Stran 25 od 30 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 296

Tema: Čigav odtis, sled ?

  1. #241

    Privzeto

    Miška-kuna...kje pa so podobnosti med sledmi ene in druge živali, razen da imata obe živali 4 noge?

    Še vedno ne vem čigavi so iztrebki na sliki od leve proti desni, res me zanima.

  2. #242

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja velikost je ključna. Zato prosim Maja, da napiše ali so bili bobki velikosti drobnega fižola ali večji.
    Jaz sklepam na jelenjad po obliki. Srnjad ima na obeh straneh bolj zaobljene. Ti pa so na eni skoraj ravni in špička na drugi strani. Loči se celo jelen od košute.
    Je pa tako, da so tukaj pri sledeh velika razhajanja in utemeljitve. Kot pri ugotavljanju spola pri lisici. Zmaga itak večina. Če ima prav pa tako ni pomembno.
    Drekci so bili kot manjši fižol.
    Sklepam, da so potem bile srne, ker jih je v našem koncu daleč največ.

  3. #243

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Maj, ti pa verjetno nisi lovec.
    Opiši bolj natančno kako jo je skupil znanec.
    Sedajle je svinja nevarna, če prideš v bližino gnezda kjer ima mladiče. To je pa vedno v kakšni goščavi kjer sedajle gobe ne rastejo.
    Pa brez skrbi. V snegu ne moreš zamešati sledov prašiča in jelenjadi.
    Tule poglej sledi pa povej kaj si videl https://www.google.com/url?sa=t&rct=...61965928,d.Yms
    Hvala za link, tukaj se res lepo vidijo sledi in razlike med njimi ampak ni več snega, da bi se jih lahko opazovalo.

    Je pa zanimivo kako zelo veliko živali se sprehaja ob gozdni poti kjer grem vsak večer tudi sam na sprehod(nisem lovec obožujem pa hojo po gozdu-tudi sredi noči) in sem se že srečal z obilico srn, prašički, jazbecem(bil sem čisto pri miru in me je prišel povohat nato pa odšel naprej), zajci, kačami, klopi(lani sem jih dobil celo 63).

    Kolikor sem se pogovarjal je poleg klopa in(pijanih lovcev, ki streljajo tudi sredi noči-sem že večkrat slišal poke pa tudi že sledi krvi ustreljenega plena) še najbolj nevarna svinja, ki je v teh naših gozdovih že večkrat napadla nazadnje letos pozimi znanca iz sosednje vasi, kolikor vem je hodil po gozdu in prišel mimo svinje, ki je znorela in ga fajn ugriznila v tazadnjo

    Pa prašički sploh niso samo v goščavi sredi gozda-lani bi jih na travniku ob gozdu skoraj lahko božal-pasli so se samo 10m stran, potem sem pa začel kašljati in so na srečo pobegnili.
    Last edited by Maj; 5. March 2014 at 17:31.

  4. #244

    Privzeto

    Maj, ne verjemi vse kar govorijo. Mogoče ga je pes ugriznil, ko je rabutal. Ali pa ga je SKORAJ ugriznila. Kot si ti skoraj pujske božal.

  5. #245
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Glede na to, na katerem forumu se oglašaš, bi te lepo prosil, da tole malo utemeljiš:
    Citat Maj je objavil: Pokaži objave
    pijanih lovcev, ki streljajo tudi sredi noči-sem že večkrat slišal poke pa tudi že sledi krvi ustreljenega plena
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #246
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Mislim da ta utemeljitev zanima večino forumašev na tem forumu.

  7. #247

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Maj, ne verjemi vse kar govorijo. Mogoče ga je pes ugriznil, ko je rabutal. Ali pa ga je SKORAJ ugriznila. Kot si ti skoraj pujske božal.
    Glede na to, da je tip zaradi ugriza prašičke šel na urgenco predvidevam, da se ni izmislil in tudi ne vem kaj bi imel od tega.

    Na žalost pa je res v gozdu tudi precej potepuških psov, ki znajo biti nevarni-sam sem se parkrat srečal s kakšnim in na srečo vedno pobegne.

  8. #248

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, na katerem forumu se oglašaš, bi te lepo prosil, da tole malo utemeljiš:
    Kaj želiš, da utemeljim?
    To, da lovci streljajo tudi ponoči je pri nas dejstvo-sploh jeseni je pokalo, da me je bilo res strah hoditi po gozdu.

    Če gredo pa ljudje za volan pijani, gredo pa zagotovo kdaj taki tudi v gozd in bolj kot živali me skrbi, da me kdo nafila s šibrami in zato v največji meri hodim izključno po poteh, čeprav grem kdaj tudi po kakšni bližnjici sploh zdaj, ko je vse podrto.

  9. #249
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat Maj je objavil: Pokaži objave
    Kaj želiš, da utemeljim?
    To, da lovci streljajo tudi ponoči je pri nas dejstvo-sploh jeseni je pokalo, da me je bilo res strah hoditi po gozdu.

    Če gredo pa ljudje za volan pijani, gredo pa zagotovo kdaj taki tudi v gozd in bolj kot živali me skrbi, da me kdo nafila s šibrami in zato v največji meri hodim izključno po poteh, čeprav grem kdaj tudi po kakšni bližnjici sploh zdaj, ko je vse podrto.

  10. #250
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Sedaj bom napisu... zelo mi bo čudno ko bom prebral za sabo.

    Maj kje ti spiš, da te pujski ne odnesejo... ?
    lp MAj

Stran 25 od 30 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •