Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 35

Tema: Sanžermenski ptičar

  1. #11

    Privzeto

    Ja, točno tako kot pravi Breza. Se ni zgodilo prvič, da nam je kdo začel razlagat, kako je pa on tudi lovil z isterskim goničem...

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ne bi pričakoval od sodnikov, da ustrelijo kakšno tako sočno, čeprav človek nikoli ne ve s kakšno lumparijo ima opravka. Menda so enkrat že vkrižali pointra v istrijana. Sam sem videl dva istrijana, ki sta imela lep kradratičen gobec in krasno prsno mišično definicijo, čisto tako, kot jo lahko vidimo pri pointru.

    Za bežnega poznavalca je zamenjava teh dveh pasem nekaj povsem normalnega. Tudi sam se pogosto znajdem v dilemi pri določanju pasem v kakšni pasemski skupini kjer nisem čisto na tekočem.

    Ljudje ne ločijo srne od jelena...lisice od jazbeca....
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #13

    Privzeto

    Ej,Hubertus,to je sigurno zaradi zvezdice na glavi.Saj veš kako je zaželjena pri istrijanih .Naši sodniki bodo pa tudi večkrat morali.(Very hard)!!
    LP Tjaša

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na enem vzrejnem pregledu me je sodniški pripravnik, ki pa je že sodnik na tiho vprašal kakšne pasme je ta moj pes. Na tiho sem mu odgovoril tako, da ni nihče opazil . Nato ga je pregledal.

  5. #15

    Privzeto

    Da bo pa ta redka pasma mogoče malo bolj poznana za laično in strokovno javnost, je danes poskrbela naša sanžermenka. Skotila je mešani oktet, ki ga sestavlja 5 psov in 3 psice.

    Zaenkrat se vsi počutijo relativno dobro. Meni manjka ena noč spanja, zato bom tokrat jedrnat.


  6. #16

    Privzeto

    Čestitke novopečeni mami.
    Kar se tiče določanje pasem glede"strokovne" plati, smo pa mi tudi baje imeli pred sedmimi leti v leglu beaglov eno" istrijanko," z zvezdico na glavi, škoda. da je zrasla samo 36 cm.Dobro pa je, da je imela pametnega lastnika, ki se ni zmenil za strokovnjakovo klevetanje.Kasneje je bilo skotenih še več takih, šele, ko je bil uvožen zelo lep plemenjak, sedaj že šampion mnogih držav, je dotični strokovnjak doumel, da obstajajo dvobarvni beagli, standarda pa itak ne pozna še danes.
    Upam, da boste našli dobre lastnike(oziroma oni vas) za malčke in bo v bodoče še več predstavnikov te pasme pri nas.Zelo pohvalno, da kdo pripelje kaj novega v SLO.

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Brez žalitev!
    Izbrisane 3 objave.

    admin

  8. #18

    Privzeto

    Francoz!
    Kako kaj napredujejo mladički?

  9. #19

    Privzeto

    Mladički so veseli, zdravi in vedno bolj igrivi. Napredujejo vsakodnevno in lepo pridobivajo težo.
    Leti se počuti v redu, ampak je od vse te molže zvečer malo utrujena.

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Fotkeeeee!!!
    Francoz, hočeeeemooooo fotkeeeeee!!!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •