Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 119

Tema: steyr mannlicher

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tudi sam sem kasneje kupil puško s tako cevjo(sako finnlight), sem na strelišču spustil 10 strelov brez pavze, streljal sem z s&b hpc(308win), kakršna je bila grupa po 3 strelih, je bila tudi po 10, mogoče kak cm večja, vendar pa mislim da to predvsem zaradi mene. Pa še zaradi teh žlebov se cev hitreje hladi. Je pač tako, dokler sam ne sprobaš, moraš pač trgovcu verjet
    Je pa res da so te lažje puške primernejše za lažje krogle.

  2. #22

    Privzeto

    sej po mojem nestrokovnem razmišljanju... bi tudi rekel da se cev hitro shladi... ker če gledam površinsko ima kanalirana cev večjo površino kot navadna.. nekak si zadevo predstavljam kot pri tomosovem celindru na zračno hlajenje....:icon_:

  3. #23
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Po mojem to tudi nima velikega vpliva. Debela cev se tudi hitreje hladi, oziroma zdrži več strelov brez se segret.
    Ta fora velja pri kombinirkah in drillingih, ker se cevi neenakomerno ohlajajo, na vrhu hitreje (ker se toplota dalje širi po "železu", spodaj pa gre u luft). Pri repetirki se cev dosti bolj enakomerno ohlaja. Razlike mogoče so, ne pa velike pomojem.

  4. #24
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Hitrost hlajenja je odvisna od razmerja masa/površino.

    Laično povedano, 1/2 litra vrelega čaja se prej shladi, če ga zlijemo v krožnik, kot pa če je v šalci.

    Tako segrevanje kot hlajenje pa je odvisno od dovajane energije in mase telesa.
    Torej je logično, da se rebrasta ali kot nekateri pravite kanalizirana cev, kot jo ima poleg nekaterih drugih tudi nekaj Mannlicherjevih pušk hitreje ohlaja.
    Ker ima na določeno maso večjo površino preko katere lahko izmenjuje toplotno energijo v ozračje.

    Torej se debela cev ne hladi hitreje, se pa hladi hitreje narebrena cev iste mase!
    Popolnoma jasno je, da se debela cev zaradi večje mase tako hladi kot segreva počasneje od tanjše, ki ima manjšo maso.

    Toliko sem moral napisati v demanti neumnostim. Rok, prosim, da ne navajaš več trditev, skreganimi z osnovami fizike!

    Mannlicherce s hladno kovanimi narebrenimi cevmi: Classic light, kratka 20" narebrena cev; Pro varmint s 60cm narebreno cevjo in Scout z 19" narebreno cevjo; Pri modelih Luxus pa tako cev lahko naročimo.
    Last edited by ZR7; 4. February 2009 at 14:14.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto


    zr7, zelo lepo povedano

  6. #26

    Privzeto

    Sam sem kupil steyer mannlicher pro hunter v kal.308 win in je zelo natančna puška, uporabljam pa kroglo 9,7g rws, dolžina cevi 51cm,dal sem okrog 20 strelov zapovrstjo pa je vse v krogu dveh do 3 cm-tako da kar pogumno ponjo ne glede v katerem kalibru
    lp

  7. #27

    Privzeto

    Citat gamsletnik je objavil: Pokaži objave
    Sam sem kupil steyer mannlicher pro hunter v kal.308 win in je zelo natančna puška, uporabljam pa kroglo 9,7g rws, dolžina cevi 51cm,dal sem okrog 20 strelov zapovrstjo pa je vse v krogu dveh do 3 cm-tako da kar pogumno ponjo ne glede v katerem kalibru
    lp
    gamsletnik se strinjam s tabo, imam popolnoma isto zadevico kot ti in celo v istem kalibru. letno uplenim okrog 10 prašičev, 2 kosa jelenjadi, srnjad....... vse je odvisno v večji meri od strelca. So pa te puškice špica. Oče ima tudi Blaserco R93 prestiž v kalibru 308 za katero imam souporabno dovoljenje, puškica je ok, ampak pri njej pogrešam nabojnik.... kar se tiče natančnosti in praktičnosti mi bolj leži Mannlicherca.

    lp

  8. #28
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No še moje mnenej. sem lastnik Manlliherice ki pa je konstrukt med K98 in Shonnaver Manllicher izdelana po pogodbi med nemško vojsko in madžarsko vlado med 2 svetovno vojno .Od leta 1941 do leta 1944 so jih izdelali 123000 večino v tovarni Danuvia (znana po motorjih in poljedelskih strojih) na madžarskem. Ima klasičen zadaj prerezan okvir zaklepa in kombiniran zaklep z K98. Verjetno so to puško zasegli po vojni še popolnoma novo in si jo je dal takratni pomembnež KPja kasneje predelati v lovsko puško. Boroveljski mojstri so jo menda predelali v Kranjski puškarni kjer so pač delali po šolanju v Borovljah. KOpito pa je bilo izdelano za merjenje po muhi in je bilo za daljnogled prenizko in zato je bilo streljanje z njo kljub 71 cm dolgi cevi precej težko in rezultati slabi. Sam sem potem kopito dvignil po vzorcu športnih pušk in ji odrezal cev na 51 cm .Puška je v kalibru 7x64 v originalu pa je bila 7,9x57 vojaški kaliber. Puško sem že slikal in njena fotka je na tem forumu ko je bila še dolga. No z vsem kar sem naredil na puški sem njene lastnosti še izboljšal in sedaj resnično dela v cca2-3 cm krogu.Cev je sedaj na ustju debela 18 mm . Všeč mi je potisni zaklep ,slabo pa je to ,da je zadaj Suhl montaža oprta samo na eni točki (na levi strani)zaradi ročice zaklepa ki je prerezano po dolžini kot vse Manlliherice starejših letnikov. Montiran je strelni daljnogled Zeeis jena 6x42 z križem 1 in možnostjo nastavitve samo gor dol,levo desno pa se nastavlja na montaži. Čeprav je sistem star je še vedno brezhiben kar dokazujeta tudi dva uspešno posneta strela ko je Veprica uplenila gamsa na Gorenjskem in na grmadi nad Polhovim gradcem.Oba strela krepko čez 140m mislim da 160in 145 po gerku.Takrat cev še ni bila skrajšana. Skratka puška vredna svojega denarja ,koliko pa sem jo plačal pa naj ostane skrivnost.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #29

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    In sedaj, da ne bo še kakšnih flanc o primeseh.
    Lovske puške Steyr mannlicher Luxus imajo sistem za vse kalibre narejen iz visoko kakovostnega aluminija oziroma po želji, torej opcijsko iz jekla.
    Tudi nabojniki so aluminijasti.

    Ostale puške imajo poleg klasičnih materialov še plastične nabojnike in nekatere kopita.

    Mene pri teh puškah bolj zanimajo trditve, da so tiste, izdelane do leta nekako 1983 bile boljše, saj so vse po vrsti dosegale kvalitete, za katere je danes pri tej firmi potrebno poseči višje. Naprimer po že omenjeni SSG.
    Boljše kot tako, osebno ne rabim. Model pro hunting, v kalibru 308 win., izstreljeno 6 nabojev,razdalja 100m.

    lp

  10. #30

    Privzeto

    Super grupca trma, s katerimi naboji pa streljaš?
    V kraljestvu Zlatoroga

Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •