozdravljen na forumu - glede predvidenih legel v Sloveniji poglej v Lovca ali Kinologa (ponavadi je enako) pod predvidena legla. Glede cene pa se boš pogovarjal z vzrediteljem - cena lahko varira glede stanja na trgu (velika ponudba - nižja cena...majhna ponudba višja - cena) ampak iz solidnega legla +- 400€ - nasvet - ne šparaj :wink: ...ko boš iskal primerno leglo poizkusi dobiti mladiča iz legla kjer sta oba starša iz preizkušene "delovne linije".
    Citat Breza je objavil:
    Malo spreminjam naslov, saj pod imenom pasme in v istoimenski rubriki pričakujemo predvsem konstruktivne debate vodnikov, vzrediteljev in ljubiteljev o posameznih pasmah in uporabi le-teh.

    Kot je že povedal miš93 pa je za vse informacije najbolje pogledati podatke o predvidenih leglih (ki so seveda objavljena prav vsa) v Lovcu ali Kinologu. Pobrskaj tudi med malimi oglasi v Lovcu, kajti tudi tam se marsikaj najde.

    In nenazadnje, marsikdaj lahko najdemo zanimiv podatek tudi tule:
    http://forum-lov.org/component/optio...rd/Itemid,223/

    lp, B.
    Citat lynx je objavil:
    Evo kuža je doma, Rodovniška psička Ara, tko luštne žvauce pa še ne!!! :srce:

    In še slika, pridejo boljše nekoč, tale je slikana med vožnjo:



    Hvala vsem za pomoč!
    8)
    Citat lynx je objavil:
    Kuža je od vzreditelja iz Vodic. Gospod Traven Ivan nama je z mami vse razložil, o vzreji, cepljenjih, prehrani itd, ko sva prišla domov je šel na testno šetnjo okoli hiše, da nekako malo spozna okolje, že na daleč se opazi, da je pasma ubogljiva in mirna, ima nagon po raziskovanju!

    Toliko spoznam prvih par ur spoznavanja, vas obveščam o dogajanju!

    Imam pa tudi vprašanje: kako je če ima recimo kuža več lastnikov, na katerega se najbolj naveže in kako ga pripraviti do tega, da ima za gospodarja samo nekoga, ubogal naj bi pa vse?

    Hvala in lp! 8)
    Citat Sraka je objavil:
    Imam pa tudi vprašanje: kako je če ima recimo kuža več lastnikov, na katerega se najbolj naveže in kako ga pripraviti do tega, da ima za gospodarja samo nekoga, ubogal naj bi pa vse?
    ____________________
    Obstajajo najmanj tri možnosti v takšnih pogojih odraščanja kužka:
    1. da boš s svojim ravnanjem, druženjem, odnosom, šolanjem, hranjenjem, spoznavanjem okolja in lovišča postal vodja tropa - alfa- šef ti;
    2. da bo s svojimi ravnanji se kužku prikupil kdo drug iz tvoje družina in bo ta postal alfa
    3. da bo v okviru družine postal alfa kar kuža sam :D

    Vse je sedaj odvisno le od tebe. In zapomni si nekaj, da na silo se ne da doseči nič. Koliko boš v kužka vložil, toliko od njega pričakuj. Nič več.

    Veliko lepih trenutkov v druženju s svojim novim lovskim prijateljem ti želim. To je tudi edini prijatelj, ki mu lahko popolnoma zaupaš, in ki te zagotovo nikoli ne bo pustil na cedilu ali se ti izneveril.
    Lep kinološki pozdrav!
    Citat lynx je objavil:
    Hvala sraka!



    Citat lynx je objavil:
    Citat Baco je objavil:
    To je hanoveranka.A se nisi zanimal za bavarce :?: :?: Lp
    A ni isto, Hanover nej bi bil glavno mesto Bavarske, je pa res ja!

    Hanoveranski barvar
    Citat miš93 je objavil:
    Citat lynx je objavil:
    Citat Baco je objavil:
    To je hanoveranka.A se nisi zanimal za bavarce :?: :?: Lp
    A ni isto, Hanover nej bi bil glavno mesto Bavarske, je pa res ja!

    Hanoveranski barvar
    Ups...tole bo pa še pestro - Bavarski barvar je druga pasma kot Hanoveranski - sta pa oba barvarja - ampak zelo različna.

    Lynx preglej tile dve strani:

    Bavarski barvar: http://www.forum-lov.org/content/view/108/216/

    Hanovrski barvar: http://www.forum-lov.org/content/view/91/216/

    P.S. Glavno mesto Bavarske je Munchen.
    Citat .243 Win. je objavil:
    Pri meni je tako, da ko se oblečem v zeleno pes pozabi na vse ženske in otroške privilegije in se ne odmakne od mene dokler ne odprem avta in se odpraviva v gozd kjer sva oba gospodarja. He,he,he vsaj v gozdu če že ne pri hiši.

  2. #2

    Privzeto

    V starem formu mislim, da smo se o tem že pogovarjali pa sem pozabil.Čez dva tedna grem po mladiča na Hrvaško.Zanima me kako naj ga spravim čez mejo, ali je dovolj knjižica o cepljenju, ali mora za prestop že imeti izvozni rodovnik?Nekdo mi je pravil, da bi moral pes biti čipiran, da drugače ga zdaj ko je šengen sploh nemoreš pripeljati v EU.Ali ve kdo kaj več, da mi nebodo še psa uzeli!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    V starem formu mislim, da smo se o tem že pogovarjali pa sem pozabil.Čez dva tedna grem po mladiča na Hrvaško.Zanima me kako naj ga spravim čez mejo, ali je dovolj knjižica o cepljenju, ali mora za prestop že imeti izvozni rodovnik? Nekdo mi je pravil, da bi moral pes biti čipiran, da drugače ga zdaj ko je šengen sploh nemoreš pripeljati v EU.Ali ve kdo kaj več, da mi nebodo še psa uzeli!
    Kako gre to uradno, povprašaj na VURS. Se je verjetno kaj spremenilo taradi Schengena. In tako na začetku leta boš težko našel tu odgovor na podlagi izkušenj.
    Neuradno pa bo sedaj mnogo težje kot pred novim letom.
    Dve leti nazaj je zadoščalo imeti psa pod nogami otrokom pa basati čokolado v usta, da niso policistu povedali da imamo novga kužka.

  4. #4

    Privzeto Nakup mladička

    Ko sem bil še majhen je imel oče dva psa zapored, oba brak-jazbečarja tako, da so me psi spremljali celo otroštvo. Zdaj pa se jaz odločam za svojega prvega. Pa me zanima na kaj moram biti pozoren, ko izbiram mladička iz legla(npr: postava, zobje ipd.) Zanima me tudi kako lahko vem, če sploh izbiram iz dobrega legla (mogoče po kakovosti staršev). V enem izmed starejših lovcev sem celo zasledil članek o teh vprašanjih, vendar ga zdaj nažalost več ne najdem.

    Upam, da vas nism nasmejal s svojimi smešnimi vprašanji.

    Hvala za pomoč v naprej, Lp
    Last edited by Hribowc; 4. March 2009 at 09:45.

  5. #5

    Privzeto

    O tem, na kaj naj bo kupec pozoren ob nakupu mladička smo že pisali v temi o madžarskih vižlah (na 2. strani). Kljub temu, da se zadeva nanaša na nakup male vižlice, je kar nekaj stvari splošnih, ki veljajo za nakup vsakega psa.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Ali pa vprašaj Brezo, ona ima 6. čut glede tega!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Glede na različne oglase (ponudba) sklepam, da se lovski psi trenutno težko prodajajo, kljub zelo nizkim cenam

  8. #8

    Privzeto S spletne strani KSS ( Kinološka zveza Srbije )

    NAČIN DOSTAVLJANJA POTVRDE O PARENJU PASA

    Mnogi vlasnici pasa mužjaka, plemenjaka, obra?aju se stručnoj službi ovog Saveza sa obaveštenjem da su od strane stručne službe KSS izdati rodovnici za štenad u kojima je upisano, u rublici otac, ime i svi podaci njihovog psa, a da ženka majka štenadi toga legla nije parena pod upisanim plemenjakom.

    Kancelarija Saveza je izdala, na zahtev tih vlasnika plemenjaka, potrebne potvrde radi pokretanja krivičnog postupka protiv odgajivača, vlasnika takvih legala, zbog krivičnog dela falsifikata.

    Da bi se obe nemile situacije izbegle i svele na najmanju mogu?u meru u budu?em radu ponovo Vas opominjemo na način dostave dokumentacije o prijavi legla i zahteva za izdavanje rodovnika štenadi po istom.

    Pravilnikom o stručnom radu Kinološkog saveza Reublike Srbije u poglavlju "Preambula" tačka 8 opisan je način izdavanja POTVRDE O PARENJU rasnih pasa i način izdavanja rodovnika za štenad po dsotavljenoj prijavi legla.

    Ponovo napominjemo da je OBAVEZNO obrazac "POTVRDA O PARENJU", popuniti u dva ISTOVETNA PRIMERKA, od kojih jedan ostaje vlasniku mužjaka, a sa drugim odgajivač prijavljuje leglo. Ukoliko vlasnik plemenjaka nije sa teritorije Kinološkog društva koje prijavljuje leglo OBAVEZNO je da "POTVRDU O PARENJU" overi njegovo matično kinološko društvo i ujedno overi i "Prijavu legla", čime potvrdjuje verodostojnost upisanih podataka.

    Kinološko društvo, uz ostalu potrebnu dokumentaciju za izdavanje rodovnika po prijavilegla OBAVEZNO dostavlja Savezu i "Potvrdu o parenju", popunjenu na gore opisani način, a bez koje ubudu?e dostavljena "Prijava legla" ne?e biti uzeta u obradu.

    Ukoliko je parenje vršeno sa psom koji potiče iz neke druge zemlje (članice FCI) odgajivač mora posedovati potvrdu o parenju, potpisanu od strane vlasnika psa i overenu pečatom. Ako se pas sa stranim rodovnikom nalazi u vlasništvu na našoj teritoriji potrebno je psa uvesti u našu rodovnu knjigu, dati mu JR broj i preneti vlasništvo u originalu rodovnika i tek tada se mogu izdavati potvrde o parenju koje je izdao naš savez.

    Ako je ženka sa stranim rodovnikom i leglo se prijavljuje na njeno ime, takodje je potrebno ženku uvesti u rodvnu knjigu našeg saveza i obavezno izvršiti prenos vlasništva kuje u originalu rodovnika.

    Odgajivači koji poseduju odgajivačnicu, priznatu od strane FCI, u prijavi legla moraju pored imena, navesti i broj odgajivačnice pod kojim su registrovani.

    Napominnjemo da je za sve pse potrebno izvršiti prenos vlasništva i pse obavezno mikročipovati.

    _____________________

    Pustimo ob strani pravne vidike te zgodbe in se vprašajmo ali je kaj takega mogoče tudi pri nas ?? Če je odgovor nikalen, bi bil zelo vesel, če mi kakšen poznavalec te problematike pojasni s kakšnimi praktičnimi pravno tehničnimi varovali kaj takega v Sloveniji ni mogoče.

  9. #9

    Privzeto

    Sraka,obrazec "PRIJAVA PARITVE" se pri nas piše v 4 izvodih od katerega gre eden lastniku plemenjaka,drugi lastniku plemenke,dva pa na KZS.Podpisan mora biti od obeh strank.Prav tako je zaželjeno,da se v rubriko plačilo skočnine napiše,kakšen je dogovor; ali je to plačilo v denarju ali v mladiču.V kolikor je plačilo skočnine v mladiču je dobro napisati tudi kdaj ima lastnik plemenjaka pravico odbire mladiča in kdaj je prevzem le-tega.V kolikor namreč se tega ne drži,lahko izgubi pravico do mladiča.Kar se tiče vzrejnih dovoljenj morajo biti vsi psi,ki se uporabljajo za reprodukcijo v Sloveniji vpisani v rodovno knjigo.
    Je pa res ena stvar.V zelo veliko primerov sem videla,da je tetoviranje psov slabo opravljeno.Take primere imam sama doma.V prejšnjem leglu so bili naši mladiči tetovirani šele v starosti 9 tednov.Pri tej starosti so imeli mladički že tako velike uhlje,da je referent s kleščami prišel komaj do spodnjega roba uhljev.Ker je kasneje tam uhelj prerasla dlaka,se tetovirnih številk sploh več ne vidi.Od osmih psov se tetovirna številka pri 21 mesecih starosti vidi samo pri eni psici.
    LP Tjaša

  10. #10

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave

    Pustimo ob strani pravne vidike te zgodbe in se vprašajmo ali je kaj takega mogoče tudi pri nas ?? Če je odgovor nikalen, bi bil zelo vesel, če mi kakšen poznavalec te problematike pojasni s kakšnimi praktičnimi pravno tehničnimi varovali kaj takega v Sloveniji ni mogoče.
    Lovska kinologija (Marko Mali, Zlatorogova knjižnica; 29, LZS 2003) str. 76 - 83.

    Sraka...tole, kar pišejo na srbski KSS je dejansko skorajda prepis sedanjih slovenskih določil, zato mi je malce hecno vprašanje, zakaj kaj takega v Sloveniji ni mogoče. Zadeve se v tej obliki izvajajo v Sloveniji že več kot 10 let.
    Last edited by Breza; 19. November 2009 at 09:29.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •