Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 47

Tema: Razpis 1. Foto razstave Forum-lov

  1. #1
    ZR7 Guest

    Thumbs up Razpis 1. Foto razstave Forum-lov

    Foto sekcija Forum-LOV s pomočjo ostalih pelje zadeve v smeri realizacije.
    Na straneh je objavljen razpis za prijave na razstavo:
    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=574&Itemid=53

    Debata, vprašanja in odgovori pa bodo tukaj.

    LP

  2. #2

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Foto sekcija Forum-LOV s pomočjo ostalih pelje zadeve v smeri realizacije.
    Na straneh je objavljen razpis za prijave na razstavo:
    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=574&Itemid=53
    ...kje?!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ...kje?!
    Kako kje?
    Na podanem linku, oz. na naslovnici strani ali v novicah, če greš čez glavni levi menu.

  4. #4

    Privzeto

    Našla!

    Pa povej drugič, da se moramo logirat na začetno stran, če hočemo videt, kaj dogaja. Brez nič ni nič!

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Našla!

    Pa povej drugič, da se moramo logirat na začetno stran, če hočemo videt, kaj dogaja. Brez nič ni nič!
    Ja seveda, logično, saj je razpis namenjen le registriranim uporabnikom, ker želimo razstavo zadržati v krogu lovcev in uporabnikov naših strani.

    Sicer je pa nasploh priporočeno, da imate vključeno avtomatsko prijavo, čim pridete na strani. Najboljše je vedno rezervirano le registriranim in prijavljenim uporabnikom.

    LP

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    50

    Privzeto help

    Na prijavnici je napisano, da sodelujemo z digitalnimi fotografijami formata 30x20 cm, v priporočljivi resoluciji. Tukaj pa rabim pomoč, ker mi ni jasno. Se prijavljamo v predlagani ločljivosti posnetkov zapisanimi na cd medij, ali moramo poslati tudi fotografije v formatu 30X20 cm. Digitalne posnetke, katere sem hotel imeti tudi na fotografijah, kolikor mi je znano, je v foto studiu lahko naredil samo v formatu 10 X 13 cm. Zdaj pa ne vem, ali ima "slabo" opremo, da ne bi mogel naredi večjih ali kaj drugega. HELP ME profiji.

    lz
    Srakič

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat srakoper je objavil: Pokaži objave
    Na prijavnici je napisano, da sodelujemo z digitalnimi fotografijami formata 30x20 cm, v priporočljivi resoluciji. Tukaj pa rabim pomoč, ker mi ni jasno. Se prijavljamo v predlagani ločljivosti posnetkov zapisanimi na cd medij, ali moramo poslati tudi fotografije v formatu 30X20 cm....
    Tudi meni to ni čisto jasno. Bomo počakali obrazložitev koga iz foto sekcije.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Pričakujemo le fotografije na CD medijih.
    Izbrane fotografije bomo nato natisnili na fotopapir v formatu 30x20. Zato potrebujemo ustrezno kvaliteto fotografij. Kot mimimalno ločljivost, ki še ustreza našim potrebam smo določili 180 dpi, kar pri formatu 30x20 pomeni 2130x1420 pik/inc. Priporočamo pa večjo- polno ločljivost 240 dpi (lahko tudi več)- 2830x1890 pik/inc.
    V praksi to pomeni, da lahko pošljete fotografije posnete z fotoaparatom, ki ima vsaj 3,5 megapixlov. Pri fotoaparatih z 5megapixlov lahko že naredite izrez, ohraniti morate 80% fotografije.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    50

    Privzeto

    Springer, hvala za info.

    lz
    Srakič

  10. #10

    Privzeto

    Pa še nekaj bi bilo treba povedat, kar se mi zdi pomembno.
    Koliko "umetniške svobode" je dovoljeno, oz priporočljivo? Tu mislim predvsem izbiro tem, pa tudi poznejše digitalne obdelave fotografij.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •