Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Strelni daljnogled Swarovski 8x50

  1. #1

    Privzeto Strelni daljnogled Swarovski 8x50

    Zanimam se za nakup swarovskega 8x50,ali ima kdo kakšne izskušnje z njim?

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Swarovskega kaj? Daljnogled, strelni daljnogled ali mogoče kaj drugega (diamanti):icon_:?

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Strelni 8X50 ? Prvič slišim, mogoče.

  4. #4

    Privzeto

    jaz pa mislim da je 8x56, ta daljnogled je zelo dober za lov na travniku, zaradi fiksne povečave pa je precej težaven pri lovu na zalaz in lovu v gozdu. Jaz ti raje priporočam ali 6x42 ali pa variabilnega boš bolj zadovoljen.

  5. #5

    Privzeto

    Ja strelni dalnogled,je na belugini spletni strani.
    Lovim predvsem srnjad in gamsa.lp

  6. #6
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    za lov na srnjad in pa gamsa, ne potrebuješ variabilnega daljnogleda!! je tale 8X50 al kak že čist fajn!! variabilni daljnogledi so bolj primerni za lovišče kjer se tudi več lovi npr divjega prašiča, kjer potrebuješ malo manjšo povečavo za streljanje premikajočih se ciljev. za streljanje srnjadi on gamsarije pa tega ravno ne potrebuješ, saj ne streljaš letečih srn in gamsov. to je le moje mnenje!

  7. #7

    Privzeto

    8-kratna povečava pomeni že zelo majhno zorno polje, kar pomeni da zadeva ni najboljša za zalaz.
    Srnjad je relativno majhna divjad in večja povečava od 8x ne škodi, možna je tudi točnejša ocena divjadi (po oceni z dvo-gledom).
    Menim da je za srnjad in gamse bolj primeren variabilni dalnogled, povečave ranga 4-16x, če ne gre povečava preko 12x ne rabiš večjega objektiva kot 42 mm.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Z mrak je boljši 56 mm.

  9. #9

    Privzeto

    Mislim,da je 56 kar malo velik za kombinirano puško,bi bil prevelik.
    Moje mnenje.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pri 8-kratni povečavi boš moral kar fajn umiriti puško, da boš lahko oddal zanesljiv strel. Za zalaz bi raje izbral 6-kratno povečavo. Moje mnenje.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •