Stran 8 od 12 PrvaPrva ... 456789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 119

Tema: steyr mannlicher

  1. #71

    Privzeto

    In kdor izbira puško je dobro da ve za dobre in slabe stvari.
    Pri Tikki me moti ista velikost nabojnika za vse kalibre. Večina drugih ima zaklep in nabojnik dveh velikosti. Za dolge in kratke naboje.

  2. #72
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem prebral kar nekaj testov in primerjav med ProHunterjem in Tikko.
    Vsi pri PH govorijo o težavah sprednjega dela kopita (forehand), ker cev včasih nalega na kopišček, predvsem pri bipodih. Hvalijo vse ostalo od SBSa, nabojnika, proženja do končnega finiša...
    Pri Tikki je minus občutek plastičnega kopita in nabojnik. Velik plus stalna natančnost...

  3. #73

    Privzeto

    Če kupiš Prohunter in boš uporabljal bipod ne bo šlo brez beddinga.Pri normalni lovski uporabi nasloniš ne preveč spredaj in ne boš imel težav.Izberi katera ti bolj leži(izgleda)...he,he...Steyr z primernim strelivom dela grupe do pet strelov,če strelec zmore luknja v luknjo.Potem pa se že začno delat kakšni padalci.Mislim,da obe puški za svoj denar veliko ponujata,Katero vzameš je pač stvar okusa!

  4. #74
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    za kakšno uporabo in v kakšnem kal. pa bi imel?

  5. #75
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ma ProHunter mi je slučajno padel v oči, ko sem primerjal puške s plastičnimi kopiti v približno istem cenovnem razredu. Če bi ga nabavil, bi to bil v 308 ali 8x57. Mogoče se malo bolj nagibam k 308... Puška bi bila za pretežno lovsko uporabo in občasno na strelišču za svoj gušt. Verjetno ga nabavim (ali pa Tikko), če mi uspe prodaja zračnih tekmovalnih pištol (Feinwerkbau P34 in Morini 162EL)...
    Sem tiste sorte lovec, tako kot je napisal Alojz, da pri divjadi najprej pogledam, če je bil strel tam, kamor sem meril.

    Kuje, kolikšni pa so ti "padci" oz. flyjerji? O kakšnih vrednostih odstopanja je govora? Sem prebral, da nekateri vstavljajo celo Alu palice premera 10mm. Verjetno je to bilo bolj potrebno pri MK1 izvedbi... Le kaj se dogaja z mojim CZ štucem in nasedanjem cevi?

  6. #76

    Privzeto

    Profesore...če v 308win potem razmisli o izvedbi Mountain.Ima 51cm dolžino in več 308 za naš lov in divjad ne potrebuje.Pa še priročnejša je.Flyjer se zgodi tako,da pri kakem 6 ali npr.sedmem strelu vrže šus...vsaj pri 243win je okrog4-5 cm levo višje.Potem je kaka dva do tri šuse ok...pol pa spet padalc...ampak cev je že takrat zelooo razgreta.Je pač bolj tanka.

  7. #77
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Meni je pomemben prvi strel iz hladne cevi. Na tega nastrelim puško. Seveda za lov ne za tekme.

  8. #78

    Privzeto

    Tud za lov včasih potreniramo in ustrelimo par strelov zapored,da stestiramo paket puške,optike,montaže,streliva in kar je najpomembneje naše strelske sposobnosti.

  9. #79

    Privzeto

    V vsakem primeru bi za lov vzel Mountain izvedbo. Na lovu jo nihče ne bo tako segrel, da bi razmetavala. Tisto mehkejše kopito ima pa tudi Remington. Malo se pobrusi pa težav ni več.

  10. #80
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kje pri nas se da ugodno nabaviti Stayerja? Na ZS prosim...

    V Nemčiji sem našel enega trgovca in z njim kontaktiral. Čakalna doba je 6-8 tednov za 51cm cev + taktično ročico na zaklepu (gumb namesto klasične štajerjeve "žlice"). O slednjem še razmišljam, če je potrebno (130€ plusa)...
    Pozna kdo trgovca, da ga ima na zalogi, da se ga da prijeti v roko... Ne bi rad kupoval nekaj, ker ne vem, kako mi vsede... Je pa danes malo manjkalo, da bi kupil rabljenega preko eGuna... Trgovec mi ni pravočasno odgovoril na določena vprašanja, zato sem se nakupu izognil (bolje se sekirati, če ne kupiš, kot pa se sekirati za pokvarjeno kupljeno)...

Stran 8 od 12 PrvaPrva ... 456789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •