Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Colt king cobra 357 mag

  1. #1

    Privzeto Colt king cobra 357 mag

    Prosim za ČimveČ informacij o omenjeni piŠtoli
    (uporabnost,natanČnost,vzdrŽljivost,kvaliteta)
    zanima me tudi pribliŽna cena za ta revolver.
    Hvala

  2. #2

    Thumbs up King Cobra - .357Mag., 4" - steinless

    Kot trenutni lastnik omenjenega revolverja, ti lahko rečem, da sem bil pozitivno presenečen, ko sem ga dobil. Narejen je kvalitetno in masivno (zato tudi malo večja teža - moja strupenjača ima 4" cev, zato je teža cca 1,3kg), vzdržljivost je primerjalna recimo z Rugerjem GP100, vendar se mi zdi, da ima ročaj malo manjši obseg od GPja, kar je dobro za mene, ker imam srednje veliko dlan (rokavica velikost cca 9), pa mi je bil GP rahlo prevelik, tako pa so mi komande dostopne z eno roko, z drugo pa lahko praznim šest strelni boben (mimogrede - odpiranje bobna je z potegom ročice nazaj) in ponovno napolnim. Vzdrževanje je zelo lahko, ker je steinless izvedba, če bi ratala kakšna praska - bi jo pač lahko spoliral, zadnji merek je mikrometerski-nastavljiv, vse deluje brezhibno. DA poteg je enakomeren, sila proženja je malo večja, zato je pa SA proženje zelo lahkotno (po občutku bi rekel cca 0.5-0,7 kg - bi moral izmeriti), verjetno je pa vse nastavljivo - ker sem z trenutnim stanjem zadovoljen, se nisem z tem obremenjeval. Če se ga želi predelat se po želji dobijo razni dodatni "tuning" deli, vendar ne vidim potrebe - mogoče bi dal leseni "combat" ročaj - mogoče.?
    Kaj o natančnosti - ni potrebe - je bolj natančen, kot večino nas ljubiteljsko-športnih strelcev, zato iz izkušenj povem, da je o tem nesmiselno razglabljat.
    Uporabnost - če se že odločiš za revolver pred pištolo (kateri tip orožja je boljši - stvar posameznika in njegovega vidika potreb) je kaliber .357Mag sigurno najoptimalnejša izbira, ki je primerna za milostni strel (tudi z .22lr lahko milostno ustreliš žival, venar ne bom o uporabi tega kalibra v takšne namene raje razpravljal, razen če boš milostno pokončal kakšnega glodalca).
    Cena - težko je bit pameten in rečt neko optimalno ceno - v SLO ni v ponudbi rabljenih King Cober, novih več ne delajo, zato jo je toliko težje dobit - GPja pa lahko kupiš vsak trenutek novega, če se odločiš, na K.Cobro boš pa čakal kar nekaj časa, pa še potem bo lahko cena prenapihnjena (ko kupuješ so tako ali tako vse cene previsoke, če bi le lahko dobil kje zelo dobro ohranjenega in to zastonj. No - good luck!). Ne resno - Pythoni in Anaconde so od 800 EUR navzgor, King Cobra je cca 700 EUR, Trooper in še nekateri drugi "service" modeli pa so po cca 450 EUR - govorim o povprečnih cenah v tujini, kar pa ne pomeni, da se kdaj kakšen ne prodaja po polovični omenjeni ceni, vendar je prodan v nekaj urah - moraš spremljat spletne strani večkrat dnevno in takoj klicat v tujino in se dogovorit za rezervacijo in vse ostale podrobnosti, pa še takrat ni nujno, da ga boš res tudi dobil (v skladišču lahko dela "turčin ali pa rumanescu", ki ga proda prvemu, ki da nekaj njemu "na ?ep na njega").

    Upam, da sem ti dal kakšno uporabno info.

    LP-MP

  3. #3
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    DOLENJSKA
    Prispevki
    28

    Privzeto king cobra

    Pozdravljeni! Sem v fazi nabave king cobre s 4 colsko cevjo, pa me zanima vaše mnenje glede omenjenega revolverja.

    Prejšnje debate so že nekoliko stare, zato odpiram novo temo.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •