Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 66

Tema: Pesjak

  1. #41

    Privzeto

    Mah...niti jaz nimam s tem lastnih izkušenj...glede na to, da sploh nimam pesjaka.

    Je pa res, se ne spomnim, kdaj bi kdo od lastnikov psov s kravjo stojo zadnjih nog rekel, da njihov pes živi z njim v stanovanju. Vsi po vrsti so bili v pesjakih (ali celo na.....).

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Povprašaj kakšno stojo je imela mati ali oče takega psa, ali nona.....

  3. #43
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Vse ute v pesjakih imajo ravno streho.
    Definitivno me je ta debata in fotke (Breza, hvala) prepričala v izgradnjo pokritega pesjaka in ravne ute namesto sedanjega ograjenega prostora in ute s poševno streho in nadstreškom.

  4. #44

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Povprašaj kakšno stojo je imela mati ali oče takega psa, ali nona.....

    Sej lih to me moti! Da se to pojavlja pri psih, za katere poznam pet rodov nazaj (pa še kakega levo in desno). Njihovi bratje ali sestre, ki živijo z lastniki v hišah ali so večino časa v ograjenem dvorišču (pri odprtem pesjaku) nimajo s kravjo stojo zadnjih nog nobenih problemov.

    Je pa res, da tega pri manjših pasmah še nisem zasledila (ali pa nisem bila dovolj pozorna). Gre bolj za visokonoge pasme, ki imajo tudi kar nekaj telesne teže (večji tipi ptičarjev, dobermani...).

    Sicer pa - moji bodo na kavču, pa pika!

  5. #45

    Privzeto

    Evo, smo naredili kučo, v stene smo dali stirodur, pa še streha se odpira, če bo kaj za počistit al pa, če bomo meli kdaj mladičke.




  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na spodnji rob vhodne odprtine bi dal še eno deščico, da ne izpada slama. Nekateri psi radi grizejo les. Na robove vhoda moramo v teh primerih namestiti kovinski "trak".

  7. #47
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Nova hiška vedno lepo izgleda, ko pa se je loti "najstnik", ki ravnokar menja zobe, jo hitro zdela. Posebno so na udaru deščice ob vhodu, katere je kasneje skoraj vedno treba zamenjati. Ko pes odraste, navadno svoje bivališče pusti pri miru.
    Jaz robov s kovinskimi trakovi ne obijam, saj si pes na njih lahko poškoduje zobe. Rajši mu dam v pesjak par lipovih polenčkov ali pa na špago navežem kako vejo, da se "bori" s tistim in manj s svojo kočo.

    Povezava 3144

    Povezava 3145

    Ta hiška je stara 14 let in jo je bilo treba že večkrat temeljito popraviti. Sicer pa se na njej skoraj ne najde mesta, kjer terierčki ne bi preizkušali svojih zob.
    Eden se je prav zabaval in iz strehe po celi dolžini pulil niti. Ko sem to opazil, sem mu rob malo natrl s poprom. Pol je bil pa mir!

  8. #48

    Privzeto

    Ljubezen na prvi pogled :

  9. #49

    Privzeto

    Končna podoba :

  10. #50
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Pri prebiranju tega in onega o pasjih utah moram dodati še svoje mnenje saj z leti pride tudi nekaj izkušenj!!
    Box za psa mora biti primeren velikosti psa prav tako kot koča.
    Tla morajo biti iz takšnega materijala da se lepo in učinkovito dajo umiti. Primerna so vse betonske podlage. Dobro je ,da je koča v pesjaku dvignjena od tal saj se lažje očisti pod kočo kot tudi umiva ( Vsaj 25 cm) Z tem bo tudi les na koči ostal suh pri umivanju. Sama koča naj bo iz dvoslojnega lasa z vmesno termoizolacijo,strop pa naj bo dvižen zaradi lažjega dostopa pri čiščenju in vzdrževanju. Po tleh naj bo materijal kateri ne hladi ( sam prakticiram volneni tepih katerega razrežem na primerno velike komade in ga potem ko je neuporaben zavržem in menjam) Sam pesjak pa mora biti postavljen tako da ima pes sonce in senco,zaščito pred vetrom in dežjem ter leseno "teraso" po možnosti zopet dvignjeno za poljši pregled okolice.
    Na sliki je koča pred izolacijo
    LP Lakl

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •