Joj sem jaz štor. Nikogar nisem hotela užaliti - hvala, da ste me opozorili. Niti pomislila nisem, da bi na kanjo streljal lovec in jo potem pustil umirati brez krila. Verjetno bi vsaj koga opozoril, kaj se je zgodilo, pa bi jo našli. Zdelo se mi je, da je pač neko teslo prišlo do orožja in ga hitro preizkusilo na živali. Saj beremo časopise - vse živo se dogaja. No, definitivno ne bom več govorila, da je kdo streljal nanjo.

Krilo bi kanji lahko teoretično veterinarji montirali nazaj, če bi ga jaz našla (tudi pes ni ničesar našel), če bi bilo še dovolj sveže in če bi kanja v takratnem stanju sploh preživela operacijo. Mislim, da se je usoda njenega krila odločila, preden sem jo odnesla domov. Žal mi je zanjo, ampak mislim, da nisem kriva za njeno stanje.

Ja nč, malo bom potipala zavetišča. Če se mi bo zdelo varno, jo bom predala, drugače bo pač ostala moja odgovornost. Če gre v zavetišče, vam sporočim, če ostane pri meni, bom pa občasno poročala o njenem stanju.

Najlepša hvala vsem, zelo ste prijazni in očitno obvladate. Pa ne mi preveč zamerit prenagljenega sklepanja na vir poškodbe, se še učim ;)