Stran 4 od 30 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 296

Tema: Čigav odtis, sled ?

  1. #31

    Privzeto

    Aligator in basta!!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #32
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Vidra tole sem slikal med Loškim potokom in Starim trgom pri ložu v revirju Draga. In kaj mi boš ti poslikal ?? mogoče oddrsane stopinje??saj ti jih lahko pripnem današnje od istega tropa vendar so narejene v drugačnem koraku verjetno so me začutili in se podali v beg ali pa se melanholično počasi oddaljili od poseke.Povezava 2627
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #33
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Davorin tudi jaz nisem trdil da so srnačje vendar je zelo možno če se je sneg do dobra usedel in se je sled razlezla.V tem primeru bi lahko bile in tudi velikost v tem primeru ni prevelika ,ravno ozko postavljena knoprsta kažeta na to možnost. Če gre za srnačjo sled je njen lastnik verjetno močan samec in to precej star saj ima že kar dobro zaobljene parkeljce spredaj. Tako obliko imajo damjeki in seveda navadni jelen samec medtem ko je košutin sled bolj špičast in ne tako kopitast.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #34

    Privzeto

    Po moje je mlajši jelen, verjetno lanščak. Zakaj?
    Prašič ima krnoprsta izven linije parkljev, torej odpade.
    Gams ima dolga in ozka parklja, krnoprsta ponavadi širše in bolj povezana, odpade.
    Muflon ima podobno kot gams bolj dolge parklje, odpade.
    Damjek ima sled kot jelenjad, le manjšo - a obstaja verjetnost, da ga imate v lovišču?
    Srnjad - po moje nikakor, ker če bi se sled deformirala zaradi taljenja snega, bi se bolj povezala, ne bi imela tako ostrih robov ... mislim da ni močno deformirana.

    Če zaključim, zadnji nogi mladega jelena (morda junice, ker še nima špičastih parkljev), pri manjšem skoku (ni videti da bi zaradi hitrega bega zdrsnil pri odrivu).

    Vidra, jelen ki drsa pa 5cm snega ni zdrav. Pri nas drsa, ko je pol metra, po 5cm pa na eno nogo, če je obstreljen. Tako, da ti tudi jaz ne morem pokazati jelenjih sledi, ki bi drsale po nizkem snegu.

  5. #35
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jereb mislim da si kar zadel in tudi jaz bi dejal kot sem že napisal,da je najverjetneje damjak ali pam mlajši jelen in ne košuta ker je spredaj precej kopitasta sled. Še vedno pa ne vemo koliko je sled star in koliko se je razlezel. Po fotki je pač tako kot sva napisala vendar v ekstremni in hitri odjugi bi pod drevesom s katerega kaplja in čez noč zmrzne močan srnjak pogojno lahko pustil tak sled.Pa vendar najverjetneje jelen ali pa damjak.

    Nimam možnosti pofotkat srnačje sledi takšne kot sem jo opisal ker pri nas zopet močno sneži in je vse prekrito na novo ampak se bom pa do pomladi potrudil in jih pofotkal. Zadeva namreč ni redka in jo je prav enostavno ujeti pravi čas.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #36

    Privzeto

    Vidra, napisal sem samo kaj se vidi pri nas, brez jeze...

    Je pa zanimivo to, če pri vas drsajo, pri nas pa ne, kaj je vzrok? Tudi mene zanima, ker kot sem ti napisal, drsajočo sled je pustil samo obstreljen jelen, drugi niso.

    Nikoli ne bomo toliko vedeli kolikor ne vemo.

  7. #37

    Privzeto

    Aja, še Vepru.

    Sama sled se mi zdi le nekoliko deformirana zaradi taljenja, mislim pa da je skoraj nemogoče, da bi se na obeh sledeh deformacija enako nesorazmerno porazdelila. Ker po moje, če se je srnjakova sled parkljev tako povečala, bi bili tudi krnoprsti večji. Lahko pa se motim.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Miha771, povej nam kje si našel to sled.

  9. #39

    Privzeto

    čemšeniška planina:icon_:

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    No, da nam nove teme odpirov:
    tole sm dons sledil v našmu koncu? Pa mi ni čist jasn kuga bi blo, jelenjad al pujsiji? Kdo ve?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 4 od 30 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •