Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 119

Tema: steyr mannlicher

  1. #11
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Slišal sem pač...ne vem ali je res ali ne. Mislim da je z usnjem zmešano. Baje super drži. (mislim vprašanje ej).
    Zame so Steyr odlične puške. Višja klasa, sigurno. Vredne svojga dnara.

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    In sedaj, da ne bo še kakšnih flanc o primeseh.
    Lovske puške Steyr mannlicher Luxus imajo sistem za vse kalibre narejen iz visoko kakovostnega aluminija oziroma po želji, torej opcijsko iz jekla.
    Tudi nabojniki so aluminijasti.

    Ostale puške imajo poleg klasičnih materialov še plastične nabojnike in nekatere kopita.

    Mene pri teh puškah bolj zanimajo trditve, da so tiste, izdelane do leta nekako 1983 bile boljše, saj so vse po vrsti dosegale kvalitete, za katere je danes pri tej firmi potrebno poseči višje. Naprimer po že omenjeni SSG.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    ...
    O tako dragih puškah nima smisla govorit. So vse dobre.

    Samo za ta denar bi jaz raje šel k dobremu puškarju in bi imel svojo, amerikanci bi rekli "custom made" puško. Za tak denar ti jo že naredi...
    Saj to je to. Poznam Manlliherco classic v kalibru 308 Win, dokaj novo, ki tolče.
    Vemo zakaj puške tolčejo in tu ne moremo govoriti o nevem kakšni kvaliteti izdelave. Ne vem pa ali je to izjema ali pravilo.
    In pri tej napaki nima nobene veze noben aluminij.

  4. #14

    Privzeto

    jst mam ultra light v cal. 308 in tolče samo divjad pred mano... lahko rečem da mi ni žal EUR, ki sem ga porabil zanjo...

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kolega ima mannlicher goiserer, v 308win, je vsaj 0.5kg težja od moje, pa dosti bolj rukne.
    Drugač pa sem se tut sam ogreval za ultra light ko sem kupoval repetirko, sem pristaš lažjih pušk, vendar pa mi je trgovec dejal, da ta puška začne po več zaporednih strelih trosit.kakšne izkušnje imaš s tem, Noma?

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ma prav čudno, da ti je trgovec to rekel. Sicer pa je pomemben prvi strel (na čakanju).

  7. #17
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ma prav čudno, da ti je trgovec to rekel. Sicer pa je pomemben prvi strel (na čakanju).
    Tudi na zalazu. Verjetnost, da boš na 1 žival streljal več kot 1x je največja v pogonih.

    Normalno, drugače bi vsi že kalašnike imeli...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    res je, prvi strel je važen, sam sem do sedaj na isto divjad streljal 2x šele lansko leto prvič, pa še to zaradi bližine meje(telico).

    Pa za lov sploh ni važno(če slučajno), ali ultra light trosi, ker to je bilo mišljeno, da se pač ne da 5 cenarjev zaporedoma zadet, temveč začne okoli 8,7...kar pa je za lov še vedno več kot zadovoljivo.

  9. #19
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Se podpišem...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #20

    Privzeto

    ah ti trgovci... in zakaj naj bi trosla... a zato ker ima kanalirano cev?... mislm da reč dobro stestirajo preden jo dajo na police... in da si firma kot je Mann... tega nebi dovolila... sem pa opazil da imata že Sauer in Blaser tudi kanalirano cev...

    tko da men puška res služi... več kot 5 strelov zapored pa tud nisem dal, ker si jo nisem kupu za tekmovanje ampak za lov... Za vso divjad pa uporabljam SPCE 9,7 v cal 308... sm probal z dražjo in težjo municijo... pa vidm da težja glede na težo puške bolj rukne, SPCE pa je natančen in položi vse kar skoči pred puško....

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •