Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Fotolov skupine v spremstvu lovca

  1. #1
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    3

    Privzeto Fotolov skupine v spremstvu lovca

    Pozdravljeni! V Forum Lov sem se včlanil, ker imam rad aktivnosti v naravi in jo občudujem. Ko sem se pred kratkim sprehajal po notranjskih gozdovih, mi je prišlo na misel vprašanje, ali je možno organizirati fotolov skupine v spremstvu lovca.

    Ne vem sicer, ali bi tale topic bolj pasal pod temo o zakonodaji....naj administrator to preceni.
    Pred kratkim smo z družino ustanovili majhno turistično agencijo, ukvarjamo se predvsem z aktivnostmi v naravi.
    Bi mi morda kdo znal svetovati ali odgovoriti, ali je možno, da na podlagi dogovora ali kakršnekoli listine lahko odpelješ manjšo skupino ljudi v spremstvu lovca na prežo naprimer.

    Ideja se navezuje na dogodek, ki ga je priredilo LD Velike Lašče prejšnje leto aprila, ko so člani LD popeljali raziskovalce inštituta ERICo na ogled medvedov k mrhovišču v revirju Kališče. Odziv gostov, ki so naredili nekaj fotk in pridno poslušali lovca je bil seveda fenomenalen.

    Se pravi, ali kdo ve, je taka stvar izvedljiva tudi v komercialne namene (seveda v manjšem obsegu in številu ljudi)
    Hvala za odgovore!

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Fotolov je popolnoma mogoč vendar ne brezplačen saj se ob tem uporablja lovske naprave (preže in krmišča) ravno tako je potrebno upoštevati vznemirjanje divjadi in pa prostovoljno delo lovcev ki ga je potrebno ovrednotiti. Torej ob nadomestilu za vstop v lovišče je taka dejavnost mogoča. Dejstvo pa je,da ravno vse lovske družine takega obiska lovišča ne dovoljujejo za kar imajo legitimno pravico kot upravljalec lovišča.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3

    Privzeto

    Tudi sam sem bil že večkrat naprošen, če gre lahko kdo z mano na prežo, ponavadi bi radi videli medveda. jelena... velikokrat ja sledilo razočaranje zaradi divjadi ki je ni bilo na spregled. Največkrat bi jih prišlo preveč, so glasni, nestrpni....tako da bi jih bilo bolje peljat v živalski vrt, tam so živali 100%

  4. #4
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    3

    Privzeto

    Ja, glede govorjenja se strinjam s tabo Jazbec. Je potrebno met zelo kultivirano skupino. Drugače pa Veper, hvala za odličen in primeren odgovor. Ravno tako potrdilo sem potreboval, da je to sploh mogoče. Sedaj bo pa treba kakšno lovsko družino povprašat, da vidimo, če se bo kaj iz tega izcimilo :icon_smile:

  5. #5

    Privzeto

    Citat Marvis je objavil: Pokaži objave
    Ja, glede govorjenja se strinjam s tabo Jazbec. Je potrebno met zelo kultivirano skupino. Drugače pa Veper, hvala za odličen in primeren odgovor. Ravno tako potrdilo sem potreboval, da je to sploh mogoče. Sedaj bo pa treba kakšno lovsko družino povprašat, da vidimo, če se bo kaj iz tega izcimilo :icon_smile:
    Pozdravljen Marvis,

    daj oglas na http://www.forum-lov.org/index.php?o...ager&Itemid=57, mogoče se pa kdo javi.

    lp

  6. #6
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Marvis a zasebnih sporočil pa ne bereš?????
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    3

    Privzeto

    Hvala tudi za ta predlog. Veper, prebral zasebno sporočilo

  8. #8

    Privzeto

    Vse je v dogovoru z LD ali LPN. Je pa res, da so bile že slabe izkušnje (GPS, pobrali koordinate, potem pa sami hodili po lovišču) in so ti dogovori težje izvedljivi.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •