Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Ime za psa

  1. #1

    Privzeto Ime za psa

    Pozdravljeni! Konec meseca dobim psa oziroma psico, kateri sedaj izbiram ime. Imam že nekaj imen, pa me zanima kakšna imena ste dali svojim psom? Ali je ime psa pogojeno z rodovnikom, vsaj začetna črka? Prosim za vaše predloge imena! Ampak naj ne bodo človeška!

  2. #2

    Privzeto

    Ime psica prinese s seboj in je vpisano v rodovniku.
    Imaš pa možnost, da dodaš še svojega.

  3. #3

    Privzeto

    Če dobiš psa/psico že konec meseca, ta seveda že ima ime. In sicer tisto, ki ga je izbral vzreditelj. To ime je rodovniško, kar pomeni, da bo pes na vseh prireditvah, preizkušnjah, statistikah in kar je še takega...voden pod rodovniškim imenom.

    Ime pes dobi (s strani vzreditelja) ob prijavi legla na Kinološko zvezo. Takrat vzreditelj skupaj s tetovirnim referentom popiše leglo in da psičkom tudi imena, ki morajo biti vsa na isto začetno črko. Psički dobijo (po imenih)v enem do dveh tednih številke vpisa v slovensko rodovno knjigo. Te številke so kasneje posredovane pristojnemu tetovirnemu referentu, ta pa jih psičkom glede na ime vtisne v uho (tetovira).

    Edina možnost je še, da ti vzreditelj pred tetoviranjem mladičev ponudi "izbor" že prijavljenih imen po spolu in potem se znotraj tega odločiš, katero od že prijavljenih imen želiš imeti vpisano v rodovnik svojega psa. Ni pa to nujno - odvisno je zgolj od dobre volje vzredtelja.

    Ime, ki ga psiček dobi od vzreditelja pa ni z ničemer vezano na to, kako ti psa kličeš. Lahko si izmisliš karkoli ti srce poželi. Ampak kadar boš psa prijavljal na kako prireditev, boš pač uporabil rodovniško ime (ki ga je psu dal vzreditelj) ne glede na to, kako ga kličeš sam.

  4. #4

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Imaš pa možnost, da dodaš še svojega.

    To ne drži. Novi lastnik nima prav nobene možnosti sam spreminjati ime, ki ga je vzreditelj dal vpisati v rodovnik. Izjemoma se lahko zmeniš z vzrediteljem (poudarjam, da to ni pravilo in vzreditelja v nobenem primeru ne zavezuje!), da pred tiskanjem rodovnikov poda uradni popravek, oziroma dopolnitev imena na Kinološko zvezo.

    In še enkrat....psa lahko kličeš popolnoma neodvisno od imena, vpisanega v rodovnik. To pa je čisto tvoja odločitev.

  5. #5

    Privzeto

    Breza, kaj tu ne drži?

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Breza, kaj tu ne drži?
    Eksaktnost ne drži.

    Breza točno ve o čem govori in tako jasno tudi napiše.
    Ti pa k imenu, kar je beseda napisana v rodovniku, mešaš nekaj s čimer lastnik kliče psa.
    Če se pišem Krasni in mi je ime Poldi, starši pa me kličejo Bibi, še ne pomeni, da mi je ime Bibi. Sem še vedno Poldi, ki ima nadimek Bibi.

    Bo sedaj jasno?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Imel sem psa, ki so mu dali ime Atil, vendar sem ga klical Til. Je bolj prikladno za vsakdanjo rabo.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #8

    Privzeto

    Hvala za razlago Breza, zdaj mi je saj malo jasno kaj pomenijo tista dolga imena. Hotel pa sem slišati tudi kakšen predlog imena.

  9. #9

    Privzeto

    Če te zanimajo imena, našim psom smo dali imena, dva psa cigo, in eden caro, v rodovniku pa so bila čisto druga imena. Kako boš psa klical je čisto vseeno, rodovnika pa ne moreš spreminjati.

  10. #10

    Privzeto

    Rodovnik je eno, kako ga sam kličeš pa drugo, kar pa nikogar ne sme in ne more zanimati.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •