Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 33

Tema: Hirtenberger

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    ABC ne izdelujejo kar nekaj let, se da pa dobiti kako škatlo iz starih zalog. Primerjati ABC z gromom in barnesom je pa rahlo ponižujoče do naše Avčinke.

  2. #12
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    ABC ne izdelujejo kar nekaj let, se da pa dobiti kako škatlo iz starih zalog. Primerjati ABC z gromom in barnesom je pa rahlo ponižujoče do naše Avčinke.
    Naša avčinka. Ja no, nekaj časa je bila, potem pa je šel patent v Avstrijo. Drugače pa so te naštete krogle vse copy paste avčinove krogle. In normalo, da so boljše, saj se tudi tukaj pozna razvoj tehnologije. Sama konstrukcija pa ostaja ista.

    Tako, da se s teboj ne morem strinjat. Barnes je zame kar ok.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    V Borovljah se še dobi kakšna škatla, samo za bolj redke kalibre. Ostalega ni več. Žal
    30-06 11,6gr sem nazadnje nabavljal pri xxxxxx
    Last edited by ZR7; 26. August 2009 at 07:52.

  4. #14

    Privzeto

    Od solovca sem dobil nekaj nabojev 7×57R z oznako HP na vrhu. Pravi da so to abecjke. Bo držalo?

  5. #15
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    nebo drzalo hp-hitenberger,za kroglo pa mores na skatlo pogledat razen ce locis na videz abc,sierra,nosler.Jaz jih na videz ne locim

  6. #16

    Privzeto

    Pripopaj slikco pa boš dobil strokovno mnenje Drugače pa je možno,saj jih je ravno Hirtenberger polnil....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #17
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    V letošnjem katalogu RAUG je ponovno nekja strani lovskih krogel tega proizvajalca. Mene še posebej zanima Sierra Game King 10.7g v kalibru .308. Ve kdo kje je to mogoče kupiti, ker kolikor vem je Raug le distributer in ne prodajalec na drobno.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #18

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    V letošnjem katalogu RAUG je ponovno nekja strani lovskih krogel tega proizvajalca. Mene še posebej zanima Sierra Game King 10.7g v kalibru .308. Ve kdo kje je to mogoče kupiti, ker kolikor vem je Raug le distributer in ne prodajalec na drobno.
    RUAG je ogromen koncern,ki je pokupil veliko večino proizvajalcev streliva ter njihovih patentov,tako da je tudi Hirtenberger lahko spet nekako zaživel (možno da le tržna znamka). Strelivo pa boš lahko dobil v vsaki bolje založeni trgovini z resnimi trgovci
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #19
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Prosil bi za zasebno sporočilo, kje najdem kakšnega od teh trgovcev. Zanima me namreč Hirtenberg in Sako strelivo pa ga nisem uspel še pri nobenem trgovcu pri nas najdit. Za koristno informacijo bom iskreno hvaležen.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #20

    Privzeto

    Strelivo je še vedno v proizvodnji in dobi se ga povsod, kjer se kermu ga ljubi naročit. Krogl ABC že kr neki časa ne delajo več, zaradi več razlogov, je pa res da je TBBC najboljši približek te krogle na tržišču, drugi niso niti narejeni na tak način, čeprav marsikdo meni da so tak, da je mogoče včasih smiselno zadevo premislit, sprobat, pol pa šele trobit okol neumnosti

    upam, da ni moj odgovor za kake stare poste, ker sploh nisem gledal kdaj so bli napisani:)

    če pa koga točno zanima kaj in kje od Hirtenberger-ja se da dobit, mi pa naj pošlje ZS. tud kaj drugega če koga zanima

    lp

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •