Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 62

Tema: Bi-pod (tačke) na puški

  1. #41
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Mene zanima kolikokrat vam je na jagi in ne na strelišču taka stvar pomagala pri strelu. Sam res ne vidim, kako bi lahko na zalazu to uporabil, oz. kakšna je prednost pred strelom z naslona (palica, štor...). Vemo, da ravno kolovratit s puško takrat ni časa. Morda za gamsarje, sam tam je pa tak teren, da se da dobit naslon...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Mene zanima kolikokrat vam je na jagi in ne na strelišču taka stvar pomagala pri strelu. Sam res ne vidim, kako bi lahko na zalazu to uporabil, oz. kakšna je prednost pred strelom z naslona (palica, štor...). Vemo, da ravno kolovratit s puško takrat ni časa. Morda za gamsarje, sam tam je pa tak teren, da se da dobit naslon...
    Zaenkrat še nikol,ker ga nimam gor..
    Pred naslonom z palice kar precejšnja,če pa imaš možnost nekega "štanta" iz katerega si prepričan,da z malo vaje (tarča) ustreliš tudi na malo dlje,mislim,da je ta zadeva primerna..

    Ravno za gamse sem razmišljau..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #43

    Privzeto

    živjo
    Meni je že velikokrat pomagalo,lani če sem konkreten gumbar(strel na 220m,okoli ni bilo kam naslonit in sem se ulegel in lepo ustrelil),srnjak(strel strmo navzdol 150m spredaj pred skalo je bilo ravno toliko grmovja da brez tačk nebi mogel strelat) lanska srna(strel na 210m tudi tu bi bilo brez tačk bolj težk)
    Tako da so tačke kar primerna zadeva, vse živali ki sem jih naštel so bile manj kot 50 m od nastrela. Vsak pa ve zase kaj bo pri lovu uporabljal,sam vem da ravno tako dobro ustrelim brez kot z palico zato sem si raje omislil tačke ki so 100% zaneslijive in dos sedaj še nisem zgrešil.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #44

    Privzeto

    denis jež, ti si pravi ostrostrelec, da na 220 metrov vidiš in pravilno oceniš gumbarja, in ga potem še upleniš... zelo pogumno...

    Sam uporabljam palico, če je pa predaleč pa pač ne streljam.

  5. #45

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    "da na 220 metrov vidiš in pravilno oceniš gumbarja, in ga potem še upleniš... zelo pogumno..."
    Pogumen je tisti, ki si upa priti bližje...

  6. #46

    Privzeto

    Živjo
    z 24x povečavo se da use ocenit in ustrelit,tako da ni noben podvig.
    Če mu bi p v tem primeru prišel ti bližje dvomim na čistini in še opazil me je že prej,tako da ne komentiraj če ne veš kako je bilo. Sicer pa vsak ve zase koliko daleč bo streljal pravično.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #47

    Privzeto

    na 220metrov zame ni lovsko pravicno

  8. #48
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tiste tace nebi nikoli vlačil s seboj, palico pa ja.

  9. #49
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat pikolis1980 je objavil: Pokaži objave
    na 220metrov zame ni lovsko pravicno
    Zakaj? Če veš da zmoreš, potem je ok. Če si pa ne zaupaš in samo besedičiš pred prijatelji, ko je pa enkrat pred njimi treba, je treba. "Da ne bom mona izpadu!" Takrat pa niti na 100m ni lovsko pravično
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #50

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Zakaj? Če veš da zmoreš, potem je ok. Če si pa ne zaupaš in samo besedičiš pred prijatelji, ko je pa enkrat pred njimi treba, je treba. "Da ne bom mona izpadu!" Takrat pa niti na 100m ni lovsko pravično
    tine to ni lovsko pravicno seveda se da uplent ampak to zame ni noben lov to je zame pobijanje za svojo slavo.

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •