Lep pozdrav vsem! Zanima me, ali bi mi lahko kdo svetoval glede skrbi za malce posebno kanjo, predvsem me zanima pravilna zasnova preletalnice zanjo in razporeditev palic za sedenje. Žal ne uspem najti nobenih pametnih informacij o skrbi za invalidne ujede, tako da upam, da me bo kdo razsvetlil.

Na kratko: našla sem izčrpano, sestradano kanjo z odstreljenim krilom. Manjka vse od vključno karpalnega sklepa dalje. Bila je skrita v grmu; ko sem se približala s psom, se je vrgla na hrbet. Doma se je pomirila in se me hitro navadila. V bistvu je bila tako lačna, da mi je takoj vzela hrano iz roke. Nisem je nesla k veterinarju, ker sem se bala, da bi jo evtanazirali. Sedaj je pri meni že več mesecev. Obe krili lahko razpre, verjetno pa mi ni treba razlagati, da ne more leteti. Ne vem, katerega spola je, me pa zanima, če je to pomembno in kako to ugotovim. Je kar velika in zdi se mi, da je v ujetništvu še zrasla. Mislim, da je mlada. Če si kdaj pridem gor, kako se prilepi sliko na forum, bom objavila kakšno njeno fotografijo.

Rada bi ji postavila preletalnico. Osnove so mi jasne, ker sem eno že zgradila za zlate fazane, ampak ne vem, kaj vse moram upoštevati glede na to, da lahko ta kanja pade. Mislila sem ji narediti nizko preletalnico z veliko palicami blizu tal. Ne znam se odločiti glede višine; s kakšne višine lahko tak ptič pade, da se ne poškoduje? Zelo se bojim, da si bo kaj naredila. Kaj pa skrivališča, jih potrebuje? Ker ne more leteti, se bo verjetno hotela skriti, če jo bo kaj vznemirilo.

Aja, preden mi kdo stisne pridigo: da ne smem imeti divje živali doma, sem že ugotovila, ampak nimam nobenega namena tega upoštevati. Te kanje niti živalski vrt ne bi hotel zaradi manjkajočega krila, spustiti je ne morem, sokolarji pa tudi nimajo česa početi z njo. Mislim, da ji bo pri meni daleč najbolje. Zato se me bodo nasveti bolj prijeli kot pa predavanja o moralnosti mojega početja ;) Najlepša hvala!