Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Skrb za poškodovano kanjo

  1. #11

    Privzeto Ni letelo na lovce

    Joj sem jaz štor. Nikogar nisem hotela užaliti - hvala, da ste me opozorili. Niti pomislila nisem, da bi na kanjo streljal lovec in jo potem pustil umirati brez krila. Verjetno bi vsaj koga opozoril, kaj se je zgodilo, pa bi jo našli. Zdelo se mi je, da je pač neko teslo prišlo do orožja in ga hitro preizkusilo na živali. Saj beremo časopise - vse živo se dogaja. No, definitivno ne bom več govorila, da je kdo streljal nanjo.

    Krilo bi kanji lahko teoretično veterinarji montirali nazaj, če bi ga jaz našla (tudi pes ni ničesar našel), če bi bilo še dovolj sveže in če bi kanja v takratnem stanju sploh preživela operacijo. Mislim, da se je usoda njenega krila odločila, preden sem jo odnesla domov. Žal mi je zanjo, ampak mislim, da nisem kriva za njeno stanje.

    Ja nč, malo bom potipala zavetišča. Če se mi bo zdelo varno, jo bom predala, drugače bo pač ostala moja odgovornost. Če gre v zavetišče, vam sporočim, če ostane pri meni, bom pa občasno poročala o njenem stanju.

    Najlepša hvala vsem, zelo ste prijazni in očitno obvladate. Pa ne mi preveč zamerit prenagljenega sklepanja na vir poškodbe, se še učim ;)

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Zato smo da pomagamo.Ni vse streljanje in pobijanje kot si nekateri predstavljajo.Lovci v prvi vrsti ohranjamo divjad in naravo in skrbimo za ozaveščanje ljudi.V kolikor bojo še kakšne ne jasnosti veš kje nas najdeš...še več nasvetov pa boš zagotovo našla v temi divja-ptice.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #13

    Privzeto

    Na Ptuju se je začel fašenk in kuranti rabijo krila od kanje za masko. Tak, da jaz mislim, da bo to.
    Aja fotraj jo s piščančjim mesom, po možnosti, daj zraven kako perje ipd., kot ti je napiso Hunter, leta v Doppsu so nekaj pustila na njem. Drugač pa majo ujede rade drobovino, tako kot vsi plenilci, vranica za gurmane npr., al pa če najdeš še kje kako crkotino ob cesti, se je tudi ne bo branila.
    Sam sicer mislim, da si si naložila veliko breme, ker to glih ni kanarček in potrebuje glede na stanje, ki si ga opisala veliko nege. V teh centrih pa delajo ljudje, ki to znajo. Ljubljanski ZOO bo glih tako poskrbel zanjo, sej je za te živali, vsaj v časih bila, odgovorna Barbara Mihelič, žena enega izmed vidnejših Doppsovce. Če te pa ful skrbi pa pokliči, Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije(Dopps), kjer ti bojo znali svetovat, samo ne povej kdo si in kje živiš, hec.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  4. #14

    Privzeto

    Mogoče malo off - Ker je že govora o kanji ( mišarju ), me zanima, kašna imena zanjo se še uporablja. Je kanjuh oz. kajuh ime za to ujedo ali za kakšno drugo?
    Hvala.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Mogoče malo off - Ker je že govora o kanji ( mišarju ), me zanima, kašna imena zanjo se še uporablja. Je kanjuh oz. kajuh ime za to ujedo ali za kakšno drugo?
    Hvala.

    kanjúh -a m (ū) nar. štajersko jastreb: nad sotesko je jadral kanjuh

  6. #16

    Privzeto

    aboh.
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  7. #17

    Privzeto Ta naša kanja danes

    Lep pozdrav po dolgem času! Če je koga skrbelo, kaj bo s to nesrečno kanjo, ga bom zdajle malce pomirila. Živa, živahna in zdrava je. Pri tem imate veliko zaslug vi tu na forumu, ker sem pri vas dobila večino res uporabnih informacij.

    Že lep čas ima svojo preletalnico (2,5 x 2,5 x 2 m); notri so rogovile različnih debelin, pod streho pa je montiran lesen zaboj z odprto stranico, v katerem spi. Na treh straneh lahko spustim in pritrdim cerado, če kak dan preveč piha. Tla so pokrita s peskom.

    Nič več se ne boji ljudi in na veliko firbca, če kdo pride :D Tudi psa in mačk se ne boji. To me je v bistvu še najbolj presenetilo, ker sem mislila, da so ujede bolj zadržane in plahe. Mogoče je hec v tem, da je bila ob začetku ujetništva še zelo mlada (se mi zdi) in ni nikoli razvila pravega značaja divje živali, kaj pa vem.

    Lepo je operjena in še nekoliko je zrasla. Pogosto se oglaša. Včasih skoči predaleč, zgreši vejo in pade na tla, ampak sploh ni tako nevarno, kot sem se bala; krila ji je ostalo dovolj, da frfota in ublaži padec.

    Hranim jo z vsem primernim, kar mi pride pod roke. Zanimivo, da iz nekega razloga ne mara kurjega mesa. Sosedi zanjo nosijo miši, če jih ujamejo - te pa obožuje.

    Še enkrat najlepša hvala vsem za prispevke! Ta ptič bi imel precej slabše šanse, če ne bi mogla tule anonimno poizvedeti, kako se skrbi zanj. Ostanite še naprej tako fejst!

  8. #18
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Bravo Maja!!


    Želim ti še veliko lepih trenutkov z uspešno rešeno a za naravo žal izgubljeno veličastno ptico. Vsekakor se iz tvojega pisanja zazna velika odgovornost in veselje za uspehom. Zahvaljujem se ti tudi v imenu forumašev za izrečene pohvale.


    Predsednik foruma - lov

    Miha skerl.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Maja, rešila si ptico obsojeno na smrt. Sam kritiziram podobne poteze, saj ponavadi izničijo še mogoče majhno možnost, da se žival reši in preživi kot divja, ali pa izpolni svoje poslanstvo neskončnega kroženja snovi v naravi.
    A v tvojem primeru res ni bilo nobene možnosti, zato ti izrekam čestitke, bo ptica pač svoje poslanstvo izpolnila kasneje, do takrat pa naj uživa v podarjenem življenju.
    A pazi, nekateri na to gledajo zelo radikalno in prežijo na podobne primere kot je tvoj in bodo naredili vse, da ti ptico vzamejo, čeprav potem zanjo ne bodo naredili prav nič več.
    S svojim dejanjem pomagaš še nekaj častivrednim posameznikom z azili za prostoživeče živali, ki jih država in nekatera samohvaljena društva še povohajo ne.Zato to temo zaklepam, da jih ustavim vsaj tu in ti izrekam lepe želje za vnaprej.

    LP

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •