Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 212

Tema: šibrni naboji

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto šibrni naboji

    http://lov.mojforum.si/lov-about454-0.html

    Citat ursus arctos je objavil:
    Pozdravljeni lovski tovariši-ce,

    Prosim, da kdo napiše koliko mm je premer šiber pri določeni številki proizvajalcev?

    Npr. fiocchi semi magnum 4/0, winchester 4, gyttorp 3
    Citat merjas je objavil:
    4/0= 4,5mm
    4= 3,25mm
    3= 3,5mm (tu bi moral povedati poreklo naboja, ker se oznake različnih držav razlikujejo razlikujejo)
    Citat Hribowc je objavil:
    Ali bi upal kdo najti točno tabelco kjer so vse naboji za 16 kaliber in kaliber 12 prikazani z številko in debelino v milimetrih ?
    Nekaj sm najdu na strani od fiocchi samo ni pa nikjer milimetrov

    http://wwwasp1.nexa.it/NEIPFiocchiWeb/Estrai?COD=150

    http://www.fiocchiusa.com/cat_target.html
    http://www.fiocchiusa.com/cat_nichel.html
    http://www.fiocchiusa.com/cat_steel.html
    http://www.fiocchiusa.com/cat_huntlds.html
    [/quote]

    [quote="kekec01"]Tukaj najdeš nekaj odgovorov.

    http://www.rotewbk.de/Verschiedenes/...ottabelle.html

    http://www.kjs-bonn.de/html/schrotgrossen.html



    Kal. Polnenje Velikost v mm
    - - - - - -g - -2,5 - -3 - -3,5 --4
    12/70- 35- 390- 225- 140- 95
    16/70- 31- 335- 195- 120- 80
    20/70- 26- 290- 170- 105- 70


    Citat Hribowc je objavil:
    Kaj pa kakšen nasvet glede uporabe različnih debelin šiber na različni divjadi ? Vaše izkušnje ?
    Citat mugo je objavil:
    Po mojih izkušnjah : lisica: min 3.5mm, najraje 4,5mm
    zajec: 3,5mm
    raca: najraje 3,5mm, manj se mi ni dobro obneslo
    kormoran: min. 4mm
    Citat dolgin je objavil:
    Jaz vse streljam z 3,5 mm pa sem zadovoljen bolj kot s 4mm ali celo 4,5 mm!
    Štos je v tem,da je tukaj več šiber,ki so še vedno zadosti "močne" da divjad usmrtijo takoj!

    lp
    Citat mprimoz je objavil:
    Jaz pri lovu na malo divjad uporabljam v drilingu za prvi strel 3,5 za drugega pa največ 4,0 -dobitna kombinacija :) :wink:
    Citat Ahiles je objavil:
    v dvocevki uporabljam za prvo cev 3,5 v drugi 4,5, če ne vem a bo prišla lisica al kuna. za jazbeca 4,5mm. fazanov, jerebic in podobnega nimam priložnosti streljati. uporabljam fiocchi, samo je zelo odvisno od puške. v šibrenici nese dobro, v kombinirani je bolj tako-tako (tam pride v poštev nekaj starih jugoplastik 4,7mm). sicer pa v glavnem uporabljam magnum šibreno strelivo (mam srečo, da me je malo več skupaj )
    Citat mprimoz je objavil:
    O ja, čeh pa mora bit :)
    No, včasih tud kakšenga križevca skoz porinem :wink:
    Citat gardelin je objavil:
    Debelino šiber pač prilagajamo vrsti divjadi, ki jo lovimo. Mugo, menim, da za race uporabljaš predebele šibre (3,5 mm). Teh šiber je v naboju malo. Raco moraš s temi šibrami zadeti v vrat ali glavo. Res pa je , da debela šibra lomi krila a ostane raca živa. Meni so se bolje obnesle 3 mm, zlasti pozimi, ko je raca oblečena v puh in te šibre bolje prodrejo v meso in jih je več.
    Citat lisjak je objavil:
    Pozdravljeni.

    A mi lahko kdo pove, kaj pomeni SSG (kaj pomeni kratica) in kakšen naboj je to? Ali gre za idealko ali gre za pač zelo debele šibre?

    LP
    Citat lisjak je objavil:
    Po posredovanju Muga smo ugotovili, da gre za šibre s premerom 6.83mm.
    LP
    Citat jagerboss je objavil:
    Citat ursus arctos je objavil:
    Pozdravljeni lovski tovariši-ce,

    Prosim, da kdo napiše koliko mm je premer šiber pri določeni številki proizvajalcev?

    Npr. fiocchi semi magnum 4/0, winchester 4, gyttorp 3
    Številke ki označujejo premer šiber pri italijanskih proizvajalcih so sledeče.


    00- 4,0mm
    0 - 3,9mm
    2- 3,5mm
    3- 3,3mm
    4- 3,1mm
    5- 2,9mm
    6- 2,7mm
    7- 2,5mm
    7,5(trap)-2,4mm
    8- 2,3mm
    9- 2,1mm
    10- 1,9mm
    Načeloma velja da ima vsaka št. dve desetinki milimetra.

    Lp.
    Citat Ahiles je objavil:
    dodajam seznamu:
    2/0 4,5mm
    Citat JAKAJEŽ je objavil:
    Ali je kdo že preizkusil naboje(100 metri),oznaka 0,potisni tlak 1050 barov,s tem se naj bi streljalo do 100m.Vse vem,da to ni lovsko,ampak me vse eno zanima.Naboje sem videl pri enem kolegu,katere pa tudi on ni preizkusil,nabavil jih je v Koptexu v BTCju :?: :?: :!:

    lp
    Citat jvpv je objavil:
    Citat JAKAJEŽ je objavil:
    Ali je kdo že preizkusil naboje(100 metri),oznaka 0,potisni tlak 1050 barov,s tem se naj bi streljalo do 100m.Vse vem,da to ni lovsko,ampak me vse eno zanima.Naboje sem videl pri enem kolegu,katere pa tudi on ni preizkusil,nabavil jih je v Koptexu v BTCju :?: :?: :!:

    lp
    Jaz sem jih pred leti kupil eno škatlo in še zdaj jih je 7 v omari.
    Testiral sem jih namreč na 100 metrov v 7 cm hrastov ploh in rezultat je bila luknja premera cca 3 cm (kot idealka, če ne bolje).
    Tretji naboj pa sem odprl, ker me je zanimalo kako je sestavljen. Sestavljen je tako da so šibre cca 3 mm (debeline ne vem več točno) namesto normalno v košarici je 'košarica' obrnjena narobe tako, da jo šibre pred seboj rinejo, rezultat pa je luknja kot od idealke in tu pa tam kakšna od šiber.

    Za moje pojme neuporabna zadeva, ker je bolj težko zadet lisico s šibrnico na 100 metrov, če tudi bi jo pa je huje kot s kroglo.
    Za prašiča pa tako ali tako vsi vemo, da se ne strelja s šibrami.
    Citat orlova6 je objavil:
    Pa še cenovno so precej drage, res tudi jaz mislim, da ni kako uporabna zadeva.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2

    Privzeto

    A kdo ve kje se da dobit trap 2,0mm? Enkrat sem mel škatlo od winchestra silver trap max! akon reč,za prvi šus idealen patron! Sam je hudič,k ga ne dobiš kar tako! Tud preko meje se ga težko dobi ker prodajo zelo malo te municije.....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Koliko je meni znano trap delajo samo 2,2 in 2,4mm. Za 2,0mm poglej med skeet municijo.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto winchester

    Je že kdo preizkusil naboje Winchester super speed,kakšen je njihov učinek na divjadi, vaše izkušnje prosim?

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Imel sem jih pred leti, vsekakor dobra municija .

  6. #6

    Privzeto

    Je že kdo preizkusil naboje Winchester super speed,kakšen je njihov učinek na divjadi, vaše izkušnje prosim?
    Municija vredna vsakega centa!!! Ja jest sem bil prezadovoljen z njo,ampak sem jo moral nabaviti preko meje,ker je pri nas ni blo za dobit! V kalibru 12 je to idealna rešitev za race,ma kaj race vso perjad! Za 16 jih je pa težje dobit,ker je to že bolj "star" kaliber in na splošno ne delajo več tolk municije! Sem jih naroču za 16 za letos ene par škatl pa da vidmo :-))
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Winchester super speed je moja najljubša izbira. Zelo sem zadovoljen s to municijo, dobim jo v Fanzoju v LJ. Po mojem mnenju boljša od mnogo dražjega Rotweilla.

  8. #8

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Po mojem mnenju boljša od mnogo dražjega Rotweilla.
    To pa definitivno!!!! Rotweil mi je delal isto k pa elektroplastika!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Men pa Rottweil dobr sredino zapolne, dočim Elektroplastika mi pa na sred pusti praznino ravno za lisičko. Res je to, da različnim puškam ustrezajo različni naboji. Winchestra še nisem mel časa sprobat, ga bom v kratkem.

  10. #10

    Privzeto

    A vi tudi že kaj streljate z železnimi naboji(namesto svinca železo),zahteva evropske unije!

Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •