Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 68

Tema: članstvo v dveh lovskih družinah

  1. #1

    Privzeto članstvo v dveh lovskih družinah

    Ali je možno biti član v dveh ali več lovskih družinah istočasno, seveda pod pogojem , da za vsako posebej narediš vse obveznosti, katere zahtevajo
    LP

  2. #2
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Po mojih informacijah si lahko, samo v obeh družinah moraš opravljati obveznosti, ki so ti dane.

    LP

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    V nobenem zakonu ni ovir okoli tega. Še več. Le ti zagotavljajo popolno svobodo združevanja ljudi v društva. A realnost ni tako čista.

    Priporočilo, ki si ga je na to temo pred časom privoščila LZS v glasilu Lovec, je za moje pojme poseganje tja, kjer jih nič ne srbi.

    Je pa dejstvo, da so še v marsikateri LD zaplankani do te mere, da imajo v svojih pravilih zapisano, da ne sprejemajo članov, ki so že lovci v kateri drugi LD. To pravico imajo. Pač niso sposobni ocenjevati, sankcionirati in nagrajevati svojih članov na podlagi opravljanja dolžnosti, pa se poslužujejo tega preživelega mehanizma. Poznam LD, ki si privošči tako omejevanje kljub temu, da imajo premalo lovcev na svojo površino.

  4. #4

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    V nobenem zakonu ni ovir okoli tega. Še več. Le ti zagotavljajo popolno svobodo združevanja ljudi v društva. A realnost ni tako čista.
    Tudi pri dvojnem članu realnost ali namen dvojnega članstva vedno nista čista ali poštenih namenov. Hipotetika, ki pa se je že potrdila v praksi lahko omogoči članu odstrel divjadi, ki bi jo sicer kot lovski gost moral pošteno plačati, zatem pa iz lovske družine mirno izstopi. Odstrel gamsa srednjega razreda ga je stal borih 80€, trofeje pa ni predložil niti na oceno in kasneje kategorizacijo. Tudi zaradi takih zadržki o sprejemu že članov, sploh pa dvomim, da bi nekdo vstopil v mojo LD zaradi dela, ki bi ga mu naložili. Preživeli mehanizmi gor ali dol, včasih so pravočasni in učinkoviti.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Tudi pri dvojnem članu realnost ali namen dvojnega članstva vedno nista čista ali poštenih namenov. Hipotetika, ki pa se je že potrdila v praksi lahko omogoči članu odstrel divjadi, ki bi jo sicer kot lovski gost moral pošteno plačati, zatem pa iz lovske družine mirno izstopi. Odstrel gamsa srednjega razreda ga je stal borih 80€, trofeje pa ni predložil niti na oceno in kasneje kategorizacijo. Tudi zaradi takih zadržki o sprejemu že članov, sploh pa dvomim, da bi nekdo vstopil v mojo LD zaradi dela, ki bi ga mu naložili. Preživeli mehanizmi gor ali dol, včasih so pravočasni in učinkoviti.
    prvo te moram opozorit na zadevo, da če LD ne predloži trofeje ali delov ,ki se predpisujejo je po zakonu sankcionirana s strani inšpektorja.drugače pa mislim,da si vsak član , pa ni važno v kolikih družinah je zasluži s svojim delom odstrel trofejne ali pa netrofejne divjadi TICA iz tvojih besed je zaznati da ti in vsi tvoji lovski tovariši nimate po navodilih LD popolnoma nič za delat, če misliš da bi drugi prišli samo plenit.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    imam pa pravno vprašanje za vse vas in sicer v naši ld sprejmemo vsakega člana , tako kot veljeva zakon, imamo pa v pravilih zapisano, da naš član ld ne sme biti član druge ld. (sprejmemo vsakega . izčlanimo pa pravtako vsakega ki je član drugje)

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    imam pa pravno vprašanje za vse vas in sicer v naši ld sprejmemo vsakega člana , tako kot veljeva zakon, imamo pa v pravilih zapisano, da naš član ld ne sme biti član druge ld. (sprejmemo vsakega . izčlanimo pa pravtako vsakega ki je član drugje)
    Bravo! Dobrodošli v srednjem veku!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #8

    Privzeto

    To so take bose ideje!Zakaj pa pri ribičiji lahko to klapa=?Da si lahko član večih družin res se najdejo posamezniki ki to izkoriščajo,drugače je pa vse skupaj samo ena velika fovšarija!Jaz sem že vprašal če bi šel lahko še v drugo ld,ja ni panike izpiši se iz prve pa pridi knam!ja zakaj zavraga>=?

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Bravo! Dobrodošli v srednjem veku!
    pa se še kdo sprašuje zakaj so takšni problemi EUREKA povprečna starost 60let

  10. #10

    Privzeto

    Pumpa, ne skrbi, s predpisi sem na tekočem, včasih še preveč v potankosti. Kako pa bom preganjal bivšega, že izstopljenega člana na drugi konec Slovenije? Preko inšpekcije? Ma daj, saj poznamo njihovo učinkovitost. Policije? Kje pa, saj ne gre za prometni prekršek, da te bi čakali za grmom z radarjem v roki. Poskusite z dvojnimi člani, velika večina svoje zadolžitve opravi v vseh družinah, slabe izkušnje me pač napotijo k previdnosti.
    Hubertusu pa čestitke za kratko diagnozo. Bravo.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •