Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 46

Tema: Ali je lovski dom sestavni del lovišča ali last društva?

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jvpv je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa ne? Če si nekaj ustvaril lahko to odprodaš ali pa uničiš (podreš).
    Solastnik vseh teh objektov (govorimo tokrat o biotehničnih objektih) je država. Po čisti logiki, ker je prispevala vložek v divjadi, ki je njena last. Biotehnični objekti so pač delani iz sredstev, ki jih pridobimo od prodaje divjadi.

    Ni vse tako enostavno kot se zdi!


    Citat vest je objavil: Pokaži objave
    Žal obstajajo tudi take cvetke, ...


    Po sklepu o prenehanju LD se sredstva, ki ostanejo po poravnavi vseh obveznosti LD prenesejo na območno Lovsko zvezo ........., ki jih mora izročiti novi LD.

    Pa še povzetek iz Pravil/člen, ki se nahaja v poglavju o Finančno-materialno poslovanje.

    Citiram:
    .....Vsaka delitev premoženja med člane LD je nična.

    ...

    Tako je Vest. Kar nekaj vprašanj se poraja, ki jih je nujno razjasniti.
    Brezbrižnost nas lahko stane, potem pa bo prepozno zvoniti po toči.
    Last edited by ZR7; 2. March 2009 at 14:33.

  2. #22

    Privzeto

    Stvari niso take enostavne, da bi ob izgubi koncesije za sabo podirali vse mostove-beri objekte. S takim ravnanjem bi res pokazali, da nam je bilo za divjad in lovišče malo mar, da smo bili lovci le zaradi kitenja in trofejaštva in da smo sredstva, ki bi jih morali nameniti za izboljšanje življenskih pogojev divjadi, res vlagali le v lovske domove ali jih razsipno trošili v druge namene. Upam, da bi takšno sled pustilo le malo lovcev in nobena lovska družina.

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    ... Tabela V., ki je v Lisjaku dodana za evidentiranje ur na novogradnjah in vzdrževanjih lovskih koč in bivakov, se ne pošilja nikamor, podatki so zgolj za evidenco o opravljenih urah v lovski organizaciji. ...
    V lovski organizaciji. Se ti zdi, da ima LZS in mogoče celo območna zveza pravico, da se vtika v lastnino LD in upravljanje z njo?
    To je nekako tako, kot bi moral jaz lovski družini posredovatii podatke o svojem vozilu, stroških, ki jih imam z njim in koliko ur ga čistim in perem.

    Tica, tu nekaj ni v štimi.

  4. #24
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Stvari niso take enostavne, da bi ob izgubi koncesije za sabo podirali vse mostove-beri objekte. ...
    Družina, ki bo izgubila koncesijo se ne bo prav nič trudila za ugled lostva. Najsi bo zaradi zamere ali ker je bila že prej taka.

    Tica, ti si optimist.

  5. #25

    Privzeto

    Citat vest je objavil: Pokaži objave
    Po sklepu o prenehanju LD se sredstva, ki ostanejo po poravnavi vseh obveznosti LD prenesejo na območno Lovsko zvezo ........., ki jih mora izročiti novi LD.


    Lp
    Kje si pa to dobil? Tega pa ne bi nikoli napisali v pravila. Ve se pristojnosti LZS, ki izhajajo iz Zakona o divjadi in lovstvu. Tu pa že gre "za konflikt interesov".

  6. #26

    Privzeto

    Novi zakon o društvih 2006.....


    ZAKON
    O DRUŠTVIH (ZDru-1)


    Ljubljana, dne 30. maja 2006
    EPA 533-IV

    38. člen
    (prenehanje po volji članov)
    (1) Društvo preneha, če zbor članov sprejme sklep o prenehanju društva.
    (2) V sklepu mora določiti društvo, zavod, ustanovo ali drugo nepridobitno pravno osebo s podobnimi cilji, na katero se po poravnavi vseh obveznosti prenese premoženje društva. Če društvo v sklepu ne določi naslednika premoženja in ga tudi na podlagi določb temeljnega akta ni mogoče določiti, premoženje društva pripade lokalni skupnosti, na območju katere je imelo društvo svoj sedež. Neporabljena sredstva, pridobljena iz proračuna, se vrnejo proračunu, preostanek premoženja pa prenese na prevzemnika premoženja z dnem izbrisa društva iz registra društev.
    (3) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka, premoženja društva ni mogoče prenesti na politično stranko.
    (4)O sklepu iz prvega odstavka tega člena mora zastopnik društva v 30 dneh obvestiti pristojni organ in zahtevati izbris društva iz registra društev. Zahtevi in sklepu mora priložiti poročilo o razpolaganju s premoženjem društva, iz katerega je razvidni obseg sredstev in drugega premoženja društva, način poravnave vseh obveznosti društva, višina neporabljenih javnih sredstev, način njihove vrnitve proračunu ter način prenosa preostanka premoženja društva na prevzemnika premoženja.

    Povezava do zakona:

    http://www.uradni-list.si/1/index?edition=200661
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    V primeru, da LD za obstoj in delovanje ne izpolnjuje pogojev iz lovskega zakona (koncesija)lahko deluje kot društvo v skladu z ZDRu-1.

    V kolikor LD preneha po zakonu in ne nadaljuje kot društvo in če OZ ne sprejme sklepa o prenosu premoženja na drugo društvo,se preostalo premoženje po poravnavi vseh obveznosti prenese na drugo društvo, ki je po dejavnosti sorodno. Primer lahko je to polharsko društvo, društvo za opazovanje ptic itd...

    Smotrno je da so določila zapisana v aktih LD.


    BOBER

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Solastnik vseh teh objektov (govorimo tokrat o biotehničnih objektih) je država. Po čisti logiki, ker je prispevala vložek v divjadi, ki je njena last. Biotehnični objekti so pač delani iz sredstev, ki jih pridobimo od prodaje divjadi.
    "Čista logika" tu ne pride v poštev. Pri kaluži, ki sem jo jaz izkopal ni bilo nobene države. Lopata je bila moja, kramp sem kupil sam. Do kaluže sem se pripeljal z svojim avtom, z bencinom, ki sem ga kupil sam.

    Dohodek od prodaje divjačine pa sem porabil za nakup koruze, semena in gnojila, plačal sem kmetu, da mi je naredil njivo, drugemu kmetu plačal sem škodo po divjadi, kupil sem sadike plodonosnega drevja, plačal sem iskanje krvosledcu, na koncu sem ugotovil, da mi je še zmanjkalo, zato smo dvignili članarino in iz svojega dal za to da se je državna divjad počutila odlično.

    Za lani sem za našo družino naredil izračun, kaj sem imel od državne divjadi in kaj smo prispevali lovci sami.

    V prihodkih LD je prodaja divjačine predstavljala nekaj čez 35% vseh prihodkov. Če k temu prištejem še ure lovcev (brez kilometrin in povračila stroškov za uporabo lastnega orodja), ugotovim, da je prodaja divjačine v celotnem delu predstavljala manj kot 20% vsek prihodkov.

    Od vseh prihodkov sem potem odštel reprezentaco in vzdrževanje doma, ter koč in ugotovil da smo v lovišče vrnili 90% vsek prihodkov, med katerimi je bilo večina iz lastnega žepa in iz ostalih prihodkov LD (najemnine, storitve) ki smo jih vložili v dobro počutje državne divjadi.




    Vest, tisto o delitvi premoženja med člane društva drži in piše v zakonu o društvih. V mojem prejšnjem pruispevku sem napisal, da je premoženje LD zasebno, nisem pa zapisal zakonske omejitve, da je delitev med člane nemogoča in nezakonita.

    Kdo bo dobil premoženje po prenehanju društva (to ne preneha z odvzemom lovišča), pa se morate odločiti sami.

    Mi smo zapisali v Pravila:
    Ko pride do prenehanja LD, ki ne nadaljuje kot društvo in če ne sprejme sklepa o prenosu premoženja, se preostalo premoženje prenese na občino ____________.
    Lahko napišete, da premoženje dobi Karitas ali pa Društvo za uveljavitev praženega krompirja kot samostojne jedi. To je vaša stvar.
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #29

    Privzeto

    Ali pa se ustanovi novo društvo že prej in se ta lastnina pač po prenehanju ld prenese nato!

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Zakaj bi se ustavanljalo novo društvo, če lahko premoženje ohrani LD tudi če nima več koncesije.

    Bistvo je, ali so nemoremičnine urejene v zemljiški knjigi in napisane na društvo. To je glavni problem, saj so nekateri v preteklosti to jemali preveč na lahko.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •