Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Strelni daljnogled Swarovski 8x50

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi moje.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pri 8-kratni povečavi boš moral kar fajn umiriti puško, da boš lahko oddal zanesljiv strel. Za zalaz bi raje izbral 6-kratno povečavo. Moje mnenje.
    Jo moraš pri 4 kratni ravno tako umiriti kot pri 12 kratni,edini problem je ,da pri 4 ne vidiš (kak ti srce utripa), pri 12 kratni se pa tud to opazi

    Js sm jagu 4 leta "samo" z daljnogledom na puški, (7x56),pa ni blo problema,ne ocenit,ne oddat ziher strel,tudi na 200 metrou sm ocenil gumbarčka in ustreliu..

    Uglaunem zdej sm (čakam puškarja pa montažo) šou pa na variabilnega,zaradi lažjega streljanja na pogonih (3-12x56)--karabin

    Če boš dal pa na bokarco,pa vzemi 1,5-6 .... spet samo mnenje...

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #13
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pri 8-kratni povečavi boš moral kar fajn umiriti puško, da boš lahko oddal zanesljiv strel. Za zalaz bi raje izbral 6-kratno povečavo. Moje mnenje.
    mislim, da moraš za vsak strel kar fajn umirit puško, da daš zanesliv strel!! ni neke velike razlike ?e maš ti npr.8X ali pa 5X . sam streljam s swarovskim PVI 2.5-10 X 56, leopolda 3-9X 40 in zeis 4 X 32. in med temi vsemi daljnogledi je razlika samo v tem, da z enim boljše vidim v mraku kot z drugim, da bi pa z zeisom lažje streljal, ker ima manjšo povečavo pa ni res. vedno moraš bit mirn, glavno je tisto kar je za puško in ne kar je na njej.

  4. #14

    Privzeto

    Hvala za nasvete,bom še premislil.
    Dobrodošlo še kakšno mnenje.lp

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat davorin je objavil: Pokaži objave
    mislim, da moraš za vsak strel kar fajn umirit puško, da daš zanesliv strel!! ni neke velike razlike ?e maš ti npr.8X ali pa 5X . sam streljam s swarovskim PVI 2.5-10 X 56, leopolda 3-9X 40 in zeis 4 X 32. in med temi vsemi daljnogledi je razlika samo v tem, da z enim boljše vidim v mraku kot z drugim, da bi pa z zeisom lažje streljal, ker ima manjšo povečavo pa ni res. vedno moraš bit mirn, glavno je tisto kar je za puško in ne kar je na njej.
    Davorin koliko komadov si uplenil na 10 kratni povečavi? Niti enega ne? Pri taki povečavi vse miga in je brez zelo dobrega naslona zelo težko streljati. Tak daljnogled imaš doma, probaj , menjati povečavo.

  6. #16

    Privzeto

    Jaz imam 3-12x pa sem kar nekaj snjadi uplenil z 12x povečavo (ca 10-15%), pri lisicah je ta procent malce višji. Tako da če bi imel na voljo večjo maksimalno povečavo, bi jo kdaj tudi uporabil.Vsekakor pa za večjo povečavo nisem pripravljen žrtvovati zorno polje pri najnižji povečavi.
    Pri večji povečavi bolj opaziš migotanje križa na cilju, absolutno pa puška ne migota nič bolj kot pri manjših povečavah. Migotanje, premikanje, ples križa ali kakor že temu rečete, kaže na stabilnost strelca ne pa daljnogleda.
    Če mi migota po vitalnem delu telesa in tam lahko držim križ vsaj 2-5 sekund, potlej povečujem silo na sprožilcu dokler ne poči. Če migota po celem telesu divjadi , potlej ne dam prsta na sprožilec.
    Loviti križ - v smislu da pomeriš na divjad, ko se ti križ umiri na željenem mestu pa hitro stisneš "petelina" ni pravilen pristop in vodi k zategovanju in zgrešenim strelom. Zakaj je taka popolnoma zgrešena tehnika še prisotna je predvsem povezano z dejstvom, da je povprečna strelna razdalja relativno kratka - pod 60 m, da se dostikrat strelja z naslona in uporablja sprožilce, ki so (pre)lahki. Verjetno bi zgrešenost tega pristopa hitro odkrili če bi bili prisiljeni letni preskus orožja opraviti brez naslona -prostoročno.

  7. #17
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Davorin koliko komadov si uplenil na 10 kratni povečavi? Niti enega ne? Pri taki povečavi vse miga in je brez zelo dobrega naslona zelo težko streljati. Tak daljnogled imaš doma, probaj , menjati povečavo.
    o pa sem že kar nekaj komadov pobral z največjo povečavo!! samo je pa res,da imamo tako lovišče, da večinoma oz. skoraj vse streljamo z visokih prež, kjer imaš lepo čas,da se pripraviš umiriš in najdeš dober naslon!! je pa res, da je najlepše streljat (vsaj z mojim daljnogledom) pri 7 ali pa 8 X povečavi.

  8. #18

    Privzeto

    Sam imam na puški daljnogled povečave 3-9x40. Poleti ko večinoma lovim na travnikih imam povečavo nastavljeno na 7 ali 8, ko pa se bliža jesen in lov v gozdu pa jo nastavim na 4 in je ne prestavljam razen če je res zelo daleč. Moje mnenje je takšno da variabilni strelni daljnogledi so s primerno povečavo za vsak lov.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    imam 6-24×50 pa večina streljam na 8× povečavi prav tako pri 3-12×56 je pa fino ocenjevati divjad posebej mladiče katerega spola je kateri pa gamse prav lepo vidiš obrazne nianse , seveda na 24×

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar nekaj let kot začetnik sem lovil s 4X. Ni bilo nobenih problemov. Tudi na pogonih sem se znašel .

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •