Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: .22 lr za lov?

  1. #1
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Unhappy .22 lr za lov?

    Nekoč sem se na UE pozanimal, če bi lahko dobil nabavno dovoljenje za pištolico v .22 lr, pa sem dobil odgovor, da ne, ker to ni lovsko orožje.
    Pa bi mi prišla prav za usmrtilne strele ranjenih lisic in kun, ki se zavlečejo v čim manjšo špranjo ali luknjo, kjer s puško ne moreš blizu. Vse kratkocevno, kar je močnejše od omenjenega kalibra pa je nepotrebno premočno, večja je možnost odboja krogle, močnejši je pok, pa še sam kanon je občutno težji za nosit s sabo. Torej, zakaj ne .22 lr?

    Je imel tisti uradnik prav, ali ima kdo drugačne izkušnje?

  2. #2

    Privzeto

    Sedaj ni problema pri izdaji dovoljenja za .22lr.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Nekoč sem se na UE pozanimal, če bi lahko dobil nabavno dovoljenje za pištolico v .22 lr, pa sem dobil odgovor, da ne, ker to ni lovsko orožje.
    Pa bi mi prišla prav za usmrtilne strele ranjenih lisic in kun, ki se zavlečejo v čim manjšo špranjo ali luknjo, kjer s puško ne moreš blizu. Vse kratkocevno, kar je močnejše od omenjenega kalibra pa je nepotrebno premočno, večja je možnost odboja krogle, močnejši je pok, pa še sam kanon je občutno težji za nosit s sabo. Torej, zakaj ne .22 lr?

    Je imel tisti uradnik prav, ali ima kdo drugačne izkušnje?
    Te omejitve ni več. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Hvala,
    bom šel enkrat spet malo povprašat.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Kolega jo ima revolver.Pa je zlo zadovoljen.Ima ga že od začetka ko so lovci dobili poblastila za nošenje pištole za usmrtilni sterl.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #6

    Privzeto

    Kaj moraš v vlogo za nabavno dovoljenje napisat, da jo rabiš za "usmrtilni strel" ali lahko napišeš kaj druzga pa isto velja?
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  7. #7

    Privzeto

    Čisto enako je kot pri nabavi puške.

  8. #8

    Privzeto

    Vem, da ne spada pod 22lr, pa ker je že govora o tem, kaj se lahko nabavi, me zanima ali jaz kot lovec lahko nabavim to (http://rebec.si/si/page/detail/gitm/.../cmd/bigimage/). Z njo se ne mislm špilat Rambota po gozdu, ker nism tak butl, mel bi jo za na strelišče, samo ne vem ali to sploh lahko kupim kot lovec, al je samo potrebno imet orožni list?
    Zanima me tudi ali je to res, da je 22lr puška samo za papir in da je izvajanje lova prepovedano z vsemi kalibri na robni vžig (22lr,17hmr...)?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  9. #9

    Privzeto

    Ne boš prvi, ki boš kupil tak kos za lov. Če boš z njim lov izvajal, je pa samo tvoja odločitev.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To puško ne moreš dobiti, ker je vojaška. Potrebna bi bila temeljita predelava, pol pa ni več ta puška- moje mnenje.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •